Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#649541
ANEMOS έγραψε:Παιδια ειμαι ακτινολογος τον covid-19 τον ξερω αιωνες φανταστητε οτι το Detol λεει οτι τον σκωτονει απο το 1982 χαχα.Ειναι πολλα μην αγχωνεστε ενας ιος της πλακας που παντα υπηρχε και υπαρχει και θα υπαρχει.Υπαρχουν πολυυυυυ πιο επικυνδηνοι ιοι μιλαμε για χιλιαδες ο Covid-19 ειναι σαν την σημερινη εποχη να εχεις αυτοκινητο 900 κυβικα 45 αλογα,να πηγαινει διπλα σε φερραρι πορσε 700+ αλογα και να το φοβουντε επειδη ακουσαν οτι ειναι γρηγορο και δεν ξερουν τι ειναι.
Μην αγχωνεσται ολα αυτα προφανως εγιναν για αλλον λογο,Covid -19 εχει ξαναπερασει ολος ο κοσμος και στο παρελθον αλλες 18 φορες τουλαχιστον τελευταια το 1994 εγινε τιποτα τοτε οχι,τωρα γιατι γινεται δεν ξερω,εμεις παντως απλα γελαμε αλλα δυστηχως θα εχει τεραστιες επιπτωσεις αυτο που γινεται.

Σε δυο σειρές έγραψες όλα τα hoax μαζεμένα.Μπράβο.Highlander !!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#649551 Είναι ψαγμένος, στρώσου να διαβάσεις και εσύ να μην έχεις απορίες :shifty:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#649556
red_monster έγραψε:Είναι ψαγμένος, στρώσου να διαβάσεις και εσύ να μην έχεις απορίες :shifty:

Δεν έχω απορίες,τα εξηγεί πολύ καλά.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#649562 H περιπτωση του εκανε μπαμ απο μακρια. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649571 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#649573 Βγάζει φωτο ο μπαμπάς που είναι μηχανικός και θα την ανεβάσει.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#649606 Είναι έτοιμο θάνατος καλέ.

Σε άλλα νέα ο δήμος διπλασίασε τον χώρο που δίνει στα μαγαζιά κ αυτοι με την σειρα τους 3πλασιασαν τα καθίσματα. Το εντυπωσιακό ειναι οτι οι καφετέριες αυτές είναι γεματες.

Στην Αθήνα βλέπω ότι υπάρχει μια περισσότερη προσοχή απ οσο στην Πάτρα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649620
bibendum έγραψε:Είναι έτοιμο θάνατος καλέ.

Σε άλλα νέα ο δήμος διπλασίασε τον χώρο που δίνει στα μαγαζιά κ αυτοι με την σειρα τους 3πλασιασαν τα καθίσματα. Το εντυπωσιακό ειναι οτι οι καφετέριες αυτές είναι γεματες.

Στην Αθήνα βλέπω ότι υπάρχει μια περισσότερη προσοχή απ οσο στην Πάτρα.


Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει κανένα μέτρο και αν υπάρχει, θα είναι στα χαρτιά και μόνο.
Στη Θεσσαλονίκη ενημερώθηκα πως βάζουν κόσμο μέσα στα μαγαζιά να κάθονται κανονικά.

Λες και δεν υπάρχει ο ιός ξαφνικά.

Απλά ξέρεις τι γίνεται; η κυβέρνηση το γύρισε το μπιφτέκι. ΕΝΤΕΛΩΣ

Θες γιατί δέχεται πιέσεις; θες γιατί είδε η ίδια ότι δεν βγαίνει η εξίσωση της οικονομίας; η ουσία είναι ότι το γύρισε.

Υπάρχει κλάμα έξω στην αγορά. Το μότο "πρώτα η ανθρώπινη ζωή" έχει ξεχαστεί. Τώρα ζούμε το μότο στήριξη στην οικονομία όπως όπως.
Και από τη μια είναι σωστό. Δεν είναι εύκολα τα μέτρα. Κακά τα ψέμματα.

Αύριο μεθαύριο, ανοίγει εκδηλώσεις σε ανοιχτούς χώρους και πανηγύρια. Εγώ μέχρι τώρα τον έχω πιει στη δουλειά μου. Ούτε σε αυτόν τον κλάδο πουλάω.
Ούτε στον κλάδο των γαμοβαπτίσεων που οι πελάτες μου έχουν φάει ακυρώσεις και ματαιώσεις. Μιλάμε για καταστροφή.
Μην κοιτάς που δεν μιλάω. Υπάρχουν πολλές χιλιάδες άνθρωποι και χιλιάδες επαγγέλματα που έχουν πληγεί, σχεδόν ανεπανόρθωτα.

Σε αυτό που έτυχε, δεν υπήρχε σωστό και λάθος σαν αντιμετώπιση. Δεν υπήρχε κάποιος μπούσουλας που δεν ακολουθήσαμε.
Είτε μας είχε ανοιχτούς, θα πέθαινε κόσμος κατά χιλιάδες. Είτε τώρα που μας έκλεισε, θα πέθαινε πάλι κόσμος από ψυχολογικά, αυτοκτονίες και οικονομικά προβλήματα. Δεν μπορεί να βγάλεις άκρη φίλε Χάρη.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649623
Giuseppe Busso έγραψε:Είτε μας είχε ανοιχτούς, θα πέθαινε κόσμος κατά χιλιάδες. Είτε τώρα που μας έκλεισε, θα πέθαινε πάλι κόσμος από ψυχολογικά, αυτοκτονίες και οικονομικά προβλήματα. Δεν μπορεί να βγάλεις άκρη φίλε Χάρη.


Εάν μας είχε ανοιχτούς, τα αυξημένα θύματα θα έκαναν νομοτελειακά ρδελομπού και την κατανάλωση. Πάλι δηλαδή τα προβλήματα σε ψυχολογία και οικονομία θα ήταν μπροστά μας. Το μόνο που θα μπορούσε να μετριάσει το οικονομικό αντίκτυπο θα ήταν χαλαρά μέτρα ΜΕ ελάχιστα θύματα, να τραβήξουμε από 19 21 δηλαδή.

Είναι φανερό πάντως ότι έχει καταστραφεί το σύμπαν, με τις ανάλογες (τρελές) πιέσεις.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649624 Εικόνα


τα διέλυσαν όλα τα κινεζάκια.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649628
diplomat έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Είτε μας είχε ανοιχτούς, θα πέθαινε κόσμος κατά χιλιάδες. Είτε τώρα που μας έκλεισε, θα πέθαινε πάλι κόσμος από ψυχολογικά, αυτοκτονίες και οικονομικά προβλήματα. Δεν μπορεί να βγάλεις άκρη φίλε Χάρη.


Εάν μας είχε ανοιχτούς, τα αυξημένα θύματα θα έκαναν νομοτελειακά ρδελομπού και την κατανάλωση. Πάλι δηλαδή τα προβλήματα σε ψυχολογία και οικονομία θα ήταν μπροστά μας. Το μόνο που θα μπορούσε να μετριάσει το οικονομικό αντίκτυπο θα ήταν χαλαρά μέτρα ΜΕ ελάχιστα θύματα, να τραβήξουμε από 19 21 δηλαδή.

Είναι φανερό πάντως ότι έχει καταστραφεί το σύμπαν, με τις ανάλογες (τρελές) πιέσεις.



Δεν λέμε κάτι διαφορετικό.

Η φάση είναι ----> άντε βγάλε άκρη... :vava:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#649630 Ναι μα τί διαφορετικό να πούμε φίλε μπούσο... τα ξέρεις καλύτερα από εμένα. Εγώ το πέρασα όλο αυτό υπό την "ασφάλεια" της φρέσκιας ανεργίας με σπίτι να μείνω και φαγητό να φάω. Μηδέν εις το πηλίκο, αλλά μηδέν και οι υποχρεώσεις. Εσείς που τρέχετε να καλύψετε ποσά και τρύπες που ακόμη δεν έχετε δει, απλά γάμησέ τα. :(
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#649632 Και στην Πάτρα είδα πολλά μαγαζιά που έχουν κόσμο μέσα κανονικά. Γενικά ελάχιστα καφέ κράτησαν μέτρα και αποστασεις. Το ωραιο ειναι οτι μίλησα με το χωριό κ μου είπαν δεν καθομαστε στο καφενείο γιατί απαγορεύεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#649634 Το ωραίο είναι πως ο κοζμος δεν έχει νοιώσει απο μονος του.
Δεν γίνεται πάντα να υπάρχει κάποιος να μας λέει τι να κάνουμε.