Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#654146
Dimitris_P έγραψε:Έχει κανείς θέμα με alpha τώρα; Έρχονται sms? Το κέντρο λειτουργεί;


Και γω τα ίδια φίλε, 3 SMS σε διάστημα μίας ώρας. 2 ήταν για το ebanking και το fingerprint. Άλλαξα τον κωδικό μέσω κινητού καλού κακού. Έπαιρνα τηλ αλλά έβγαζε σφάλμα, ότι δεν υπάρχει ο αριθμός
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#654148 Μου ήρθε κι εμένα sms αλλά δεν μου στέλνει κωδικό όταν πάω να μπω τώρα, ούτε viber. Κάνα ddos θα έχουν ή θα έχει πέσει κάνα service
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#654160 Έλαβα και από αυτό. Οδηγούσα μάλιστα και σταμάτησα να δω τι γράφει και να μπω στην εφαρμογή άμεσα να δω αν όλα είναι καλά. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#654165 Aκόμα και τώρα δεν στέλνει σμσ για να μπεις ή να κάνεις συναλλαγή. :s_shout
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#654172 Κάποιος υπάλληλος "φεύγοντας" έβαλε μπουρλότο :lol: . Σήμερα πρωϊ- πρωϊ στα ΑΤΜ της Alpha είχε αρκετή "αναίτια" προσέλευση . Θύμισε εποχές capital controls. Εγώ ήμουν μόνος δίπλα στην Εθνική και τους παρατηρούσα. ΠΑΝΙΚΟΣ . Πάντως λεφτά το ΑΤΜ έδινε.

Ανησυχία για τους λογαριασμούς – Πρόβλημα στις e-υπηρεσίες τραπεζών
Γενικεύεται η αναστάτωση των καταθετών, καθώς προβλήματα στις e-υπηρεσίες παρουσιάζονται και σε άλλες τράπεζες εκτός της Alpha Bank.
https://www.in.gr/2020/07/04/economy/an ... -trapezon/
Άβαταρ μέλους
By elteo
#654173 Κάποιοι "τεχνικοί" θα πήξουν το ΣΚ.

Εικόνα

Μέσω Viber δουλεύει η πιστοποίηση.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#654196 ΕΥΔΑΠ ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος να πληρωσεις τον λογαριασμο? Στην Αγγλια τους πηρα τηλεφωνο τους εδωσα τα στοιχεια του λογαριασμου τραπεζης και τα τραβαγαν σε καθε λογαριασμο αυτοματα. Direct debit το λενε, τα συστηματα τους ειναι συνδεδεμενα με τις τραπεζες.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#654197 Με web banking. Όπως πληρώνεις τον ΟΤΕ. Μεσω κωδικού που υπάρχει στον λογαριασμό.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#654201
elteo έγραψε:Με web banking. Όπως πληρώνεις τον ΟΤΕ. Μεσω κωδικού που υπάρχει στον λογαριασμό.


Υπαρχει κοστος ή δωρεαν;

Βονταφον εχω, τους εχω δωσω τα στοιχεια της χρεωστικης και τα τραβανε αυτοματα χωρις κοστος. Το μονο θεμα αν αλλαξεις καρτα πρεπει να τους ενημερωσεις και περνει λιγο χρονο.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#654202 Το κόστος εξαρτάται από την τράπεζα. Νομίζω 15 λεπτά είναι η Α.