Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#649873
Scotch έγραψε:https://public.flourish.studio/visualisation/2562261/?fbclid=IwAR18tLdT6jSTIgcoJQJj3MO-vZaVjsR12EK9YweYfvAp3VcW4QnLFng156o

Γριπούλα

< >

Εκεί που γκαζώνει και τις περνάει σουβλάκι :ninja: :( :help: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649878 Νομίζω ότι αυτούς τους 4 μήνες, όσοι ασχολούνται με στατιστική, dashboards, visual design κλπ. ζουν ένα όνειρο.

Έχω έξι εβδομάδες να δω κάτι λογαριθμικό και αισθάνομαι άδειος.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#649889 Το καλύτερο είναι όταν γίνονται ειδήμονες ο κάθε μαλακοπιτουρας όπως πριν από λίγο που ήθελα να τον πολτοποίησω γιατί είχε το ακράδαντο επιχείρημα "γνωρίζω ένα εκατομμύριο κόσμο εγώ ΕΓΏ" τα υπόλοιπα τα αφήνω να τα φανταστεί ο κάθε χόμο σάπιενς
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649899 Εγώ μόλις γύρισα από χαλαρό ποτάκι και είμαι σχετικά ευχαριστημένος δοθείσης πάντα της δεδομένης κατάστασης. Το προσωπικό φορούσε μάσκες και γάντια, τα τραπέζια είχαν αποστασούλες, τα καλαμάκια ήταν σφραγισμένα, γενικά κάποια βασικά πραγματάκια έπαιζαν σωστά. Είχε πάντως (πάρα) πολύ κόσμο έξω.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#649905
diplomat έγραψε:Εγώ μόλις γύρισα από χαλαρό ποτάκι και είμαι σχετικά ευχαριστημένος δοθείσης πάντα της δεδομένης κατάστασης. Το προσωπικό φορούσε μάσκες και γάντια, τα τραπέζια είχαν αποστασούλες, τα καλαμάκια ήταν σφραγισμένα, γενικά κάποια βασικά πραγματάκια έπαιζαν σωστά. Είχε πάντως (πάρα) πολύ κόσμο έξω.




Αν θες (αν ντρέπεσαι δέχομαι και π.μ) πες μας αν έπαιξε κ κανά γκομενάκι .... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649917 Χθες βράδυ στη Γλυφάδα μετέδιδε ο ένας τον άλλον με κορονοϊό.
ΠΑ ΝΙ ΚΟΣ

Η φάση είναι λίγο κοροϊδία. Οι κακόμοιροι οι εργαζόμενοι την πληρώνουν άσχημα, αυτοί και μόνο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649918
gianik έγραψε:Αν θες (αν ντρέπεσαι δέχομαι και π.μ) πες μας αν έπαιξε κ κανά γκομενάκι .... :inlove:


Καμία ντροπή. Το μπακουρίζειν εστί φιλοσοφείν. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#649919 Θεσσαλονίκη ενώ στα μαγαζιά ήταν πολύ καλά (κατά κανόνα έπρεπε να φοράς μάσκα, είχε και εξαιρέσεις βέβαια) ωστόσο το βράδυ....... Κόλαση ☹️
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649922
Giuseppe Busso έγραψε:Χθες βράδυ στη Γλυφάδα μετέδιδε ο ένας τον άλλον με κορονοϊό.
ΠΑ ΝΙ ΚΟΣ

Η φάση είναι λίγο κοροϊδία. Οι κακόμοιροι οι εργαζόμενοι την πληρώνουν άσχημα, αυτοί και μόνο.


ΑΥΤΟ! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#649924 Σιγουράκι το νέο lockdown (ή/και σφαγή τύπου Ιταλία).

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649925 Είναι αλήθεια για τους εργαζομένους. Τα παιδιά αντιμετωπίζουν μεγάλο κίνδυνο με τα άπειρα πάρε-δώσε.

Μικρολίμανο btw μιας και λέμε περιοχές, όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#649940 Οι γείτονές μας πάντως, ανεξαρτήτως από το πολιτικό ζήτημα, έχουν ένα πρόβλημα αναζωπύρωσης από ό,τι φαίνεται.

https://www.kathimerini.gr/1080761/article/epikairothta/kosmos/epideinwsh-ths-epidhmias-kai-paratash-ths-katastashs-ektakths-anagkhs-sth-voreia-makedonia

Την ίδια στιγμή, Ιταλία με 111 νεκρούς και Ισπανία με 4 χθες. Ενδιαφέρουσα διαφορά στα μεγέθη τους, αλλά δεν έχω παρακολουθήσει τις αμέσως προηγούμενες μέρες.

https://www.kathimerini.gr/1080755/article/epikairothta/kosmos/covid-19-111-neoi-8anatoi-sthn-italia---tesseris-sthn-ispania
Άβαταρ μέλους
By gianik
#649952 Προφανώς, ελπίζω κ λέω εγώ τώρα, οι του ΕΟΔΥ έχουν υπολογίσει ότι θα γινόταν όλο αυτό που γίνεται τώρα στα μαγαζιά...