Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#665068
cosneo έγραψε:
Arrow έγραψε:
Just my 2 cents εδώ ....


Επειδή νομίζω ότι κατάλαβα σε ποιον-με πάρα πολλές ανηφόρες- δήμο αναφέρεσαι και επειδή στα τόσα χρόνια ακούγονται διάφορα, θα σου έδινα και παραπάνω από 2 λεπτά!
Τον παραδέχομαι όμως που φέτος γέμισε τις υπηρεσίες του με ολοκαίνουρια Pulsar με leasing όταν της Θεσσαλονίκης έχει ακόμα τα Carisma και της Καλαμαριάς τα Atos 1ης γενιάς.


Α δεν ήξερα ότι έκανε έτσι. Ξέρω βεβαια ότι έκοψε ένα σωρό άλλες υπηρεσίες με περίεργες μεθοδεύσεις. Χάος.



< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#665087
italakias έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Δεν περίμενα από κάποιους σεσημασμένους να καταλάβουν ποιο είναι το πρόβλημα... :roll:

Πανε ρωτα αυτους που δεν εχουν λεφτα να ταισουν τα παιδια τους,τι λενε.
Αιντε απο κει ,που θα με πεις σεσημασμενο εσυ.


Μόνος σου καρφώθηκες, εγώ δεν ονομάτισα κανέναν. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#665111 Κάτι που ίσως πέρασε στο "ντούκου". Πέθανε πριν λίγες μέρες ο Πέτρος Μουρατίδης, των Peter Sports, και για τους παλαιότερους από εμάς, των Decadence και Μαμούνια. Οι σημερινοί θα τον ξέρουνε από το Markiz. Ήταν καλός εργοδότης, αυτό ξέρω να πω.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#665122
cosneo έγραψε:Δεν είναι το φαγητό του ολοήμερου που το λάμβαναν όλοι...


Ποιο φαγητό ολοήμερου λάμβαναν όλοι;;; :dizzy:

Ποιοι όλοι;;; :dizzy:

Στο δήμο Θεσσαλονίκης ίσως, δεν γνωρίζω, στον δήμο Καλαμαριάς πάντως όχι, ούτε στον Δήμο Δράμας.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#665171
REALZEUS έγραψε:Κάτι που ίσως πέρασε στο "ντούκου". Πέθανε πριν λίγες μέρες ο Πέτρος Μουρατίδης, των Peter Sports, και για τους παλαιότερους από εμάς, των Decadence και Μαμούνια. Οι σημερινοί θα τον ξέρουνε από το Markiz. Ήταν καλός εργοδότης, αυτό ξέρω να πω.
Κρίμα..

Κι εγώ δεν ξέρω πόσα παπούτσια μου έχει πουλήσει ο συγκεκριμένος 25-30 χρόνια πριν όταν υπήρχε μόνο ένα Peter Sports.
Μου έχει μείνει ακόμα πόσο εξυπηρετικός ήταν και η ωραία ατμόσφαιρα στο μαγαζί.

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#665184
REALZEUS έγραψε:Κάτι που ίσως πέρασε στο "ντούκου". Πέθανε πριν λίγες μέρες ο Πέτρος Μουρατίδης, των Peter Sports, και για τους παλαιότερους από εμάς, των Decadence και Μαμούνια. Οι σημερινοί θα τον ξέρουνε από το Markiz. Ήταν καλός εργοδότης, αυτό ξέρω να πω.

Σόι της γυναίκας μου. Και πλάκωσε όλο το σόι από τη Δράμα για την κηδεία (η πεθερά μαζί). Τι να πω; Στα τυφλά πουλιά που λέει και μία παροιμία. Μυαλό κουκούτσι.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#665253
markvag έγραψε:
cosneo έγραψε:Δεν είναι το φαγητό του ολοήμερου που το λάμβαναν όλοι...


Ποιο φαγητό ολοήμερου λάμβαναν όλοι;;; :dizzy:

Ποιοι όλοι;;; :dizzy:

Στο δήμο Θεσσαλονίκης ίσως, δεν γνωρίζω, στον δήμο Καλαμαριάς πάντως όχι, ούτε στον Δήμο Δράμας.
Ίσως περιφερειακοι Δήμοι?!
Ξέρω σίγουρα για Δημοτικά σε Κουφάλια, περιοχές Σίνδου και νομίζω Λαγκαδά ή κάτι με λαγκάδια, εκεί προς τις λίμνες.
Όχι τίποτα άλλο, αλλά μου ήταν και άχρηστη πληροφορία ...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#670774
Zorz έγραψε:Ευδοκιμούν τα λεφτόδεντρα: https://parallaximag.gr/epikairotita/ot ... ei-protima

:inlove:


Είναι γνωστό πως:

Εικόνα

Αρκεί να μιλάμε για τους σωστούς ανθρώπους. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#670987 Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ σε σχεδιασμο και υλοποιηση ο ποδηλατοδρομος!
Απο την παντελη ελλειψη σχεδιασμου για τον ανεφοδιασμο των καταστηματων στην Νικης που οταν σταματανε τα ψυγεια να αφησουν παγο η οι καβες τα ποτα τους η κινηση φτανει στα Μαλγαρα εως εκεινη η ΑΗΔΙΑ στον λευκο πυργο που τα δυο ρευματα γινονται τρια με το αριστερο να στριβει αριστερα προς ΧΑΝΘ και ΟΛΟΙ το παιρνουν ευθεια με αποτελεσμα να μπλοκαρει η μεσσαι λωριδα και να ειναι αδεια η δεξια!

Για 10-20-100 ποδηλατα την ημερα ταλαιπωρειται ολη η πολη! Ομως και αυτοι που ταλαιπορουνται καθημερινα για να πανε και να ερθουν στις δουλειες τους ειναι ψηφοφοροι Ζερβα και θα εκφραστουν αναλογα οταν ερθει η ωρα...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#670993 Δεν σας αρέσει ο τρέντουλας δημαρχούκος μας; :s_biggrin

Το μόνο καλό που έγινε είναι ότι η αριστερή λωρίδα της Νίκης άδειασε. Κατά τα άλλα Ζέρβας = Μπακογιάννης. Τα ίδια σκατά. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#670994 προχθες μπηκα για πρωτη φορα στα νεα λεωφορεια του ΟΑΣΘ, (οι γερμανοι ειναι φιλοι μας ΑΛΛΩΣΤΕ). καλουτσικα φαινονται αλλα με προβλημάτισε ενα πραγμα.

αυτο που μπηκα εχει μια πορτα μπροστα στον οδηγο και μια στην μεση. ο οασθ εχει κρινει οτι η μπροστινη πορτα σε ΟΛΑ της τα λεωφορεια πρεπει να ειναι κλειστες.
σε περιπτωση ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ, ολοι θα αποβιβαστουν απο ΜΙΑ πορτα;;;;;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#670998
REALZEUS έγραψε:Το μόνο καλό που έγινε είναι ότι η αριστερή λωρίδα της Νίκης άδειασε.


Η μόνη κλήση που έχω φάει στη ζωή μου πριν από 7-8 χρόνια, γυρνώντας Αθήνα από Καβάλα. "Ένα μεσημεριανό καφεδάκι θα πιω στα γρήγορα να βγει το ταξίδι μωρέ, δε βλέπω και κλήσεις στα παρκαρισμένα αφού". Το πρόβλημα ήταν ότι μου πήραν και τις (αθηναϊκές :shifty: ) πινακίδες και περίμενα να έρθει ο διοικητής της δημοτικής το απόγευμα για να τις ξαναπάρω. :svivhaha: