Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

5
33%
1
7%
2
13%
3
20%
2
13%
0
N/A
1
7%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
7%
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#654505 Εικόνα
Marcus Ericsson (hit us)
Γενικα συμφωνω πολυ με αυτην την αποψη.



Εδω δεν μοιαζει??? Καμια ποινη. Παμε παρακατω κλπ!!
Άβαταρ μέλους
By STK
#654518 ΓΙα εμένα δεν υπάρχει ποινή στον Hamilton.
Αντιθέτως καλό θα ήταν να είχε δοθεί στον Webber τότε.
Τα δύο συμβάντα όμως είναι εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#654521 Θυμάμαι στα sims που παίζαμε με τιμονιέρες αλλά και στα καρτ όταν πηγαίναμε να περάσουμε κάποιον από εξωτερική τραβιόμασταν όσο πιο έξω γίνεται στα όρια της πίστας προσπαθώντας να κρατηθούμε εκεί και όχι να πάμε προς το apex γιατί ξέραμε ότι κάπου εκεί πίσω μας βρίσκεται ο άλλος και όσο πιο κοντά έρθουμε πάνω στο apex τόσο πιο πιθανό είναι στην καλύτερη να φιληθούμε και στη χειρότερη να αγκαλιαστούμε. Ο Άλμπον έκανε ακριβώς αυτό, πήγαινε προς το apex.
Αμφιλεγόμενη φάση, αν πατούσε φρένο ο Χάμιλτον δε θα άλλαξε κάτι και ίσως να ήταν χειρότερα γιατί ήδη έστριβε, το ότι δόθηκε η ποινή πάει το μυαλό μου στο ότι είδανε στην τηλεμετρία ότι δε σήκωσε καν το πόδι από το γκάζι που ίσως θα απέτρεπε ότι έγινε. Αν όντως άφησε γκάζι όμως δε μπορώ να καταλάβω το λόγο της ποινής.
Άβαταρ μέλους
By STK
#654522
mikeerfol έγραψε:
STK έγραψε:ΓΙα εμένα δεν υπάρχει ποινή στον Hamilton.


Λουτσέσκου; :hmmm:


Λάμδα με Π.

panos2171 έγραψε:Αμφιλεγόμενη φάση, αν πατούσε φρένο ο Χάμιλτον δε θα άλλαξε κάτι και ίσως να ήταν χειρότερα γιατί ήδη έστριβε, το ότι δόθηκε η ποινή πάει το μυαλό μου στο ότι είδανε στην τηλεμετρία ότι δε σήκωσε καν το πόδι από το γκάζι που ίσως θα απέτρεπε ότι έγινε. Αν όντως άφησε γκάζι όμως δε μπορώ να καταλάβω το λόγο της ποινής.


Εδώ φαίνεται ότι το αφήνει να ρολάρει (εναλλακτικά το άφησε να ξεθυμάνει :s_crazy ) και δεν πατάει γκάζι
https://streamable.com/3n22b7
Άβαταρ μέλους
By ripper
#654557 Θεωρώ ότι αφού τον χτύπησε στο πίσω ελαστικό είναι δίκαιη η ποινή.
Ναι μεν ισχύουν όλα τα ελαφρυντικά (και φουλ λοκ είχε το τιμόνι, και δεν προσπάθησε να τον στριμώξει, και χώρο αριστερά είχε ο Albon) αλλά αφού κατάφερε να βρεθεί μπροστά ο Albon και τον βρήκε πίσω δικαιολογειται η ποινή.
Η κλάψα των ρεντ μπουλιδων βέβαια είναι ως και κωμική. Και racing incident να έβγαινε δεν θα ήταν και κανένα σκάνδαλο.

Αυτό που έχει σημασία είναι να τσουγκράνε πιο συχνά τα παιδιά :lol:
Κάθε φορά που φιλιούνται παίρνει podium η Μάκα :yahoo:

Edit: Τώρα θυμήθηκα το εσκεμμένο πέταγμα του Leclerc έξω από την πίστα από τον Mad Max.
Να αγιάσει το τιμόνι σου Λούη μου :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#654772 Lando Norris' Last Two Laps In Full With Team Radio | 2020 Austrian Grand Prix
https://www.youtube.com/watch?v=XgXo0509S28

- " Single press overtake here and out of turn 3 "
- " out of turn 8 , press and hold overtake for 5 seconds " !!

"Overtake" is really just the KERS system. The car recovers energy from braking throughout the lap and stores it to be used at the drivers discretion.

βλέπω να το πατάει με τον αριστερό αντίχειρα , τα κίτρινο κουμπάκι λίγο επάνω από τη μέση του τιμονιού αριστερά.

Τα σχόλια κάτω θεϊκά:
Engineer: "Kimi, Lewis has a 5 sec Penalty“
Kimi: "Leave me alone“
Engineer: "Gap was 4.8, Thats a podium“
Kimi: "ok“
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#654824 Άσχετο, αλλά ο FL του Norris είναι ακριβώς ίδιος με τον περσινό του Verstappen.
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#655120
Corto Maltese έγραψε:Νεύρα; 2η είναι η Φεράρι και στις δύο βαθμολογίες. Άλλοι ζορίζονται βλέποντας την άλλη Red bull να τραβάει τα βλέμματα.


:s_rofl

Φαντάζομαι με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης στην Βουδαπέστη, η Mercedes θα πρέπει να ανησυχεί.