Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

1
11%
1
11%
3
33%
0
N/A
1
11%
0
N/A
1
11%
0
N/A
0
N/A
1
11%
1
11%
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#659008
g8777 έγραψε:...εχω 6 οθονες...

Χαλαρωσε Τζι μου. Δεν κανουμε φιγουρα τα λεφτα (που ΔΕΝ) εχουμε εδω μεσα. Με ενα μονιτορ 10ετιας+ και ενα free software την κανω την δουλεια. Και δεν ειναι καμια μαγκια ουτε κανενας τεχνολογικος γκουρου ειμαι... Ειναι θεμα επιλογης. Αλλος θελει να ειναι στον καναπε με το ενα χερι στο τηλεκοντρολ και το αλλο στα τετοια του και εγω προτιμω να καθομαι στην καρεκλα στο PC με 4 παραθυρα ανοιχτα να βλεπω τον αγωνα. Στην ουσια η αλλαγη ειναι απο ποντικι σε τηλεκοντρολ (με το αλλο χερι δεν πρωτοτυπω :s_tongue )

g8777 έγραψε:...οφειλει να τα λεει αυτα μπας και ψηθει κανεις να σκασει 50ευρω στο f1TV...

Ο Λουης πιστευεις οτι δεν πουλαει γιατι ειναι μαυρος? :hmmm:

Αδικη κοινωνια :sorry: :s_cry

ripper έγραψε:...η Red Bull ήταν μακράν το καλύτερο μονοθέσιο...

Νατος κι ο αλλος ο "μακραν" :lol:

Για να κερδισει καποιος το Λουη (ο οποιος Λουης τρομαζει να κερδισει το Bottas) δε χρειαζεται "μακραν" καλυτερο μονοθεσιο. ΧΕΡΟΥΚΛΕΣ θελει κι ας ειναι και ενα κλικ κατω το εργαλλλειο :rtfm:

ripper έγραψε:Όσον αφορά την στρατηγική:
Στα δοκιμαστικά πρώτα, οι ομάδες είχαν μόνο δύο σκληρά ελαστικά για το ΣΚ. Δεν ήθελαν να χαλάσουν κανένα από αυτά και δεν είχαν λόγο καθότι έτσι κι αλλιώς πρέπει να βάλουν κάποια στιγμή στον αγώνα τα κίτρινα. Τα δοκίμασε μόνο ο Verstappen γιατί είναι δεδομένος 3ος και πάντα προσπαθεί να είναι σε διαφορετική στρατηγική από τις Mercedes αφού ξέρει ότι θα ξεκινάει πίσω τους.

Ο Verstappen ηταν σαφης παντως μια μερα πριν (και οχι να κανει το μαγκα μετα τον αγωνα εκ του ασφαλους). Ειπε οτι το καλο λαστιχο ηταν προφανες και του εκανε εντυπωση η κινηση της Mercedes να επιλεξει να ξεκινησει με τα μεσαια. Η Mercedes, που ηταν η μονη ομαδα που περνουσε χαλαρα με τα σκληρα αν ηθελε (οι αλλοι δε μπορουσαν κιολας). Τι να κανουμε ripper... They took it wrong!

ripper έγραψε:Στον αγώνα τώρα ο Hamilton πάντα θα έχει διαφορετική στρατηγική από τον Bottas όταν είναι πίσω του.

Σωστο. Αλλα εφοσον δεχομαστε αυτο, να δεχτουμε σα σωστη και την αποψη του Κορτο?
Corto Maltese έγραψε:Θα πω ότι έχω ακούσει πολλές φορές box opposite to Vettel στο παρελθόν. Όχι χθες.

Θελανε τη νικη τελικα ή θελανε να βγαλουνε το Λουη μπροστα απο το Bottas? Του δευτερου του Bottas του λεγανε "you are racing Lewis" και του τριτου του Lewis του λεγανε "you are racing Max". Το Φινλανδο τον ειχαν καθαρισει ηδη απο τα αποδυτηρια :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By ripper
#659030 Αυτά ειπώθηκαν σε διαφορετικές στιγμές του αγώνα, το δεύτερο αφού είχε καθαρίσει η υπόθεση νίκη.
Έχω ήδη πει, κάθε φορά που θα βγαίνει στον Λούη η διαφορετική στρατηγική θα έχουμε "εύνοια".
Η ερώτηση "Θελανε τη νικη τελικα ή θελανε να βγαλουνε το Λουη μπροστα απο το Bottas?" είναι αστεία.
Εσύ στη θέση τους τι θα ήθελες;

Επίσης η πρόκριση στο Q2 με τα σκληρά δεν έδωσε την νίκη στον Max, και με τα μεσαία πάλι πάρτι θα έκανε, όπως φάνηκε στον αγώνα.
Αλλά ξέχασα είχε ένα κλικ χειρότερο μονοθέσιο και απλά έκλανε κεραυνούς και έριχνε δευτερόλεπτα σε όλο το grid. Όταν δεν τον έδειχνε η κάμερα έβαζε κεραλοιφη στα λάστιχα του με τις ΧΕΡΟΥΚΛΕΣ του, για αυτό δεν πάθαιναν τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#659033
"Where is Seb?"...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#659042
ripper έγραψε:Αυτά ειπώθηκαν σε διαφορετικές στιγμές του αγώνα, το δεύτερο αφού είχε καθαρίσει η υπόθεση νίκη.
Έχω ήδη πει, κάθε φορά που θα βγαίνει στον Λούη η διαφορετική στρατηγική θα έχουμε "εύνοια".
Η ερώτηση "Θελανε τη νικη τελικα ή θελανε να βγαλουνε το Λουη μπροστα απο το Bottas?" είναι αστεία.
Εσύ στη θέση τους τι θα ήθελες;

Επίσης η πρόκριση στο Q2 με τα σκληρά δεν έδωσε την νίκη στον Max, και με τα μεσαία πάλι πάρτι θα έκανε, όπως φάνηκε στον αγώνα.
Αλλά ξέχασα είχε ένα κλικ χειρότερο μονοθέσιο και απλά έκλανε κεραυνούς και έριχνε δευτερόλεπτα σε όλο το grid. Όταν δεν τον έδειχνε η κάμερα έβαζε κεραλοιφη στα λάστιχα του με τις ΧΕΡΟΥΚΛΕΣ του, για αυτό δεν πάθαιναν τίποτα.


ripper την αποψη μου για τον αγωνα την ειπα. Δε θα προσπαθησω να σε πεισω αλλο...

Το βασικο θεμα που προκυπτει τωρα ειναι αλλο. Οτι εχεις κολλημα με το Λουη και βασανιζεσαι να πουλας εδω και τοσες δεκαετιες την παπατζα με τη McLaren. Κανε μια αλλαγη σε avatar και υπογραφη να το βγαλεις απο μεσα σου και να ηρεμησεις :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#659046
Geo f1 έγραψε:Απο το 2007 ειναι ο ερωτας τους :inlove: :inlove:

Τοτε που ο κακος Αλονσο δημιουργουσε προβληματα στον μικρο και ακακο Λουη :s_sorry


Και βασανιζεται ο ανθρωπος ο ripper εδω και 13 ολοκληρα χρονια κρυβωντας την πραγματικη του αγαπη? Αμαρτια... :s_sad
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#659065
sparticle έγραψε:
"Where is Seb?"...


Βαλε μας και του Σεμπ βρε Γιαννη :s_biggrin