Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#661611
gianik έγραψε:
vasilis έγραψε:@gianik
Πριν κάνα μήνα το τελείωσα επιτέλους.
Φανταστική σειρά. Άνετα στο προσωπικό top 3




εχω ακούσει τόσα γι αυτή τη σειρά , θα ήταν χαζομάρα να μην την δω... :metalo:
είμαι στο 4-5ο επεισόδιο (εκεί που ενώνονται με την άλλη συμμορία..).. :s_devil
Εγώ πάλι την έχω παρατήσει στην τελευταία σεζόν στο 2ο ή 3ο επεισόδιο γιατί με κούρασε πολύ από κάποιο σημείο και μετά..Οι αρχικές σεζόν πολύ καλές αλλά μετά κάνει κοιλιά νομίζω..Ίσως όμως κάποια στιγμή μπω στην διαδικασία να την τελειώσω..
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#661627 Γιατί να δείτε 150 επεισόδια από τις περιπέτειες κάποιων μπαστουνόβλαχων αμερικάνων με τσοπεριές, αμορφωσιά και γκάνια; Σας ψήνει το θέμα; Ούτε δεμένος δε θα το έβλεπα που να ήταν η καλύτερη σειρά του κόσμου.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#661629 Αφού τελειώσαμε τα βίντεο με την ζωή του Ντοστογέφσκι και του Τολστόι και το πως γίνεται η αναπαραγωγή του Ιπποπόταμου στις Ζούγκλες της Ναμίμπια είπαμε να δούμε και κάτι πιο μπαστουνοβλαχικο..
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#661633
manoliossss έγραψε:
gianik έγραψε:
vasilis έγραψε:@gianik
Πριν κάνα μήνα το τελείωσα επιτέλους.
Φανταστική σειρά. Άνετα στο προσωπικό top 3




εχω ακούσει τόσα γι αυτή τη σειρά , θα ήταν χαζομάρα να μην την δω... :metalo:
είμαι στο 4-5ο επεισόδιο (εκεί που ενώνονται με την άλλη συμμορία..).. :s_devil
Εγώ πάλι την έχω παρατήσει στην τελευταία σεζόν στο 2ο ή 3ο επεισόδιο γιατί με κούρασε πολύ από κάποιο σημείο και μετά..Οι αρχικές σεζόν πολύ καλές αλλά μετά κάνει κοιλιά νομίζω..Ίσως όμως κάποια στιγμή μπω στην διαδικασία να την τελειώσω..

Συμφωνώ στην αρχή οι παρανομίες τους είναι λογικές, είναι απλά μια συμμορία με μηχανές, προς το τέλος όμως ξεχειλώνει το πράμα είναι αυτοί vs όλου του οργανωμένου εγκλήματος της Αμερικής.
Άβαταρ μέλους
By pro
#661636 To SoA είναι μέτριο και από κάποιο σημείο και μετά γίνεται βαρετό.

Δεν είναι οι μπαστουνόβλαχοι το θέμα, τέτοιους έχει και το Ozark και είναι κλάσεις ανώτερο. Και το Ozark ή το Fargo δεν το έγραψε ο Ντοστογιέφσκι, ούτε φαντάζομαι κανείς ψάχνει κάτι τέτοιο στο Netflix.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#661641
pro έγραψε:To SoA είναι μέτριο και από κάποιο σημείο και μετά γίνεται βαρετό.

Δεν είναι οι μπαστουνόβλαχοι το θέμα, τέτοιους έχει και το Ozark και είναι κλάσεις ανώτερο. Και το Ozark ή το Fargo δεν το έγραψε ο Ντοστογιέφσκι, ούτε φαντάζομαι κανείς ψάχνει κάτι τέτοιο στο Netflix.
Θα συμφωνήσω με όλα.Και εμένα δεν με τρέλανε το soa κι εννοείται έχει σειρές ανώτερες και με περισσότερο ενδιαφέρον αλλά δεν νομίζω να έκρινα κάποιον που θα το έβλεπε και θα του άρεσε σαν σειρά.Εξαλλου υπάρχουν πολλοί που βλέπουμε σειρά Απλα για να ξεφύγουν από την καθημερινότητα και την ρουτίνα κι έτσι ακόμα και τα πιστολιδια και οι γκάνγκστερ μπορεί να σε κάνουν να ξεχνιέσαι..
Άβαταρ μέλους
By g8777
#661643
Corto Maltese έγραψε:Γιατί να δείτε 150 επεισόδια από τις περιπέτειες κάποιων μπαστουνόβλαχων αμερικάνων με τσοπεριές, αμορφωσιά και γκάνια; Σας ψήνει το θέμα; Ούτε δεμένος δε θα το έβλεπα που να ήταν η καλύτερη σειρά του κόσμου.


Εκα ντε. Σώνει και καλά να βγει η σειρά . Ειδικότερα για την συγκεκριμένη άντεξα 1 και μισό επεισόδιο. Μπ(α)ουλο.

Να είμαστε δίκαιοι πάντως, και μια ρωσική που είδα τα ίδια σκατα ήταν. :s_roses :shifty:

Κατά τα άλλα, ξεκίνησα Mad Men , ελπίζω να την τελειώσω πριν πεθάνω από καρκίνο του πνεύμονα ή κίρρωση. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#661776 Για την σειρά Justified (από το 2010, 6 σαιζόν, 8,6 σκορ στο IMDB) τι λέτε; Εϊδα το πρώτο επεισόδιο, χωρίς να έχει κάτι που να θέλω το βρήκα τραβηχτικό. Προφανώς κάτι καλό πρέπει να έχει για να έχει τέτοιο σκορ.
https://www.imdb.com/title/tt1489428/?ref_=fn_al_tt_1
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#661777 Δεν είναι κακό αλλά πρέπει -κατα κύριο λόγο- να γουστάρεις Timothy Olyphant και Walton Goggins...

Αν σου αρέσουν αυτοί οι δύο υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να την απολαύσεις γιατί υπάρχει -ανα κύκλο- αξιόλογο καστ και συμπαθητικό σενάριο...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#661785 ^Αυτό. Γενικα ειναι σειρά με καλό σενάριο, καλό κάστινγκ αλλα πρεπει να σου αρέσουν οι μπαστουνοβλαχοι.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#664448 Ντοκυμαντέρ μεν. ..πολύ δυνατό δε ...δείτε το αξίζει ...την κεντρική ιδέα την ξέρουμε λίγο πολύ όλοι , οι λεπτομέρειες είναι που σου προκαλούν ανατριχιλα

https://www.netflix.com/title/81254224? ... 47225&t=cp

< >
Άβαταρ μέλους
By pro
#664863 Βλέπω στο netflix αυτο:

https://www.imdb.com/title/tt4592410/?ref_=nm_flmg_act_17

Διαδραματίζεται στην ΝΥ τέλος 70. Γεγονότα της εποχής, ντίσκο και η γεννεση της ραπ. Προτείνεται.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#665115 Λοιπον εχω να πω οτι το Raised by Wolves του Ridley Scott ειναι οτι πιο original σε sci-fi σειρα εχω δει εδω και καιρο :metalo:
Ενα εντελως νεο συμπαν με εντελως δικη του αισθητικη, δεν εχουμε δει κατι αντιστοιχο ως τωρα.
Στο επικεντρο η συγκρουση θρησκειας-επιστημης

Συστήνεται ανεπιφύλακτα (εχουν βγει 6-7 επεισοδια ως τωρα)

https://www.youtube.com/watch?v=nAg6RTQEfeM