Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#655264 δεν γνωριζω να σε βοηθησω ρε συ.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#655270 Ευχαριστώ Δημήτρη (καταλαβαίνεις ότι ρωτάω γενικά, δεν απευθύνομαι απαραίτητα σε εσένα...που σε έχουμε πάρει εργολαβία! :lol: )
Άβαταρ μέλους
By dimik
#655277
sargus έγραψε:
sargus έγραψε:Καλημέρα!
Τι απορρυπαντικό να βάλω στο πλυστικό μου; Το θέλω για πέτρα, αυλές, έπιπλα κήπου και χαλιά. Στο πρακτικερ που κοίταξα έχει μόνο προιόντα της karcher ενώ και στο ιντερνετ που έριξα μια ματιά βρίσκω τα ίδια.
Εσείς τι βάζετε;


Κανείς;
Εγώ βάζω πιάτων στον αφρόποιητή, αλλιώς της Kaercher μιας και τέτοιο είναι το πλυστικο μου.

Εξαρτάται τι καθαρίζω, για γενικό καθάρισμα αυλής απλά fairy για να μαλακώσει η βρωμιά με τον αφρό και μετά δίνω πίεση

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#656793 Ερώτηση σχετικά με απλώστρα ρούχων. Σε σημεία που έχει εμφανιστεί σκουριά μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αντισκωριακό χρώμα; Δε θα ξεβάψει πάνω σε βρεγμένα ρούχα, ε;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By pro
#656815 Oχι, αλλά αξίζει τον κόπο; Το χρώμα αυτό έχει κανένα 15άρι, άντε το φτηνότερο κανένα 10άρικο, και μια καινούρια αλουμινίου τη βρίσκεις στα 20 ευρώ, μπορεί και λιγότερο αν πετύχεις προσφορά.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#656816 Έχει αντίστοιχα spray, τα δοκίμασα σε σχάρες ομβρίων και ήταν μια χαρά ούτε ξεβαψαν ούτε τίποτα.

Σίγουρα θα είναι φτηνότερο και πιο γρήγορο στην εφαρμογή.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#656875
pro έγραψε:Oχι, αλλά αξίζει τον κόπο; Το χρώμα αυτό έχει κανένα 15άρι, άντε το φτηνότερο κανένα 10άρικο, και μια καινούρια αλουμινίου τη βρίσκεις στα 20 ευρώ, μπορεί και λιγότερο αν πετύχεις προσφορά.


αυτο,δεν αξιζει τον κοπο και το χρημα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#657709 Παιρνουμε ικεα καπελο λαμπας σε λευκο:

https://ikea.azureedge.net/images/680x6 ... 5364/0.JPG


Παιρνουμε απο ικεα και λιγο τετοιο υφασμα:

https://ikea.azureedge.net/images/680x6 ... 5236/0.jpg

Και λιγη ταινια που τη σιδερωνεις και κολλαει κλπ, βαζουμε και λιγη προσπαθεια, και παιρνουμε αυτο:


Εικόνα[/url]
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#659073 Σε tablet teclast x98 θέλω να αλλάξω μπαταρία μιας και βγήκε off μετά από 3 χρόνια. Βρίσκω στο ali συμβατές ωστόσο δεν ξέρω πότε και αν έρθει οπότε κοιτάζω να βρω κάτι από εδώ.
Βρίσκω universal αλλά το θέμα είναι ότι έχουν δύο καλώδια (θετικό, αρνητικό) ενώ του tablet τρία (φαντάζομαι για θερμοκρασία της μπαταρίας). Αν πάρω μόνο με δύο καλώδια θα έχω κάποιο θέμα;

Αν πάρω μια σαν την παρακάτω και τροποποιήσω τα καλώδια μιας και τα βλέπω διπλά θα δουλέψει σωστά; Δηλαδή τα δύο κόκκινα να τα πάω σε ένα κόκκινο κλπ.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#659079 Μην κάνεις πατέντες σε μπαταρίες λιθίου όταν έχουν την δυνατότητα να κάψουν το σπίτι σου αν κάτι δεν πάει καλά.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#659142 Τραπέζι ΙΚΕΑ που διπλώνει για να πιάνει τον μισό χώρο όταν δεν χρειάζεται, ο προηγούμενος νοικιάρης έσπασε τον έναν μεντεσέ. Ο επόμενος ρώτησε αν μπορώ να του το φτιάξω γιατί του αρέσει ως λύση. Παίζει να βρω κάτι αντίστοιχο; Λογικά ένας 180° θα κανει;
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#659143 Ρωτα στο IKEA συνήθως έχει τετοια ανταλλακτικα, ειδικα αν είναι ακομα διαθέσιμο