Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#669060
bujinkan έγραψε:...Φτάνω πίσω του και ανάβω φλας .... Τίποτα ...περνάει ένα αμάξι που κινητε στη δεξιά μετά κενή η δεξιά ....εγώ με το φλας αναμενο ...εκεί αυτός να μην κάνει δεξιά ...ε μετά απο κάνα λεπτό του ανάβω τα φώτα ...είμαι σίγουρος ότι με έχει αλλά εκεί τίποτα ....


Φλας?
Ενα λεπτο για να αναψεις τα φωτα?
Ηρωας εισαι φιλε! Θα ειχα παθει το πρωτο εγκεφαλικο και θα πηγαινα για το δευτερο :s_tongue

Αν βιαζεσαι πραγματικα (δεν ειπαμε να ζαλιζουμε και τον κοσμο) και πλησιαζεις με καμποση χιλιομετρικη διαφορα το μπροστινο (που παει δυσαναλογα αργα για τη λωριδα που εχει επιλεξει), κανεις ενα σινιαλο στα 200-400 μετρα (αναλογα με την ταχυτητα). Αν πιασει, μπορεις με την ελαχιστη ενοχληση στον προπορευομενο να κανεις "τη δουλεια" σου χωρις καν να αφησεις γκαζι. Δεν ειπαμε φυσικα οσο πλησιαζεις να σπας τα νευρα του αλλου με τα φωτα συνεχεια. Αλλα αν οσο πλησιαζεις σιγουρευτεις οτι ο μπροστινος ειναι Τεσλακιας, δεν τα τσιγκουνευεσαι τα σινιαλα με τα φωτα ουτε ντρεπεσαι να περασεις απο δεξια :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#669062
224v έγραψε:Παντα αυτό κάνω εφ' όσον η κυκλοφορία στην δεξιά το επιτρέπει, τον προσπερνάω και τον αφήνεις στη κοσμάρα του.

< Note >



Ναι εννοείται εφόσον το επιτρέπουν οι συνθήκες. Αλλά είναι μια καλή αφορμή για να δεις αν έχουν ζεσταθεί καλά οι los valvolinos ή το gear shifter δουλεύει properly ή ευκαιρία να ξεμουδιάσει και το δεξί φλας. :shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#669065
George_Prix έγραψε:
bujinkan έγραψε:...Φτάνω πίσω του και ανάβω φλας .... Τίποτα ...περνάει ένα αμάξι που κινητε στη δεξιά μετά κενή η δεξιά ....εγώ με το φλας αναμενο ...εκεί αυτός να μην κάνει δεξιά ...ε μετά απο κάνα λεπτό του ανάβω τα φώτα ...είμαι σίγουρος ότι με έχει αλλά εκεί τίποτα ....


Φλας?
Ενα λεπτο για να αναψεις τα φωτα?
Ηρωας εισαι φιλε! Θα ειχα παθει το πρωτο εγκεφαλικο και θα πηγαινα για το δευτερο :s_tongue

Αν βιαζεσαι πραγματικα (δεν ειπαμε να ζαλιζουμε και τον κοσμο) και πλησιαζεις με καμποση χιλιομετρικη διαφορα το μπροστινο (που παει δυσαναλογα αργα για τη λωριδα που εχει επιλεξει), κανεις ενα σινιαλο στα 200-400 μετρα (αναλογα με την ταχυτητα). Αν πιασει, μπορεις με την ελαχιστη ενοχληση στον προπορευομενο να κανεις "τη δουλεια" σου χωρις καν να αφησεις γκαζι. Δεν ειπαμε φυσικα οσο πλησιαζεις να σπας τα νευρα του αλλου με τα φωτα συνεχεια. Αλλα αν οσο πλησιαζεις σιγουρευτεις οτι ο μπροστινος ειναι Τεσλακιας, δεν τα τσιγκουνευεσαι τα σινιαλα με τα φωτα ουτε ντρεπεσαι να περασεις απο δεξια :s_yes
Τι να κάνω έχω τη γερμανική νοοτροπία στην οδήγηση
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#669676 με την απεργια των εναεριων ελεγκτων,εγκλωβιστικα Μυτιληνη.
Πεταω σημερα βραδυ αργα,αντε να περασει η μερα...βαρεθηκα τη ζωη μου. :(
Άβαταρ μέλους
By gianik
#669683
dimviii έγραψε:με την απεργια των εναεριων ελεγκτων,εγκλωβιστικα Μυτιληνη.
Πεταω σημερα βραδυ αργα,αντε να περασει η μερα...βαρεθηκα τη ζωη μου. :(




:s_wink
Άβαταρ μέλους
By gianik
#670426 @mousatos
υπάρχει κάποια πλατφόρμα που μπορούμε να παίξουμε online οι 2 μας;; :hmmm:
βασικά θέλω να παίξεις με τον γιο μου... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#670970 Ερώτηση ..για θέμα εγγύησης αγοράς προϊόντος από public ,πάνε το προϊόν μόνο στο παμπλικ που αγοράστηκε η σε οποιοδήποτε κατάστημα παμπλικ ?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#670971
gianik έγραψε:@mousatos
υπάρχει κάποια πλατφόρμα που μπορούμε να παίξουμε online οι 2 μας;; :hmmm:
βασικά θέλω να παίξεις με τον γιο μου... :iconcool:

εδώ:
https://lichess.org/
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#670990
mousatos έγραψε:εδώ:
https://lichess.org/

Κόλλημα το lichess. Το μεγάλο πρόβλημα είναι να βρεθεί ο ελεύθερος χρόνος και το συνεχόμενο 15λεπτο που απαιτείται πολλές φορές για να ολοκληρώσεις μία παρτίδα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#671017 Εγώ τον τελευταίο καιρό παίζω 5λεπτα που ολοκληρώνονται συνήθως στο 9λεπτο. Πιο πάνω σε λεπτά κινδυνεύσεις να πέσεις σε cheaters που έχοντας την πολυτέλεια του χρόνου ανάμεσα στις κινήσεις χρησιμοποιούν βοήθεια από computer. Βέβαια αν δε σε νοιάζουν οι πόντοι δεν τρέχει τίποτα .
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#671020 Θα το δοκιμάσω. Πάντως στα ~200 παιχνίδια, μια φορά μου έτυχε να σουταριστεί ο αντίπαλος για cheating (χωρίς ιδιαίτερα προφανή λόγο μάλιστα). Πιθανώς βέβαια υπήρξαν κι άλλα που δεν έγιναν αντιληπτά.

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#671041 Να ανοίξω Model Generation Poll σαν αυτό για το Golf για το:

Opel Astra
Toyota Corolla
Renault Clio
Nissan Z
Toyota Celica
BMW 3-series
Seat Ibiza

ή αν δεν εμπλέκεται η επάρατη και η ΠΦΑ δεν τραβάει τίποτα;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#671048
funkyreverend έγραψε:Να ανοίξω Model Generation Poll σαν αυτό για το Golf για το:

Opel Astra
Toyota Corolla
Renault Clio
Nissan Z
Toyota Celica
BMW 3-series
Seat Ibiza

ή αν δεν εμπλέκεται η επάρατη και η ΠΦΑ δεν τραβάει τίποτα;


Να ανοίξεις και θα δουμε.

Γκόλφ δεν θα αγόραζα ποτε, γι'αυτό και δεν σχολίασα, ουτε Ιμπιθα. Για τα άλλα όμως κάτι θα βρω.

Από το Redmi Note 8 Pro