Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#649408
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#649458 Κι εγω το ειχα κανει παλιοτερα για να τεσταρω την εσωτερικη μου καλωδιωση. Πηγα με μπαλαντεζα και laptop, κουμπωσα το router κατω στην εισοδο της οικοδομης στο κουτι με τα καλωδια του ΟΤΕ ωστε να δω αν συγχρονιζει καλυτερα σε σχεση με το σπιτι. Ειχα δει αμελητεα διαφορα οποτε συμπερανα οτι ολα καλα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#649467 Όταν τσεκάρεις στην είσοδο της οικοδομής αφενός πρέπει να προσέχεις μην βγάλεις κανενός άλλου καλώδιο και αφετέρου να αποσυνδέσεις τα καλώδια που πάνε προς το διαμέρισμά σου ώστε να μην επηρεάζεται η μέτρηση από τυχόν προβλήματα της υπόλοιπης καλωδίωσης.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#649603 εννοούσα ότι δε ξέρω αν θα ξεπεράσεις το attainable...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649641 το Speedport Entry 2i κάνει και για adsl και για vdsl.

μην περιμένετε άλλο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#649643 Τεχνικός της vodafone, σε ερώτησή μου για το πότε θα είναι διαθέσιμο οτιδήποτε > 30mpbs, μου απάντησε: "Λόγω του ότι είστε κοντά στο Αστικό Κέντρο, δεν γνωρίζω αν θα υπάρξει μεγαλύτερο εμπορικό πακέτο σε ταχύτητα, διαθέσιμο. Λογικά θα είναι για αρκετό καιρό, δεν γνωρίζω αν θα αλλάξει σύντομα, και θα υπάρχει διαθέσιμο κάποιο άλλο πακέτο."

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#649653 Αυτοι που ειναι κοντα στα αστικα κεντρα ειναι να παρουν ftth κανονικα. Και οχι απο καμπινα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#649657 Ο ΟΤΕ βγάζει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα fibre στη διεύθυνσή μου, ενώ η vodafone όχι (μέχρι 30άρα). Παίζει αυτό ή κάνουν λάθος οι του OTE; Παίζει να ισχύει το ftth δηλαδή αλλά μόνο από ΟΤΕ;