Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676683
Asimov έγραψε:Έκανα κι εγώ ένα τσεκ στην HD για το γεροντάκι μου: 120 το εξάμηνο (με πυρός-ολ/μερ. κλοπής, οδική, νομική προστασία κλπ) η HD, 133 με τις ίδιες καλύψεις η Εθνική, 131 η Groupama κοκ. Και εξόφληση με άτοκες, όχι ντούκου που τα ζητάει η HD.
Ούτε καν.
Για να σε κάνει πελάτη ξεβρακωνεται. Μόλις γίνεις στα ζητάει πίσω και με τόκο..

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676684
Asimov έγραψε:Έκανα κι εγώ ένα τσεκ στην HD για το γεροντάκι μου: 120 το εξάμηνο (με πυρός-ολ/μερ. κλοπής, οδική, νομική προστασία κλπ) η HD, 133 με τις ίδιες καλύψεις η Εθνική, 131 η Groupama κοκ. Και εξόφληση με άτοκες, όχι ντούκου που τα ζητάει η HD.
Ούτε καν.


στο 2ο με 3ο συμβολαιο θα γινει η ''βελτιστοποιηση'' :rtfm: (drdino copy)
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#676695 Μα ήδη δεν μου φαίνεται συμφέρουσα η προσφορά της σε σχέση με σοβαρές ασφαλιστικές.
Για 10 και 15 ευρώ διαφορά δεν θα έπαιρνα το ρίσκο.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#676704 Ασόβαρη μπορεί να μην είναι, απλά μαλλον φτιάχνει το χαρτοφυλάκιο της, για να της βγει η φερεγγυότητα ...
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#676705
dimviii έγραψε:και χωρις το νεο οδηγο ειναι πολυ ακριβοτερη.
Ετησια στα 240 για hd με παλαιο οδηγο και αξια 2000
ετησια στα Γιαννενα με νεο οδηγο 148 και αξια 6000
δεν βγαζει νοημα μην το ψαχνεις.

Δομιμασε να βαλεις τοπο κατοικιας Γιαννενα κι εσυ (κατα προτιμηση εκτος κεντρου, πχ καποιο χωριο) και θα δεις ποσο κατω βγαινει και η δικια σου
Άβαταρ μέλους
By g47
#676790 Μετά από μία έρευνα, κατέληξα σε hd για 6μηνη ασσφάλιση σε chevrolet matiz στα 91 ευρώ.
Η anytime έβγαινε 10 ευρώ χαμηλότερα, χωρίς θραύση κρυστάλλων και πλήρη οδική βοήθεια.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#676906
Giuseppe Busso έγραψε:Θέλω 2 ανανεώσεις και Βλέπω τώρα στο PDF τα συμβόλαια που έκανα πέρσι με τους κωδικούς BF στην Hellas Direct.

Κάνω ετήσια συμβόλαια με τα πάντα εκτός μικτής και τη μέγιστη αξία:

Tiguan πέρσι 196€ (με κουπόνι 30%)
Φέτος 274€ (με 10%)

500ράκι πέρσι 170€ (κουπόνι 30%)
Φέτος 266€ (κουπόνι 10%)

Η Anytime θέλει τώρα για ίδια συμβόλαια:
Tiguan στα 270€
500ράκι 229€


Επανέρχομαι.
Η Anytime έχει fixed 20% BF εκπτώσεις.

Μπαίνω να φτιάξω ίδιο συμβόλαιο για το Tiguan και βγαίνει πλέον στα 237 (ετήσιο, θραύση, νομική, όχημα, standard drive), δηλαδή με τα πάντα πλην μικτής. Νομίζω θα μπω εδώ...

205€ βγήκε για το 500ράκι


Μέχρι 30/11 λέει ότι ισχύει η έκπτωση
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#676944 Αν έχεις και κάρτα της Shell, αν βάλεις τον κωδικό της στο εκπτωτικό πεδίο της Anytime σου δίνει και δώρο κάρτα Shell 20 ευρώ.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#676949
Stilskin έγραψε:Αν έχεις και κάρτα της Shell, αν βάλεις τον κωδικό της στο εκπτωτικό πεδίο της Anytime σου δίνει και δώρο κάρτα Shell 20 ευρώ.

< Note 9 Pro >



Δηλαδή; αν μου βάλουν στην κάρτα 20€, μπορώ να πάω με την κάρτα και να βάλω στο αμάξι 20€ καύσιμο;
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#676950
Giuseppe Busso έγραψε:
Stilskin έγραψε:Αν έχεις και κάρτα της Shell, αν βάλεις τον κωδικό της στο εκπτωτικό πεδίο της Anytime σου δίνει και δώρο κάρτα Shell 20 ευρώ.

< Note 9 Pro >



Δηλαδή; αν μου βάλουν στην κάρτα 20€, μπορώ να πάω με την κάρτα και να βάλω στο αμάξι 20€ καύσιμο;
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3682455181822434&id=126689060732415&sfnsn=mo

Αν δεις και στην διαφήμιση σου δίνουν δώροκάρτα Shell αξίας 20 ευρώ. Προφανώς θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για αγορά καυσίμων.
Και η προσφορά της Shell ισχύει για νέα συμβόλαια και όχι για ανανεώσεις, από όσα διάβασα στα σχόλια.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#677022
Stilskin έγραψε:
Αν δεις και στην διαφήμιση σου δίνουν δώροκάρτα Shell αξίας 20 ευρώ. Προφανώς θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για αγορά καυσίμων.
Και η προσφορά της Shell ισχύει για νέα συμβόλαια και όχι για ανανεώσεις, από όσα διάβασα στα σχόλια.

< Note 9 Pro >



Άψογος. Τελικά προχώρησα και πήγα 2 αμάξια στην Anytime.
Και θα έρθουν 2x20€ για τη Shell που θα πάνε σε καύσιμο.
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#677024
Giuseppe Busso έγραψε:
Stilskin έγραψε:
Αν δεις και στην διαφήμιση σου δίνουν δώροκάρτα Shell αξίας 20 ευρώ. Προφανώς θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για αγορά καυσίμων.
Και η προσφορά της Shell ισχύει για νέα συμβόλαια και όχι για ανανεώσεις, από όσα διάβασα στα σχόλια.

< Note 9 Pro >



Άψογος. Τελικά προχώρησα και πήγα 2 αμάξια στην Anytime.
Και θα έρθουν 2x20€ για τη Shell που θα πάνε σε καύσιμο.
Ωραίος. Και εγώ για φέτος πήγα 2 αυτοκίνητα στην Anytime.

< Note 9 Pro >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#677028 Πολύ μ'αρέσει πάντως που τους τιμωρούμε με το πιο απλό και αποτελεσματικό όπλο: να μην ξαναδούν τα χρήματά μας. Μόνον έτσι λογικεύονται αυτές οι εταιρείες. Θυμίζω, την ίδια αστειότητα έκανε και η Anytime κάποια στιγμή και έχασε πάρα πολλούς πελάτες. Τώρα λογικεύτηκε και τους παίρνει πίσω. Και η HD θα καταλάβει κάποια στιγμή την βλακεία της.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#677256 Ακόμα ένας που έφυγε από την HD κι εγώ. Εξάμηνη διάρκεια για το Saab, με όλες τις καλύψεις, πλην ιδίων ζημιών-μεικτή (δηλ. με θραύση κρυστάλλων, οδική βοήθεια, νομική προστασία, τρομοκρατικές ενέργειες, φυσικά φαινόμενα, εξεγέρσεις, μερική και ολική κλοπή, πυρός, προσωπικό ατύχημα, μέχρι και κάρτα υγείας και μερικά ακόμα που δεν θυμάμαι), €108 στην Groupama, μέσω insurancemarket.gr. Το παρανοϊκό είναι ότι μέσα από το site της ίδιας της Groupama η τιμή ήταν €198 για τα ίδια πράγματα. :dizzy: Η HD πάντως, για λιγότερες καλύψεις, ήθελε €146. :svivhaha: Καλά περάσαμε με την HD τόσα χρόνια, αλλά και παντρεμένος να είσαι μαζί της, βγάζεις διαζύγιο για χρηματική διαφορά 35%!!! Προσφορές Black Friday, εννοείται, και από τις δύο ασφαλιστικές. Έχω άλλα δύο αυτοκίνητα ασφαλισμένα στην HD, θέλω να δω τι τιμές θα έχει όταν θα έρθει η ώρα για την ανανέωση. :roll: Για να λέμε πάντως τα σύκα σύκα, και την σκάφη σκάφη, η HD ήταν εξαιρετική όταν χρειάστηκε. Μία φορά με πλήρωσε ως παθόντα (φιλικός διακανονισμός) και μια άλλη ως υπαίτιο (γιατί πλήρωσα εγώ το συνεργείο της παθούσης και με αποζημίωσε μετά - ένα μικρό fender bender ήταν απλά βέβαια), χωρίς "μα και μου", και χωρίς καμία ταλαιπωρία. Εξαιρετική εταιρεία ως προς αυτό! :s_howdy