Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#653948
dimik έγραψε:Βγήκε ξαναμπηκε η μπαταρία, έγινε πάλι register με το Carly και δεν βγάζει άλλα σφάλματα το Carly.

Το detailing έγινε από κολλητό παρουσία μου, δεν άναψε καν το ράδιο ο ίδιος, το διαπιστώσαμε μετά.

Φαίνεται για πολύ συνηθισμένο πρόβλημα, βρίσκω άπειρα threads στο εξωτερικό, οι λύσεις όμως είτε δεν υπάρχουν είτε είναι τυχαίες.

< >


Δοκίμασε και με το bimmerlink να διαβάσεις κωδικούς. Είναι επί πληρωμή, αλλά μπορείς να το βρεις κι αλλού.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#653962 Ξεκίνησε η παραγωγή της BMW 4 Series Coupe


Εικόνα

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/kos ... CMkjVAs7ow

Το κακό είναι ότι έχει αρχίσει να μου αρέσει. Το συγκεκριμένο μπλε δε, απίστευτο χρώμα!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#653981
Giuseppe Busso έγραψε:Ξεκίνησε η παραγωγή της BMW 4 Series Coupe


Εικόνα

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/kos ... CMkjVAs7ow

Το κακό είναι ότι έχει αρχίσει να μου αρέσει. Το συγκεκριμένο μπλε δε, απίστευτο χρώμα!


Συνεχίζει να μου φαίνεται σαν κακό photoshop ενός 8χρονου που τώρα το μαθαίνει... :tomato: Και τράβηξε τη μάσκα 2 φορές παραπάνω απ' όσο ήταν... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#653988 βάζοντας το κόσκινο μπροστά κάνεις οικονομία βάρους και πρώτων υλών , χρεώνεις όμως premium τιμή.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#654022 Marketing
Άβαταρ μέλους
By elvet
#654055 Ιδέες για το F/L
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#654169 Σαν να βλέπω μια σύνδεση με τα 20s-30s-40s, ειδικά στην 3/4 φώτο

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#654531 Η νέα 4άρα μοιάζει ακόμη περισσότερο στις γραμμές των 3 και 5GT που η καμπύλη του πίσω παραθύρου καταλήγει σχεδόν στο χείλος του πορτ παγκάζ.

Γενικά η 4 δε με ενθουσίασε όπως την είδα... ψάχνω να βρω την ομορφιά αν υπάρχει...

Απεναντίας στη 992 δε συμβαίνει αυτό... η ομορφιά ξεχειλίζει...

Τώρα θα μου πείτε τί συγκρίνω...


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#655232 Καγκουριάς συνέχεια:
Όλες οι εξωτερικές λάμπες είναι LED εκτός από την όπισθεν. Ανεπίτρεπτο, όταν στρίβω με 200+ στις φουρκέτες και χρειάζεται να βάλω όπισθεν για να κάνω reverse entry drift με κόντρα ορθοπεταλιά βιδωτό παξιμάδι, σκέφτομαι το κίτρινο φως των συμβατικών λαμπτήρων και χάνω την αυτοσυγκέντρωσή μου.
Η λύση λοιπόν ήρθε:
Εικόνα

Ανακάλυψα και μια ακόμα ξέμπαρκη συμβατική στο ντουλαπάκι, αυτή δεν ξέρω αν με ενοχλεί ακόμα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#655350 Έβαλε γνωστός μου, λέει +3,69 ίπποι.

Επιπλέον είδε και μείωση στην κατανάλωση 69%, ο ίδιος το αποδίδει στο ότι η led λάμπα καίει λιγότερο ρεύμα, άρα ζορίζει λιγότερο το alternator, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό, το βλέπεις και μας το επιβεβαιώνεις.

:shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655428
Άβαταρ μέλους
By dimik
#655550 Τελικά πήρα ένα μτχ ράδιο το κουμπωσα κι έπαιξε αμέσως, problem solved.

Παραλαμβάνω σήμερα και το δυναμό μπας και σταματήσει ο σπαστικός ήχος από το pulley.

Δεύτερος σπαστικός ήχος από τα φρένα εντοπίστηκε στα ελατήρια/ελάσματα που κρατάνε τα τακάκια, ο έξυπνος μάστορας που μου είχε αλλάξει τα φρένα τσιγγουνευτηκε να τα αλλάξει και αυτά οπότε μπήκαν στο πρόγραμμα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655551