Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#631070 Ολα τα αμαξια πλαστικα εχουν μεσα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#631081 Μα πολύ πλαστικό παντού!!!!! Μαύρο, και σκληρό...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#631097 Να δείς που στο τέλος o φίλος σου θα νοσταλγήσει τα γκρίζα πλαστικά του Yaris :lol:

Ξέρω τι σου λέω και εμένα φίλος πούλησε ενα yaris 1300 τρίθυρο που είχε απο καινούργιο με 350000 χλμ 2500€ (τον κωλόφαρδο :s_devil ) ενα χρόνο τώρα εχει ενα T-Roc 1500 , πίναμε καφέ τις προάλλες και ξαφνικά μου λέει βλακεία που πούλησα το yaris αφού δεν είχα ανάγκη τα λεφτά , γιατί του λεω, με πήρε τηλ αυτός που το εχει τώρα και με χιλιοευχαρίστησε τόσο οικονομικό και απροβλημάτιστο αυτοκίνητο, είχε Polo πριν και ήταν συνέχεια συνεργείο :help:

Δεν είπα τίποτα :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#631109 Του ειχα κοψει καρωτιδα με την χαρτοπετσετα απο τον εσπρεσσο. :x
Άβαταρ μέλους
By 224v
#631112 Μόνο αυτό στη πόρτα είναι μαλακή επιφάνεια...όλα τα άλλα μαύρα σαν καλιακούδαΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Jesus
#640508 Ο Αδωνις απαντησε προσφατα παρομοια ερωτηση στη Βουλη λεγοντας οτι η Ελλαδα δεν μπορει να διεκδικήσει αποζημιώσεις απο την VW και οτι τα νουμερα που λεγεται οτι εχει πληρωσει μεχρι σημερα η VW παγκοσμια σε αποζημιωσεις ειναι ψευδη (κατι για 30δις παγκοσμιως).

https://www.youtube.com/watch?v=KTjWcU9-zdg&t=920s
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648940
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#654161


Το εν λόγω Polo φορούσε την 1.8 3ης γενιάς, όμοιο με του Leon μου και τους έβγαλε 189 εργοστασιακούς ίππους με 97άρα.
Με το πρόγραμμα πήγε 244 ίππους.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#654175
Giuseppe Busso έγραψε:


Το εν λόγω Polo φορούσε την 1.8 3ης γενιάς, όμοιο με του Leon μου και τους έβγαλε 189 εργοστασιακούς ίππους με 97άρα.
Με το πρόγραμμα πήγε 244 ίππους.

Εικόνα
Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει 192 ονομαστικούς εργοστασιακούς ίππους.Συνηθως οι Γερμανοί γράφουν 192 και είναι παραπάνω.εδω τι φάση;;


< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#654176
manoliossss έγραψε:Αυτό αν δεν κάνω λάθος έχει 192 ονομαστικούς εργοστασιακούς ίππους.Συνηθως οι Γερμανοί γράφουν 192 και είναι παραπάνω.εδω τι φάση;;


< >


Εικάζω 4 πράγματα:

- οι κινητήρες τόσο στο Leon 5F 1.8 180 και στο Polo mk5 1.8, δεν έχουν καμία διαφορά στην ιπποδύναμη και για κάποιο λόγο η VW αποφασίζει να δώσει διαφορετική ονομαστική ισχύ

- φοράει DSG7 και δεν ξέρω αν έχει πιο safe προγραμματισμό για τη μετάδοση

- μετρήθηκε λέει με 97άρα. Κανείς δεν ξέρει την ποιότητα του καυσίμου που βάζει. Το εργοστάσιο ίσως ομολογκάρει την ιπποδύναμη με 98+ οκτανίων καύσιμο, καθώς και μέσα στο manual αναφέρει αν θέλετε να μην έχετε μια ελαφρά μείωση απόδοσης, να χρησιμοποιείτε βενζίνη 98 οκτανίων.

- αν είναι τωρινές οι μετρήσεις, δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει και η ζέστη τα αποτελέσματα ακόμη και πάνω σε περιβάλλον δυναμόμετρου.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#655315 Μήπως όμως το γνωστό 1,8αρη μοτέρ του βαγκ είναι στην πραγματικότητα 2000cc με 300hp και δηλώνετε επίτηδες μικρότερο/ασθενέστερο για να μην τρομάζει τους επίδοξους αγοραστές ;
Πολλοί είναι μπαμπάδες !

Είναι άτιμο πράγμα το μάρκετινγκ !
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#656102
Βάζουν ελαστικά Γλίτσεστρόν και τα βάζουν για στρίψιμο :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#656278 :yahoo: :yahoo:
εισαι κακος, ειχε πιει κατι τσίπουρα (ανευ γλυκανισου) βρε ο οδηγος