Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#659222 Μια χαρά είναι για τον καύσωνα που έχει.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#659255 Ένα σεφερλιδικο



Ο πρώτος ασθενής covid19 βρέθηκε στη λιμνούπολη.

Ο κρούσμακ ντακ
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#659256 Και ακόμη ένα για αποτελειωμαΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#660041 Συναντιούνται δύο χταπόδια.
Που' σαι ρε τρελέ λέει το ένα
Κόλλα το, κόλλα το,κόλλα το,κόλλα το,κόλλα το,κόλλα το,κόλλα το,κόλλα το.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#667433 -Έδωσα εξετάσεις για το δίπλωμα και από το άγχος μου δεν άλλαξα καθόλου ταχύτητες
-Και τι έγινε τελικά;

-Το πήρα με την πρώτη
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#675821 -Η αστυνομία έπιασε τέσσερα άτομα να κουβαλάνε γάλα
Ήταν εβαποράκια....

:svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#699517 Ο λόγος που δεν πρέπει ποτέ να υποτιμάμε κανέναν...
Όταν πήγαινα σχολείο, συγκεκριμένα από την 1 τάξη του γυμνασίου είχα ένα συμμαθητή τον Τάσο.
Η μαθηματικός μας η Κ. Μαρία δεν έχανε καμία ευκαιρία να χλευάζει τον Τάσο ο οποίος δεν έδειχνε ιδιαίτερα εύστροφος και ήταν γενικότερα γκαφατζής. Του έλεγε χαρακτηριστικά ότι "Με τα μυαλά που κουβαλάς καημένε Τάσο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα σωστό μόνο καταστροφή είσαι". Κι εκείνος κάθε φορά μαζευόταν λυπημένος.
Τα χρόνια πέρασαν και μόλις πριν από 1 μήνα έμαθα μέσω του Facebook ότι η Κ. Μαρία αν και όχι πολύ μεγάλη σε ηλικία αντιμετώπιζε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας και έπρεπε να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση. Η επέμβαση αυτή γίνετε στην Ελλάδα μόνο από ένα και μοναδικό Ιατρικό Team.
Η εγχείρηση έγινε προχθές και μετά από αρκετές ώρες το χειρουργείο πέτυχε. Όταν η Κ. Μαρία άνοιξε τα μάτια της είδε ένα νεαρό Γιατρό ο οποίος ήταν ο υπεύθυνος της χειρουργικής ομάδας να της λέει ότι όλα πήγαν καλά και πως δεν χρειάζεται να ανησυχεί για τίποτα.
Τότε η Κ. Μαρία τον ρώτησε να μάθει το όνομά του.
Αφού αυτός της το είπε... εκείνη άρχισε ξαφνικά να αισθάνεται μια δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή μελάνιασε στο πρόσωπο και ξεψύχησε στα χέρια του γιατρού που απορούσε τι πήγε στραβά.
Λίγο πιο πίσω στο δωμάτιο ήταν και ο Τάσος που καταλάθος είχε βγάλει την πρίζα του αναπνευστήρα για να βάλει την ηλ. σκούπα να σκουπίσει αφού δούλευε στο νοσοκομείο ως καθαριστής.
Τελικά όλοι είχαμε υποτιμήσει το ένστικτο της Κ. Μαρίας για τον Τάσο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#699605 Συγνωμην αλλα ισως δεν το καταλαβα.....Μου φανηκε πολυ πικρο για ανεκδοτο........Συγνωμην και παλι........
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#699613 https://www.google.com/maps/place/%CE%A ... 03!9m1!1b1

Επικές απαντήσεις από "τον κάτοχο" του πάρκου του Άρη (μια συνοικειακή πλατειίτσα σχεδόν της κακιάς ώρας διπλα στο γήπεδο Κλ. Βικελίδης)
Άβαταρ μέλους
By sargus
#699640 χαχαχαχαχα τι θεός είναι αυτός ρε;;;;;;

@GB ανέκδοτο με plot twist! Καλόοο!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#699653 ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ

Στην εικόνα είναι ο σερ Ουίνστον με τη γυναίκα του Κλημεντίνη. Μια μέρα, καθώς περπατούσαν στο δρόμο, συνέβη το φημισμένο επεισόδιο... Η Κλημεντίνη έπιασε κουβέντα με έναν οδοκαθαριστή.

«Τι στο καλό έλεγες με αυτόν τόση ώρα;» Τη ρώτησε ο σερ Ουίνστον.

«Ω, πολλά χρόνια πριν ήταν τρελά ερωτευμένος μαζί μου», αποκρίθηκε εκείνη.

Ο Τσόρτσιλ χαμογέλασε ειρωνικά.
«Είδες, καλή μου; Θα μπορούσες σήμερα να είσαι η σύζυγος ενός οδοκαθαριστή».

«Ω, όχι, καλέ μου», απάντησε εκείνη, ξεστομίζοντας με περίσσια αυτοπεποίθηση:
«Αν τον είχα παντρευτεί, αυτός θα ήταν πρωθυπουργός σήμερα».

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#699716
bill33 έγραψε:Αυτο το έπος https://www.youtube.com/channel/UCVnTst ... rteO2OcXzQ το έχετε δει;

Όχι, αλά είχα δει αυτό :lol: