Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#654067
sknipper έγραψε:
mirage έγραψε:@sknipper https://soranews24.com/2020/07/01/japan ... %E3%80%91/
Το μέλλον σου.
Πολύ όμορφο και μελετημένο. Και είναι και made in Japan και Mitsubishi, εγγύηση και αξιοπιστία για μια ζωή. Κρίμα που δεν το φτιάχνουν ακόμα. Βέβαια και να το έφτιαχναν θα ήταν πολύ ακριβό. Εκτός αν το φτιάξει το ΙΚΕΑ σε πλακέ συσκευασία.
Η πλάκα είναι ότι όντως κοιτάμε για cat tree - cat tower αυτόν τον καιρό.
Εν τω μεταξύ με ένα κλαδί που βρήκα, ένα τετράγωνο ξυλοειδές (mdf;) που υπήρχε στο σπίτι, 2 βίδες, σκοινί sisal και κάμποση κόλλα έφτιαξα ωραιότατο scratching post. Κρέμεται και σκοινί με κόμπο στην άκρη. Σήμερα βρήκα και κάτι κοψίδια από μοκέτα που πετάγανε κάποιοι κι έντυσα και το ξύλο, μια χαρά, έτοιμος για τη γάτα.
Αστεία αστεία λέμε οι γάτες δεν έχουν ανάγκη, δεν θέλουν τίποτα αλλά σιγά σιγά μαζεύονται τα αξεσουάρ και οι ανάγκες....


Αν εχεις λιγο χωρο και εργαλεια λογικα φτιαχνεται ενα τετοιο, εχω δει κατα καιρους διαφορες κατασκευες.

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... Ss&ampcf=1

Ps

Αυτο με τα αγγουρια ειναι γιατι εξερευνουν και σκαναρουν τα παντα μεσα στο χωρο τους και ξερουν τι υπαρχει. Αμα βαλεις κατι καινουριο πανε να το δουν. Εφοσον το αγγουρι μπηκε μετα και δεν υπηρχε πριν μπορει να μεταφραστει σαν απειλη.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#654195
Giuseppe Busso έγραψε:Κούκλος θα γίνει. :inlove:


Αν δεν τον πατήσω κατά λάθος μέχρι τότε μιας και επιτίθεται συνεχώς στα πόδια μου! :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#654206 Θα μπορούσε αλλά προέκυψε Goku.
Έχουμε όμως ένα που το λένε Ιάκωβο.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#654582 Δυστυχως εχω αρχισει να πιστευω οτι οποιος ηθελε να εχει σκυλο πλεον εχει...
Δευτερη Κυριακή με ημερα υιοθεσίας και δεν καταφεραμε να δωσουμε κανενα αντιθετως μας εφεραν κι ενα πισω...

Ασχετου
Αν το σκεφτεται καποιος μου στελνει μηνημα...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#655997 Μιας και είναι στην εξοχή τώρα το καλοκαίρι και δεν υπάρχει pet groom studio, την πλύναμε πρώτη φορά (τις άλλες φορές την πηγαίναμε σε επαγγελματία). Εντάξει δεν πήγε τόσο άσχημα, έβγαλε όμως πολύυυυ μπόχα :lol:
Επίσης μαδάει πολύ τώρα με τις ζέστες, ένα χάιδεμα κάνεις και παίρνεις δώρο μια χούφτα τρίχες.
Είναι τρέλα όμως, ειδικά η χαρά που κάνει όταν με βλέπει μετά από μέρες :inlove:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#655998 Εικόνα

εισουν μια μικρη τριχομπαλιτσα στην μεση του δρομου που παραλιγο να σε πατησω στην σαμο περασαμε στιγμες σε εμαθα να δαγκωνεις την αδερφη μου οποτε ηθελε να παιζει στον υπολογιστη μου κατουραγες συνεχεια τα ρουχα αλλα ηταν τα καλυτερα 18 χρονια της ζωης μου

αντιο φιλε μου ελπιζω να μην μας ξεχασεις εκει που πας
Άβαταρ μέλους
By bill33
#656006
cabala10 έγραψε:Εικόνα

εισουν μια μικρη τριχομπαλιτσα στην μεση του δρομου που παραλιγο να σε πατησω στην σαμο περασαμε στιγμες σε εμαθα να δαγκωνεις την αδερφη μου οποτε ηθελε να παιζει στον υπολογιστη μου κατουραγες συνεχεια τα ρουχα αλλα ηταν τα καλυτερα 18 χρονια της ζωης μου

αντιο φιλε μου ελπιζω να μην μας ξεχασεις εκει που πας

Ω ρε φίλε!!!Λυπάμαι :(