Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#655199
melos86 έγραψε:...και να δικαιωνεσαι στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο!

Καμία δικαίωση. Επιστροφή φακέλου και ξανά-μανά.
Και για να μην επανερχόμαστε, το αίτημα του παόκ στο cas ήταν αθώωση για την πολυ-ιδιοκτησία. Αθώωση δεν υπήρξε, αλλιώς θα ήταν τελειωμένο το θέμα. Δεν εξετάστηκε καν. Ότι επιστράφηκαν προσωρινά οι βαθμοί δεν είναι δικαίωση. Ας πούμε ότι ήταν ένα μικρό boost για να πάει τσιπωμένος στο Καραϊσκάκης :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#655206 Ποτε δεν καταλαβα γιατι καποιων το πουλι μεγαλωνει οταν προσκυνουν 11 μαντραχαλους με σορτσακια να κυνηγουν ενα παιδικο παιχνιδι στο χορταρι.
Ποτε δεν καταλαβα γιατι οι ποδοσφαιρικες συζητησεις παντα καταληγουν στο ποιος την εχει μεγαλυτερη, λες και εισαι 15 χρονων.
Σαν να πανηγυριζεις που εισαι Πεζω και να κανεις τεμεναδες στον Ταβαρες :roll:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#655211 Το ποδοσφαιρο ειναι υγεια γιατι λειτουργει σαν βαλβιδα ανακουφισης του οργανισμου ,γιατι το στρεσαρισμα και τα νευρα της ημερας τα αποβαλλεις και ηρεμεις με το να βριζεις πσικτες,προπονητες και διαιτητες.
Ενω τα υπολοιπα χομπι ειναι μιζερα γιατι δεν βγαζεις τιποτα απο μεσα σου και αν δεις στα τοπικ τρεξιματος και ποδηλατου πχ,περισσοτερα προβληματα δημιουργουν
μρ το να μετρανε παλμους ,θερμιδες καιχλμ και στο τελος αρρωσταινουν απο πανω αφου ουτε τα παραπανω αποβαλλουν και το σωμα ταλαιπωρουν .
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#655215 Είναι υγεία να βρίζεις όταν βλέπεις μπάλα και δημιουργεί προβλήματα το να αθλείται κάποιος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#655220 Παν μετρον αριστον.
Οταν μπαινει ο φανατισμος, ο αλλος ειναι τυφλος. Οσο και να προσπαθεις να του δειξεις την πραγματικοτητα, αυτος εχει επιλεξει να φορεσει τα κοκκινα,μαυρα,πρασινα γυαλια.
Εβλεπα εκεινη την εκπομπη Football Stories που ειναι αρκετα ενδιαφερουσα, σε ολα μα ολα τα μηκη και πλατη που πηγαν για τα εγχωρια ντερμπυ, το pattern ειναι το ιδιο. Εμεις οι καλοι που δεν κανουμε φουστιες και αυτοι οι απεναντι που με παντα προσπαθουν με δολιο τροπο να κανουν τις φουστιες.


Αυτο ομως που με εντυπωσιαζει περισσοτερο ειναι η υποστηριξη του καθε οπαδου στον εκαστοτε επιχειρηματια-ιδιοκτητη.
Δεν πα να ειναι ο αλλος υποδικος για ποινικες υποθεσεις με ναρκωτικα και στημενους αγωνες, να εχει καταδικαστει για λαθρεμποριο, να βγαζει πιστολια, να αφηνει απληρωτους τους εργαζομενους του, ο οπαδος εκει θα προσπαθει να πεισει τους αλλους ποσο καλως καμωμενα τα εχει ο δικος του.

Τεσπα, το ποδοσφαιρο ειναι και ενας μικρος καθρεπτης καθε χωρας. Αυτοι μας αξιζουν, οι Τρακηδες,οι Φαταουλ,οι Νιαου,οι Τσετσενοι keep on sucking
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#655224 Το ότι βλέπεις μερικούς είτε πληρωμένους είτε κολημένους είτε απλά χαζούς (και εδώ μέσα) να υπερασπίζονται τον κάθε μαφιόζο "γεμιστάνα" που ηγείται της ΠΑΕ που υποστηρίζουν, δε σημαίνει ότι αυτός είναι κανόνας, πολύ περισσότερο "Ο" κανόνας όπως προσπαθείς να το παρουσιάσεις. Γενικώς Geralt είσαι πάρα πολύ βαθιά νυχτωμένος και αναπαράγεις τσιτάτα αφόρητα κοινότυπα όσο και δημοφιλή μεταξύ των άσχετων με το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#655228 Άλλο οπαδός, άλλο χουλιγκάνος, άλλο κομματικός στρατός.
Μπορεί ένα άτομο να είναι και τα τρια αλλά δεν σημαίνει ότι απαραίτητα ταυτίζονται.

Υπάρχει κόσμος με διαρκείας που πηγαίνει γήπεδο, δεν χάνει αγώνα κλπ κλπ αλλά:
- δεν θα βγει με καδρόνια να τη στήσει στους οπαδούς της απέναντι ομάδας
- δεν θα κάνει πλακίτσα σε παραπάνω φάση τραμπουκισμού (επειδή ο ίδιος δεν είναι για τέτοια βίαια σκηνικά) λέγοντας 'αυτά καλό είναι να μη γίνονται'*
- δεν θα τρέξει σε παράταξη τάγματος εφόδου να κάνει ντου επειδή του το σφύριξε ο τάδε Χατζηχρήστος ή Τσουκαλάς
- δεν θα υπερασπιστεί τυφλά τον εκάστοτε μαφιόζο επειδή αυτός ρίχνει μονέδα για μεταγραφές

Τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με την αγάπη για ένα άθλημα ή μια ομάδα αλλά άπτονται της ψυχιατρικής επιστήμης.
Τουλάχιστον να είμεθα παντελονάτοι και να λέμε 'είμαι χουλιγκάνος', 'είμαι φαντάρος του Τίγρη' και να μην κρυβόμαστε πίσω από την πιπιλισμένη καραμέλα του φίλαθλου.

*δε λέω είναι φοβερή πλακίτσα (ΝΟΤ) αλλά τουλάχιστον να είναι έτοιμος να γελάσει το ίδιο αν φάει στο κούτελο καμιά πατάτα με ξυράφια επειδή το απέναντι πρεζάκι δεν το έπιασε καλά η ντρόγκα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#655230
"νομιζω οτι λογω χρησης του Καραισκακη ως εξοχικου πρεπει να υποβιβαστει ο παοκ για πολυιδιοκτησια"


:shifty:

ΓΙΓΑΝΤΟΣΩΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΕ ΚΑΙ ΓΙΓΑΝΤΟΣΩΜΕ ΒΟΛΙΩΤΗ , ΠΟΝΑΤΕ ?

ΥΓ ακόμα δεν θέλω να πάρουμε την 2η θέση , Αυγενάκη μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό ? Μια τροποποιησούλα, μια επιτροπούλα , κάτι βρε αδερφέ

ΥΓ Μανούχο , σε θαυμάσαμε όλοι χθες, να ξέρεις , κάποιος πρέπει να σε επισκέφτηκε με εδέσματα ντόπια και στο Β
ημίχρονο ήσουν εκπληκτικά υπέρυθρος , έλαμπες στο σκοτάδι

ΥΓ μη κάνετε καμιά μλκία εκεί στο γαύρο, ο Χασάν είναι απίστευτος παίκτης , δέστε τον ή Σαββίδη ξηλώσου
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#655242
EDDIE_147 έγραψε:Άλλο οπαδός, άλλο χουλιγκάνος, άλλο κομματικός στρατός.
Μπορεί ένα άτομο να είναι και τα τρια αλλά δεν σημαίνει ότι απαραίτητα ταυτίζονται.

Υπάρχει κόσμος με διαρκείας που πηγαίνει γήπεδο, δεν χάνει αγώνα κλπ κλπ αλλά:
- δεν θα βγει με καδρόνια να τη στήσει στους οπαδούς της απέναντι ομάδας
- δεν θα κάνει πλακίτσα σε παραπάνω φάση τραμπουκισμού (επειδή ο ίδιος δεν είναι για τέτοια βίαια σκηνικά) λέγοντας 'αυτά καλό είναι να μη γίνονται'*
- δεν θα τρέξει σε παράταξη τάγματος εφόδου να κάνει ντου επειδή του το σφύριξε ο τάδε Χατζηχρήστος ή Τσουκαλάς
- δεν θα υπερασπιστεί τυφλά τον εκάστοτε μαφιόζο επειδή αυτός ρίχνει μονέδα για μεταγραφές

Τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με την αγάπη για ένα άθλημα ή μια ομάδα αλλά άπτονται της ψυχιατρικής επιστήμης.
Τουλάχιστον να είμεθα παντελονάτοι και να λέμε 'είμαι χουλιγκάνος', 'είμαι φαντάρος του Τίγρη' και να μην κρυβόμαστε πίσω από την πιπιλισμένη καραμέλα του φίλαθλου.

*δε λέω είναι φοβερή πλακίτσα (ΝΟΤ) αλλά τουλάχιστον να είναι έτοιμος να γελάσει το ίδιο αν φάει στο κούτελο καμιά πατάτα με ξυράφια επειδή το απέναντι πρεζάκι δεν το έπιασε καλά η ντρόγκα

Συμφωνώ με τον Έντιο. Να σημειωθεί η ημερομηνία με παράκληση να μην επαναληφθεί, έχουμε και μία περσόνα να διαφυλάξουμε εδώ μέσα :s_yes
Άβαταρ μέλους
By melos86
#655266
JarnoT έγραψε:
melos86 έγραψε:...και να δικαιωνεσαι στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο!

Καμία δικαίωση. Επιστροφή φακέλου και ξανά-μανά.
Και για να μην επανερχόμαστε, το αίτημα του παόκ στο cas ήταν αθώωση για την πολυ-ιδιοκτησία. Αθώωση δεν υπήρξε, αλλιώς θα ήταν τελειωμένο το θέμα. Δεν εξετάστηκε καν. Ότι επιστράφηκαν προσωρινά οι βαθμοί δεν είναι δικαίωση. Ας πούμε ότι ήταν ένα μικρό boost για να πάει τσιπωμένος στο Καραϊσκάκης :iconcool:
+
Ναι, ναι, ναι... :ninja:
Οχι Γιαννης, Γιαννακης!
Λες και το οτι ολα τα ελληνικα δικαστηρια αρνηθηκαν κατηγορηματικα και ΠΑΡΑΝΟΜΑ να δικασουν την ουσια της υποθεσης δεν μας δειχνει οτι δεν υπαρχει ουσια για να δικασουν! Οπως και να εχει η υποθεση γυρναει απο την αρχη ξανα και υπαρχει παλι η λυση του CAS αν και οι νεοι δικαστες ειναι τιποτα κουμπαροι, γνωστοι οι ερυθρολευκοι φιλοι!
Ειπαμε, ξενους διαιτητες και απο εδω και στο εξης και ξενους δικαστες!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#655289
gianik έγραψε:Τελικα το πηρε αήττητος...







Τι οχι;




:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


Βάλε ένα τέλος στον ποδοσφαιρικό πάτο που έχεις πιάσει σαν ΟΠΑΔΟΣ του ΑντιΟλυμπιακού που είσαι.
Σεβάσου τη μεγάλη ομάδα που υποστηρίζεις, τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Αθηνών.

Ο Ολυμπιακός φέτος κατέκτησε το 7ο αήττητο πρωτάθλημα σε κανονική διάρκεια 30 αγωνιστικών.

Τα προηγούμενα 6 ήταν το 1937, το 1938, το 1948, το 1951, το 1954 και το 1955.


Πολλά συγχαρητήρια για το νταμπλ στο βόλει. Επειδή είδα πολλά παιχνίδια και φέτος, μου είχε δημιουργηθεί η εξής απορία. Πως προέκυπτε όλη αυτή η αισιοδοξία σε Ολυμπιακό και Παοκ για το πρωτάθλημα. Σας είχα δει και το μάτι σας γυάλιζε. Όχι τώρα στους τελικούς μόνο. Καιρό πριν.
Εδώ φοράμε παντελόνια και άσχετα με το τι πιστεύει κάθε βλαμμένος και μη (έχουμε και εδώ μέσα), ούτε μεροκαματάκι παίρνουμε από προέδρους, ούτε σε ραντεβουδάκια πάμε, ούτε καδρόνια έχω σπίτι μου. Η ευθείας ψωλής που έχω ανήκει στα όπλα γιανίκ; δεν ξέρω.


Όσο για το "Βούλγαροι"του τζουνιόρα (πρόλαβα να το δω), αισθάνομαι ντροπή χωρίς να εκπλήσσομαι όμως. Ναι ξέρω, θα βάλει τη φώτο με τη γνωστή σημαία, αλλά άσχετα με τις διαφωνίες μας, τόσο ο melos, όσο και ο george και ο sebastian, είναι μια χαρά παιδιά και δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους να συζητήσω και να καταλήξω να διαφωνώ.

Αλλά τα λοιπά ανώτερα όντα, μπορείτε να ξεκατινιαστείτε ελεύθερα στα υπόλοιπα πολιτικά topic του φόρουμ. Μην μας σκοτίζετε τον έρωτα με τις εξηγήσεις της πούτσας. Εντάξει παιδάκια; :)
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#655291 Πόσες φορές έχει βγει πρωταθλητής χειμώνα και κυρίαρχος Α ημιχρόνου απο το 1894 ?