Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#669875 Μας το κάνανε το αντιγριπικό στη δουλεια ήδη.
Η πόλη της βιεννης το κάνει σε όλους δωρεάν φέτος, κλείνεις ραντεβού online και πας και στο χτυπάνε
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#669879 Κι εδώ, αν έχεις συνταγή γιατρού, δωρεάν είναι
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#669886 Βάση οδηγίας όμως προς το παρόν το γράφουν μόνο σε συγκεκριμενες ομάδες πληθυσμού.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#669916 σε όλους το γράφουν , δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός..
Άβαταρ μέλους
By dimik
#669917 Άλλοι 4 στο γραφείο, πάμε καλά....

Επί το πλείστον πιτσιρικάδες κάτω των 30 που βγαίνουν να διασκεδάσουν.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#669934 Φίλος μου ήρθε την προηγούμενη Κυριακή σε επαφή με άτομο που εμφάνισε συμπτώματα 3 μέρες μετά, την Τετάρτη.

Στο άτομο έγινε τεστ την Πέμπτη και διαγνώστηκε θετικό.

Ο φίλος μου έκανε rapid test που βγήκε οριακά θετικό και μετά από μια μέρα μοριακό τεστ και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Συμπτώματα δεν εμφάνισε.

Είναι ασφαλές να τον συναντήσω;
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#669936 482 ακόμα κρούσματα -10 ακόμα θάνατοι, 500 συνολικά.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#669983
Corto Maltese δυόμιση βδομάδες πριν έγραψε:Πάντως μερικά πράματα είναι τόσο αυτονόητα που απορώ. Είναι δυνατόν να λένε έστω και για να πικάρουν τους Αθηναίους ότι η Θεσσαλονίκη πάει καλά; 11 φορές στις 10 αυτό μεταφράζεται σε "γαμήστε τα όλα"


Απ'ότι φαίνεται, βγήκες αληθινός..
Τελευταία επεξεργασία από mikeerfol και 17 Οκτ 2020, 23:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#669984 Αυτος Μαγιορκινης είναι τεράστια 'αποτυχία'.

Μία φορά τον Σεπτέμβρη ειπε οτι έπιασαν τα μέτρα κ σταθεροποιηθηκαν τα νούμερα και από 100 πηγε στα 200 3 μερες μετα.

Και προχτές που έβγαλαν για μέρες γύρω στα 300 είπε πάλι ότι έπιασαν τα μετρα κ έχει σταθεροποιηθει η κατάσταση και πάλι είχαμε σκαλοπάτι και πήγαμε στο 500.



< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#670001
saxon_747 έγραψε:Φίλος μου ήρθε την προηγούμενη Κυριακή σε επαφή με άτομο που εμφάνισε συμπτώματα 3 μέρες μετά, την Τετάρτη.

Στο άτομο έγινε τεστ την Πέμπτη και διαγνώστηκε θετικό.

Ο φίλος μου έκανε rapid test που βγήκε οριακά θετικό και μετά από μια μέρα μοριακό τεστ και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Συμπτώματα δεν εμφάνισε.

Είναι ασφαλές να τον συναντήσω;

Δεν είμαι ειδικός, αλλά αν δεν είναι απόλυτη ανάγκη, περιμένεις λίγο παραπάνω.
Αλλιώς, μάσκα και σε ανοιχτό χώρο και οι δύο.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#670002
saxon_747 έγραψε:Φίλος μου ήρθε την προηγούμενη Κυριακή σε επαφή με άτομο που εμφάνισε συμπτώματα 3 μέρες μετά, την Τετάρτη.

Στο άτομο έγινε τεστ την Πέμπτη και διαγνώστηκε θετικό.

Ο φίλος μου έκανε rapid test που βγήκε οριακά θετικό και μετά από μια μέρα μοριακό τεστ και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Συμπτώματα δεν εμφάνισε.

Είναι ασφαλές να τον συναντήσω;

εξαρτάται πως ήρθε σε επαφή με το άτομο που νόσησε... αν εννοείς χωρίς μάσκα, απόσταση <1,5μ και >15min, τότε ο φίλος σου είναι κατηγορία 1 υψηλού ρίσκου, θέλει καραντίνα και πρέπει να επαναλάβει το τεστ σε 5-7 μέρες. Καλό είναι να μην τον συναντήσεις.

To robert koch institut τα λέει πολύ ξεκάθαρα και ενημερώνεται συνεχώς. Στα αγγλικά με google translate βγάζει νόημα η σελίδα.

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... bodyText10
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#670024
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#670039 Αλλη σιγουρατζα αισθανεσαι οταν εχεις το θεο μαζι σου. Τι να σου πει το γατακι ο κορονοιος οταν σε προστατευει κοτζαμ θεος που εχει φτιαξει τα παντα (κορονοιου συμπεριλαμβανομενου)...

:rtfm: