Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656460
diplomat έγραψε:Δυστυχώς δεν είδαμε πολύ gameplay στο χθεσινό showcase του επερχόμενου Xbox, μα σε κάθε περίπτωση, πολύ καλά τα νέα για το game pass.

Δηλαδη, δηλαδη; Τι νεα;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#656464 You play new games day one with Xbox Game Pass. All Xbox Game Studios titles launch into Xbox Game Pass the same day as their global release, so you decide whether to purchase each game separately or play them all with your Xbox Game Pass membership. Xbox Game Studios franchises that will launch into Game Pass day one of release include Halo, Forza, Age of Empires, Gears of War, Minecraft, Hellblade, The Outer Worlds, Psychonauts, Microsoft Flight Simulator, State of Decay, Wasteland, Minecraft Dungeons andSea of Thieves—and more new franchises in early development. So, when Halo Infinite launches, you and your friends can decide whether to purchase the game or play it with Xbox Game Pass.

Source
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#656473
diplomat έγραψε:Δυστυχώς δεν είδαμε πολύ gameplay στο χθεσινό showcase του επερχόμενου Xbox, μα σε κάθε περίπτωση, πολύ καλά τα νέα για το game pass.

Εάν έχω λίγο μεγαλύτερο hype για το PS5 οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο Demon's Souls, με έναν αστερίσκο να μπαίνει λόγω της απουσία της From από το project. Μου έχει μείνει απωθημένο πάντως το DS, γιατί δεν είχα πρόσβαση σε PS3, και λιγότερο το Bloodborne (που επίσης δεν είχα πρόσβαση σε PS4). Φέρτα τα και σε PC ρε παιχτούρα Μιγιαζάκι. :(


Για τα Demon's και Bloodborne αποφασίζει η Sony αφού είναι δικά της IPs.
Για το remake δεν θα είχα άγχος. Η Bluepoint έχει κάνει καλές δουλειές μέχρι τώρα.

Δεν περίμενα πάντως να είναι στο game pass όλα.
ΟΚ, τα δικά τους ήταν σίγουρα προφανώς αλλά για τα υπόλοιπα ήταν έκπληξη για μένα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#656475
diplomat έγραψε:You play new games day one with Xbox Game Pass. All Xbox Game Studios titles launch into Xbox Game Pass the same day as their global release, so you decide whether to purchase each game separately or play them all with your Xbox Game Pass membership. Xbox Game Studios franchises that will launch into Game Pass day one of release include Halo, Forza, Age of Empires, Gears of War, Minecraft, Hellblade, The Outer Worlds, Psychonauts, Microsoft Flight Simulator, State of Decay, Wasteland, Minecraft Dungeons andSea of Thieves—and more new franchises in early development. So, when Halo Infinite launches, you and your friends can decide whether to purchase the game or play it with Xbox Game Pass.

Source

Δηλαδη αν καταλαβα καλα, θα παιζουν μεσω game pass χωρις να αγοραζεις το παιχνιδι;

Πολυ καλα νεα! :yahoo:


Καιρος να παρω μια τιμονιερα νομιζω :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#659436 Κρίση στο Αιγαίο


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#673134

ΑΝΕΤΑ τσίμπαγα το PS5 για την πάρτη του και μόνο (κι ας μην είναι από τη from), δυστυχώς όμως δεν υπάρχει φράγκο... :(
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#674268 Γίνομαι κουραστικός μα I can't help it



Για τους βετεράνους της σειράς, φαίνεται ότι θα υπάρχουν μπόλικες διαφορές. Μερικά που έπιασα γρήγορα ήταν ότι δεν έκανε bounce back το χτύπημα στον τοίχο, η κάμερα είναι εντελώς διαφορετική, οι κινήσεις έχουν διαφορετικό feel και τα stagger φαίνονται αλλαγμένα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#674331 Και 8-way roll.
Ευτυχώς δεν έβγαλαν καμία συλλεκτική για το παιχνίδι και γλιτώσαμε τα λεφτά.
Εννοείται θα αγοραστεί μόλις πάρω το PS5.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#676480 Προχθές έπαιξα Dota 2 για πρώτη φορά. Είχα να την ακουμπήσω τη ντοτίτσα από το μακρινό 2008 περίπου. Απλά πωρώθηκα, trip down memory lane με ποδήλατα σου λένε οι άλλοι, εγώ σου λέω παίξε ένα Razor μετά από 10ετία+ να σε πάρουν τα ζουμιά. :s_cry

Χρειάζομαι αξιοπρεπές laptop κατεπειγόντως. :(
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#676521
diplomat έγραψε:Προχθές έπαιξα Dota 2 για πρώτη φορά. Είχα να την ακουμπήσω τη ντοτίτσα από το μακρινό 2008 περίπου. Απλά πωρώθηκα, trip down memory lane με ποδήλατα σου λένε οι άλλοι, εγώ σου λέω παίξε ένα Razor μετά από 10ετία+ να σε πάρουν τα ζουμιά. :s_cry

Χρειάζομαι αξιοπρεπές laptop κατεπειγόντως. :(


Δεν ειμαι και ειδικος, αλλα εχω την αισθηση οτι gaming και laptop δεν πανε μαζι. Βεβαια ολες οι εταιριες βαφτιζουν τα καλα μοντελα τους ως gaming για εμπορικους λογους, αλλα καμια σχεση οι επιδοσεις τους σε σχεση με ενα Desktop.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#676525 Πύργο και πολύ περισσότερο gaming pc δε μπορώ να έχω, γιατί χρειάζομαι να παίρνω το pc μαζί μου (όταν δούλευα τουλάχιστον).

Ευτυχώς η Dota 2 και τα περισσότερα games που με ενδιαφέρουν δεν έχουν τίποτε τρελά requirements, οπότε με ένα τίμιο laptop είμαι ΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#676529
diplomat έγραψε:Πύργο και πολύ περισσότερο gaming pc δε μπορώ να έχω, γιατί χρειάζομαι να παίρνω το pc μαζί μου (όταν δούλευα τουλάχιστον).

Ευτυχώς η Dota 2 και τα περισσότερα games που με ενδιαφέρουν δεν έχουν τίποτε τρελά requirements, οπότε με ένα τίμιο laptop είμαι ΟΚ.


Εσυ ξερεις καλυτερα τις αναγκες σου :s_smile

Εγω μιλησα απο τη μικρη προσωπικη μου εμπειρια. Προσφατως εφτιαξα ενα μετριο gaming PC γυρω στα 1500 ευρω και απο τις πρωτες μερες ονειρευομαι αναβαθμισεις γιατι καταλαβα οτι ειμαι οριακα απο υλικα. Ενα laptop που ειναι σε μεγεθος σαν την καρτα γραφικων μου (που λεει ο λογος :lol: ), θα κανει δουλεια? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#679626 Τι γινεται με αυτο το cyberpunk77 ρε παιδες?
driver για αυτο,
6-7 emails οτι κατεφθασε
Γενικα τρενταρει παντου..

Γιατι τετοιο hype???