Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654108
Geo f1 έγραψε:Cabala τα φωτα σου.

Χθες μετα απο κανα μηνα εβαλα να παιξω λιγο ασσεττο. Και κολλουσε στην οθονη που γραφει Loading metdata κλπ....
Τι στο καλο επαθε?
Εχω πολλα mods. Καπου 700+πιστες και 500-600 cars.

Μαλλον θελει ξεκαθαρισμα??

εχω να παιξω ac δυο χρονια αλλα φανταζομαι πως ναι... σωσε τα μοντς σε αλλο φακελο και σβησε το ac και ξαναπερνα το
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#654136
timkoul έγραψε:40 λεπτα, 1 υποχρεωτικο pit stop.


Ετσι απο περιεργεια... Πατε 40 λεπτα ταπα και βρισκεστε μεσα στην πιστα χωρις να κανετε καμποσα λαθακια ο καθενας? Γιατι στη φαση που ειμαι τωρα, μου φαινεται αδιανοητο να το καταφερω αυτο το πραγμα. Φανταζομαι θελω πολυ δουλεια ακομα!

Euripides έγραψε:Εξοπλισμός, μια Logitech G25, μια καρέκλα γραφείου με ροδάκια, και μια 24άρα 1080p περίπου 10ετίας.

H Logitech και το monitor μια χαρα ειναι... Αλλα η καρεκλα με τα ροδακια πολυ ασταθης λυση, εκτος και αν καταφερεις και την κοντραρεις καπως απο πισω! Δοκιμασε ο γιος σου και σε κατι πιο σταθερο και δεν τον βολευε?
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 03 Ιούλ 2020, 21:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654141
George_Prix έγραψε:
timkoul έγραψε:40 λεπτα, 1 υποχρεωτικο pit stop.


Ετσι απο περιεργεια... Πατε 40 λεπτα ταπα και βρισκεστε μεσα στην πιστα χωρις να εχτε καμποσα λαθακια ο καθενας? Γιατι στη φαση που ειμαι τωρα, μου φαινεται αδιανοητο να το καταφερω αυτο το πραγμα. Φανταζομαι θελω πολυ δουλεια ακομα!

Euripides έγραψε:Εξοπλισμός, μια Logitech G25, μια καρέκλα γραφείου με ροδάκια, και μια 24άρα 1080p περίπου 10ετίας.

H Logitech και το monitor μια χαρα ειναι... Αλλα η καρεκλα με τα ροδακια πολυ ασταθης λυση, εκτος και αν καταφερεις και την κοντραρεις καπως απο πισω! Δοκιμασε ο γιος σου και σε κατι πιο σταθερο και δεν τον βολευε?

μονο χωρις ffb θα κατσει σταθερη η καρεκλα αν παιζεις με οτιδηποτε πανω απο 30% καρεκλες με ροδακια πανε βολτα :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#654144
cabala10 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
timkoul έγραψε:40 λεπτα, 1 υποχρεωτικο pit stop.


Ετσι απο περιεργεια... Πατε 40 λεπτα ταπα και βρισκεστε μεσα στην πιστα χωρις να εχτε καμποσα λαθακια ο καθενας? Γιατι στη φαση που ειμαι τωρα, μου φαινεται αδιανοητο να το καταφερω αυτο το πραγμα. Φανταζομαι θελω πολυ δουλεια ακομα!

Euripides έγραψε:Εξοπλισμός, μια Logitech G25, μια καρέκλα γραφείου με ροδάκια, και μια 24άρα 1080p περίπου 10ετίας.

H Logitech και το monitor μια χαρα ειναι... Αλλα η καρεκλα με τα ροδακια πολυ ασταθης λυση, εκτος και αν καταφερεις και την κοντραρεις καπως απο πισω! Δοκιμασε ο γιος σου και σε κατι πιο σταθερο και δεν τον βολευε?

μονο χωρις ffb θα κατσει σταθερη η καρεκλα αν παιζεις με οτιδηποτε πανω απο 30% καρεκλες με ροδακια πανε βολτα :lol:


Ακομα και με πατημα γκαζι/φρενο, ειναι απιθανο να κατσει σταθερη η καρεκλα και να μη φυγει προς τα πισω!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#654439 Αν κι ακομα ουτε καν εχω παραλαβει τα πραγματα, λεω να αρχισω να ξεστραβωνομαι σιγα σιγα... Μερικες ερωτησουλες:

1) Παιχνιδια νομιμα και φθηνα, απο που κατεβαζω/αγοραζω?
2) Για να μπορω να παιζω online, πρεπει να κανω καπου λογαριασμο?
3) Επειδη δε θα εχω χρονο να ασχοληθω με πολλα παιχνιδια, λεω να ξεκινησω με το assetto. Αλλα ειδα καμποσες διαφορετικες εκδοσεις. Τι αγοραζω?
4) Με τα mods τι παιζει? Διαβασα το Γιωργο οτι εχει 15341781837 mods και αγχωθηκα! Απο που τα κατεβαζουμε? Και ποια κατεβαζουμε? Εχουν να κανουν κυριως με τα mods που αποφασιζει να παιξει μια παρεα online ωστε να συμβαδιζουν μεταξυ τους οι παικτες?

Παιδια σορρυ για το πρηξιμο αλλα οπως καταλαβατε ειμαι εντελως ασχετος :tomato:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#654440
George_Prix έγραψε:Αν κι ακομα ουτε καν εχω παραλαβει τα πραγματα, λεω να αρχισω να ξεστραβωνομαι σιγα σιγα... Μερικες ερωτησουλες:

1) Παιχνιδια νομιμα και φθηνα, απο που κατεβαζω/αγοραζω?
2) Για να μπορω να παιζω online, πρεπει να κανω καπου λογαριασμο?
3) Επειδη δε θα εχω χρονο να ασχοληθω με πολλα παιχνιδια, λεω να ξεκινησω με το assetto. Αλλα ειδα καμποσες διαφορετικες εκδοσεις. Τι αγοραζω?
4) Με τα mods τι παιζει? Διαβασα το Γιωργο οτι εχει 15341781837 mods και αγχωθηκα! Απο που τα κατεβαζουμε? Και ποια κατεβαζουμε? Εχουν να κανουν κυριως με τα mods που αποφασιζει να παιξει μια παρεα online ωστε να συμβαδιζουν μεταξυ τους οι παικτες?

Παιδια σορρυ για το πρηξιμο αλλα οπως καταλαβατε ειμαι εντελως ασχετος :tomato:

10 ευρω και εχεις ολο το ac με ολα τα dlc's
https://store.steampowered.com/bundle/6 ... e_Edition/
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#654442 Λογαριασμο στο steam, κατεβαζεις αυτο που σου λεει ο cabala και μετα για να μπεις σε server λογικα πρεπει να σου που τι αλλο θελεις. Δηλαδη εκτος απο το base, θα πρεπει να σου πουν τι DLC θελεις και ενδεχομενως τι custom skins ή αυτοκινητα πρεπει να βαλεις.
Εμεις χρησιμοποιουμε το simsync. Ειναι ενα synchronizing software που βαζουμε ολα τα custom πραγματα κι ολοι πριν τον αγωνα κανουμε απλα ενα download, πανευκολο δηλαδη.
Αν θελεις να μπεις σε μας, το μονο που θελεις ειναι το ονομα του server. Θα σου πουμε password και θα μας πεις ποιο GT3 θελεις.
Στα 40 λεπτα προφανως και κανουμε λαθακια, αλλοι λιγοτερα ή μικροτερα αλλοι περισσοτερα ή μεγαλυτερα. Μεχρι και τουμπα ειχαμε στο Brands Hatch.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#654735 Ολα καλα κι ολα ωραια. Ηρθαν τα πραγματα και το εστησα το πισι. Η διαφορα στην εικονα αναμεσα σε 1080 και 4κ ειναι χαοτικη. Ειδικα σε μενα που ειμαι κολλημενος στα 1-2 μετρα φαινεται η διαφορα ακομα παραπανω...

Με 4κ αναλυση ειναι καρφωμενο στα 60fps. Και εναν αγωνα που εβαλα στην εκκινηση που γινεται χαμος, παει ενα κλικ πιο αργα αλλα χωρις σπασιματα η εικονα. Χωρις την επιλογη vertical-κατι, επαιζε στα 140fps. Βασικα δεν εχω ιδεα πως πρεπει να τεσταρω τις επιδοσεις του μηχανηματος στα ορια του, αλλα τα πρωτα σημαδια ειναι θετικα.

Θερμοκρασια επεξεργαστη γυρω στους 36 iddle και 69 max load.

Παμε τωρα στην πετρα του σκανδαλου το ασσεττο!!! Στειλτε σεταπια, στειλτε συμβουλες, δε μπορω να παω ευθεια :lol:

Το παιχνιδι ειναι ωραιο, αλλα επαθα αυτο που φοβομουνα. Εμπλεξα! Πολυ σεταπ ρε παιδια. Εμπαινα με το Gran Turismo με το Λουη και ειχα να αλλαξω 2 πραγματα. Εδω εχει παρα πολλες ρυθμισεις, δηλαδη το αντιστροφως αναλογο με το διαθεσιμο χρονο μου. Δυσκολη συναρτηση :s_sad
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#654779
George_Prix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:οοο ανοιγεις μαχη!!!! Set up default??
:lol:
Αν τα καταφερω θα ριξω κανα γυρο το βραδακι. Και για το αλλο δεν σε εχω ξεχασει!! :)


Στησε μονος σου. Αυτο μας ελειπε να σου δωσει ο "εχθρος" το σεταπ :s_tongue


Σε πετσοκοψα!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#654781
cabala10 έγραψε:μεγαλε αυτη ειναι η μαγεια τα μαθαινεις και το στηνεις οπως γουσταρεις


Geo f1 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:οοο ανοιγεις μαχη!!!! Set up default??
:lol:
Αν τα καταφερω θα ριξω κανα γυρο το βραδακι. Και για το αλλο δεν σε εχω ξεχασει!! :)


Στησε μονος σου. Αυτο μας ελειπε να σου δωσει ο "εχθρος" το σεταπ :s_tongue


Σε πετσοκοψα!! :lol:


:tomato: :tomato: :tomato:

Χαχαχα ολοσωστοι :lol:

Παλιοτερα παντως ειχαμε καταληξει να μοιραζω εγω σεταπ σε ολη την ομαδα. Και οχι γιατι ημουνα ο πιο μαγκας. Γιατι ημουνα ο πιο κολλημενος απ΄ολους και ετρωγα μερες ατελειωτες ψαχνοντας ολες τις ρυθμισεις. Λογω χρονου, αυτο θελω να αποφυγω τωρα :s_tongue

Σεταπια υπαρχουν και στο νετ. Ηδη κατεβασα 2-3 και δοκιμασα. Καλυτερα απο το default φυσικα, αλλα οχι στα μετρα μου. Θελουν αλλαγες. Το κακο ειναι οτι αυτη τη στιγμη παω σα μεθυσμενος μεσα στην πιστα. Κι οσο δεν εισαι σταθερος εσυ, ειναι πολυ δυσκολο να στησεις... Και λεω μπας και βρω κανενα καλο σεταπ στα σβελτα να βοηθησει λιγο τα χαλια μου!!!

Καμπαλα δε μου ειπες καμια γνωμη για το πισι. Πως τα τσεκαρω τα πραγματα? Ειναι καλα αυτα τα fps? Τιποτα "must have" ρυθμισεις στα γραφικα του παιχνιδιου? Ειναι καλα 36 idle και 69 max load?