Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#665625 Το σημαντικο ειναι να ειναι MFi. Οι φορτιστες και τα καλωδια του IKEA ειναι καλη περίπτωση πάντως. Ειδικα τα καλώδια που ειναι braided ειναι ανθεκτικά.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#665644
mirage έγραψε:Το σημαντικο ειναι να ειναι MFi. Οι φορτιστες και τα καλωδια του IKEA ειναι καλη περίπτωση πάντως. Ειδικα τα καλώδια που ειναι braided ειναι ανθεκτικά.

τι ειναι το MFi;
εννοώ πως θα το διαπιστώσω στο ανταλλακτικό;
Επειδη πηρα κάποια που σχεδον αμεσως δεν δούλεψαν, τελευταια πάιρνω σε κουτακι apple, δεν ξερω αν ειναι γνησια (προβληματίζομαι απο την τιμη των 10€), αλλα το κουτι φαινεται κανονικο και λειτουργούν απρόσκοπτα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#665651
mirage έγραψε:Περι MFi
https://us.cnn.com/2020/04/28/cnn-under ... index.html
Και πως να τα ξεχωρίσεις
https://mfi.apple.com/MFiWeb/getAPS

Ευχαριστώ :s_howdy
Θα παρω μερικά απο το ΙΚΕΑ που ειναι σίγουρα και τα βρίσκω και εύκολα
Άβαταρ μέλους
By fot
#665845
mirage έγραψε:Το σημαντικο ειναι να ειναι MFi. Οι φορτιστες και τα καλωδια του IKEA ειναι καλη περίπτωση πάντως. Ειδικα τα καλώδια που ειναι braided ειναι ανθεκτικά.
Το βραδυ χαζευα στη σελιδα του ikea καλωδια και σημερα διαβασα το σχολιο σου. Πηρα ενα lightning και ενα usb c.

Thanks.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#669271

Σε λίγη ώρα παρουσιάζεται η νέα σειρά iPhone
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#669299 Νόμιζα είχαμε ξεμπλέξει μια για πάντα με την ασχήμια που λέγεται "σεμεδάκι".
Ούτως ή άλλως δεν είναι για την τσέπη μου, κουβέντα να γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#669334 Δεν είχα ποτέ μου iPhone, αλλά αν είναι όπως τα λένε, το Mini είναι εξαιρετική περίπτωση για κάποιον που θέλει iPhone και μικρές διαστάσεις.
https://techblog.gr/mobile/iphone-12-mi ... is-seiras/
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#669336 Αν και δεν είναι λίγα τα €300 παραπάνω από το SE, οι διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι χαώδεις.

Προβλέπεται να είναι εξαιρετική συσκευή.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#669337 Διπλοματ, πηρες το SE, σωστα? Και το γλυκοκοιταζα κι εγω εκεινη την εποχη. Τωρα εβγαλαν το μινι, φανταζομαι κατι σαν το SE σε concept, αν και λογικα το SE θα συνεχισει να παραγεται για αρκετο καιρο ακομα. 100 ευρω ακριβοτερο το μινι οπως βλεπω, ομως ακομα μικροτερο απο το SE :eat: :eat: :eat: :eat: :eat:

Εντωμεταξυ το 7αρι μου οσο ημουν Ελλαδα πιστεψα πως ηταν για πεταμα, ηθελε φορτιση 2-3 φορες τη μερα, υπερθερμαινοταν μετα απο 10 λεπτα browsing, εκανα reset καθε 2-3 μερες κλπ κλπ. Γυρισα Ολλανδια, εσβησα το ταπατακ και απογειωθηκε! Πλεον αντεχει παλι μεχρι να πεσω για υπνο, σταματησε να ζεσταινεται, μια χαρα. Για ολα εφταιγε το πολυ κακο σημα στην Ελλαδα υποψιαζομαι

edit Με προλαβε ο αδμιν

edit2 300 ευρω ειναι η διαφορα? Ειχα αφησει το SE στα 500παρα, και νομιζω πως ειδα πως το μινι θα εχει 700 δολαρια(=600 ευρω)

edit3 Μακαρι να παει τρενο το μινι, μπας και καταλαβουν οι εταιρειες πως υπαρχει κοινο που θελει ενα συγχρονο κινητο αλλα οχι παντοφλα και να σταματησει αυτο το ραλι αυξησης των μεγεθων, και σε 1-2 χρονια να υπαρχουν αρκετες επιλογες σε πιο μαζεμενες συσκευες
Τελευταία επεξεργασία από Chris και 14 Οκτ 2020, 12:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#669340 Το SE έχω ναι. Το βρίσκεις στα τεσσεράμισι κατοστάρικα. Το Μίνι είναι απλά πολύ μπροστά από το δικό μου, που χοντρικά είναι το σασί του 8 με upgraded chipset.

Όχι μόνο είναι μικρότερο, μα έχει OLED display περίπου 1.7cm μεγαλύτερη από του SE (bezel τα λένε κι όλα τα παιδάκια κλαίνε).
Άβαταρ μέλους
By GTS
#669341
diplomat έγραψε:Αν και δεν είναι λίγα τα €300 παραπάνω από το SE, οι διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι χαώδεις.

Προβλέπεται να είναι εξαιρετική συσκευή.


869 ευρω ομως δεν ειναι budget iphone. Συντομα θα εχει εκπτωσεις βεβαια.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#669342 iPhone 12 Mini 64GB, 869 ευρώ
iPhone 12 Mini 128GB, 929 ευρώ
iPhone 12 64GB, 969 ευρώ
iPhone 12 128GB, 1029 ευρώ
iPhone 12 256GB, 1159 ευρώ
iPhone 12 Pro 128GB, 1229 ευρώ
iPhone 12 Pro 256GB, 1379 ευρώ
iPhone 12 Pro 512GB, 1629 ευρώ
iPhone 12 pro Max 128GB, 1339 ευρώ
iPhone 12 pro Max 256GB, 1499 ευρώ
iPhone 12 Pro Max 512GB, 1749 ευρώ

Τιμές Ελλαδαρας!!!