Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#649053
EDDIE_147 έγραψε:http://www.tokoulouri.com/economy/sleepy_from_home/?fbclid=IwAR2xn1qq0VT36l5KCI-InpYO0zR8sqWg06WcO13dz9ecrDBhH3-1U5HtGdA

Έρευνα: 10% μείωση στην αποδοτικότητα προκαλεί η χρήση πυτζάμας


lol το ειδα το πρωι. Μας διαβαζουν λογικα :lol:

Εγω παντως ακριβως αυτο που εκανα μια ζωη το σαββατοκυριακο, δλδ μεταφερομαι στον καναπε ετσι οπως ειμαι με τις πυτζαμες, πλεον κανω και ολες τις υπολοιπες μερες. Δεν εχω διαπιστωσει καποια διαφορα, ψυχολογικη ή αλλη. Αλλα το καταλαβαινω πως καποιοι ισως εχουν αναγκη τη διαδικασια που περιγραφει ο Δρ Ντινος για να λειτουργησουν σωστα.

Επισης, οποτε ανοιγει η καμερα κανονιζω να εχω ενα λευκο τοιχο πισω μου για να ειμαι σιγουρος πως δε θα φανει καμια βλακεια.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649056 Ντύσου μια φορά κανονικά (μη βάζεις παπούτσια, έχω σφουγγαρίσει, πρόσεχε πού πατάς :rant: ) και πες μας αν βλέπεις διαφορά. Δουλεύω 2 χρόνια περίπου έτσι και βλέπω μια μικρή διαφορά που αν είμαι με έλλειμμα ύπνου, γίνεται μεγάλη.

Αλλά αν μιλάς για καναπέ αντί για "γραφείο"... :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Chris
#649062
funkyreverend έγραψε:Ντύσου μια φορά κανονικά (μη βάζεις παπούτσια, έχω σφουγγαρίσει, πρόσεχε πού πατάς :rant: ) και πες μας αν βλέπεις διαφορά. Δουλεύω 2 χρόνια περίπου έτσι και βλέπω μια μικρή διαφορά που αν είμαι με έλλειμμα ύπνου, γίνεται μεγάλη.

Αλλά αν μιλάς για καναπέ αντί για "γραφείο"... :s_drinks
Ααακριβως. Το γραφειο το εχει καταλαβει η :inlove:, οποτε μου μενει ο καναπες, και γνωριζοντας με, ξερω πως δε θα δοκιμασω ποτε να ντυθω :lol:

Αλλα οκ, αληθεια δεν εχω κανενα προβλημα, μια χαρα παει. Βαριεμαι λιγο κατα τις 2, σηκωνομαι συμμαζευω λιγο, μαγειρευω κλπ, και συνεχιζω


< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#649078
bill33 έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Δηλαδή στο γραφείο πρέπει να είχε κάτω από 28 βαθμούς για να κρυώνει η συνάδελφος. :lol:

Όχι πιτζάμες ρε παιδιά, δεν θα ξυπνήσετε ποτέ. :innocent:

Παρεμπιπτόντως, χθες είδα υποψήφιο για πολύ senior θέση πωλήσεων με έναν πίνακα στον πίσω τοίχο που ήταν ζωγραφισμένη μια γυναίκα σαν το πόστερ της ταινίας Secretary. :lol: :lol: :lol: Ρε αρχηγέ, για πωλήσεις σε θέλουμε, όχι για backend developer.

Επιτέλους και ένας που δεν είχε χιλιάδες βιβλία πίσω του!!
Ιδέα:πωλήσεις banner με background για χρήση σε video calls!


Windows 10 + Teams Meeting -> Επιλογή background από έτοιμα :)
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649085
Serf έγραψε:
bill33 έγραψε:Ιδέα:πωλήσεις banner με background για χρήση σε video calls!


Windows 10 + Teams Meeting -> Επιλογή background από έτοιμα :)


Pivot ιδέα: ψηφιακά παντελόνια για χρήση σε video calls! :lol:

Chris, δεν είσαι ο μόνος που έχει εξοστρακισθεί από το γραφείο, από ό,τι ακούω από ανθρώπους που έχουν σκίσει τη γάτα με τις :inlove: τους.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#649088
mirage έγραψε:Long term αν δουλεύεις με πυτζάμες θα καείς βεβαια.


Το φοβήθηκα κάποια στιγμή είναι η αλήθεια... :lol: :lol:

Πάντως για το όσο μου έκατσε αυτούς τους 2κάτι μήνες το ευχαριστήθηκα...


funkyreverend έγραψε:
Όχι πιτζάμες ρε παιδιά, δεν θα ξυπνήσετε ποτέ. :innocent:



:shifty: :shifty: :whistlink: :whistlink:

Δεν παίζει αυτό με εμένα...

Chris έγραψε: Δεν εχω διαπιστωσει καποια διαφορα, ψυχολογικη ή αλλη. Αλλα το καταλαβαινω πως καποιοι ισως εχουν αναγκη τη διαδικασια που περιγραφει ο Δρ Ντινος για να λειτουργησουν σωστα.


Ακριβώς...

Δεν είχα κανένα θέμα προσωπικά, αν και όπως είπα κάποια στιγμή φοβήθηκα ότι αν συνεχίσει για καιρό αυτό θα αρχίσω... Ίσως αν το έκανα για χρόνια έτσι να υπήρχε θέμα... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#649089
Serf έγραψε:
bill33 έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Δηλαδή στο γραφείο πρέπει να είχε κάτω από 28 βαθμούς για να κρυώνει η συνάδελφος.

Όχι πιτζάμες ρε παιδιά, δεν θα ξυπνήσετε ποτέ. :innocent:

Παρεμπιπτόντως, χθες είδα υποψήφιο για πολύ senior θέση πωλήσεων με έναν πίνακα στον πίσω τοίχο που ήταν ζωγραφισμένη μια γυναίκα σαν το πόστερ της ταινίας Secretary. Ρε αρχηγέ, για πωλήσεις σε θέλουμε, όχι για backend developer.

Επιτέλους και ένας που δεν είχε χιλιάδες βιβλία πίσω του!!
Ιδέα:πωλήσεις banner με background για χρήση σε video calls!


Windows 10 + Teams Meeting -> Επιλογή background από έτοιμα :)
Μπορείς να βάλεις και custom στον φάκελο με τα backgrounds.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#649690
bill33 έγραψε:Ιδέα:πωλήσεις banner με background για χρήση σε video calls!

https://parade.com/1026147/alexandra-hu ... ckgrounds/ :whistlink:

trident1971 έγραψε:Γενικα ομως παιζει η ιδεα πωλητης αντρακλας alpha male γαμαουα κλπ πολλοι την εχουν

Εικόνα

:ninja:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649809 Αυτήν την εβδομάδα άκουσα και για συνέντευξη για θέση σε ελληνική εταιρία πληροφορικής (γνωστό όνομα), όπου ο διευθυντής μιλούσε με το κλασσικό ειρωνικό στυλ για "δεν έχουμε 8ωρα εδώ", "εκπαίδευση σε τεχνολογίες και νέα προϊόντα; Βεβαίως, στο σπίτι σου και στον ελεύθερο χρόνο σου" και μισθάρες μπορεί και τετραψήφιες σε άτομο προερχόμενο από αρκετά δυνατό background εξωτερικού για τα δεδομένα μας.

Αν είχε βίντεο, θα είχε καεί από τις κατάρες μου.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#649850
funkyreverend έγραψε:Αυτήν την εβδομάδα άκουσα και για συνέντευξη για θέση σε ελληνική εταιρία πληροφορικής (γνωστό όνομα), όπου ο διευθυντής μιλούσε με το κλασσικό ειρωνικό στυλ για "δεν έχουμε 8ωρα εδώ", "εκπαίδευση σε τεχνολογίες και νέα προϊόντα; Βεβαίως, στο σπίτι σου και στον ελεύθερο χρόνο σου" και μισθάρες μπορεί και τετραψήφιες σε άτομο προερχόμενο από αρκετά δυνατό background εξωτερικού για τα δεδομένα μας.

Αν είχε βίντεο, θα είχε καεί από τις κατάρες μου.

versioning συστήμα? Βεβαίως, έχουμε αυτά τα καταπληκτικά usb στικάκια. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#649879
funkyreverend έγραψε:Αυτήν την εβδομάδα άκουσα και για συνέντευξη για θέση σε ελληνική εταιρία πληροφορικής (γνωστό όνομα), όπου ο διευθυντής μιλούσε με το κλασσικό ειρωνικό στυλ για "δεν έχουμε 8ωρα εδώ", "εκπαίδευση σε τεχνολογίες και νέα προϊόντα; Βεβαίως, στο σπίτι σου και στον ελεύθερο χρόνο σου" και μισθάρες μπορεί και τετραψήφιες σε άτομο προερχόμενο από αρκετά δυνατό background εξωτερικού για τα δεδομένα μας.

Αν είχε βίντεο, θα είχε καεί από τις κατάρες μου.


Τα πρωτα τα ξερω μια και κινουμαι ατο χωρο, το "μπορει και 4ψηφιο" δεν καταλαβα γιατι ειμαι αργος λιγο, το εξηγεις?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649880 Σχεδόν 1000 ευρώ το μήνα! Προφανώς και η θέση όπως και τα χαρακτηριστικά που ζητούσαν και είχε ο υποψήφιος δεν ήταν για τέτοιο νούμερο.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#649882
funkyreverend έγραψε:Σχεδόν 1000 ευρώ το μήνα! Προφανώς και η θέση όπως και τα χαρακτηριστικά που ζητούσαν και είχε ο υποψήφιος δεν ήταν για τέτοιο νούμερο.


ΟΚ, ξαναδιαβαζοντας αρχισα να το καταλαβαινω. Αμα θες στειλε με πμ την εταιρια, ειμαι περιεργος.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#649947
funkyreverend έγραψε:Σχεδόν 1000 ευρώ το μήνα! Προφανώς και η θέση όπως και τα χαρακτηριστικά που ζητούσαν και είχε ο υποψήφιος δεν ήταν για τέτοιο νούμερο.


Τί θέλεις να πεις Βίρνα;;; Πως ο εργαζόμενος δεν ήταν ικανοποιημένος μόνο και μόνο με την καταπληκτική ευκαιρία να ΔΟΥΛΕΥΕΙ 168 ώρες / μέρα και ήθελε να πουλήσει χρόνια εμπειρίας, σπουδών και γνώσης σε μία τιμή που θα μείωνε το ΠΟΝΟΥΣ του τσέου και τα κέρδη του εντρεπρενιούρ;;; :omg:


Σε τί κόσμο ζούμε ρε γαμώτο... :s_cry