Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#649257 Ρωτάω για να δω το κριτήριο με το οποίο βρίσκεις το Hyundai κορυφή.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#649258 Τα περιοδικά έχουν γράψει τα καλύτερα λόγια για το οδηγικό σκέλος.

Οι έρευνες αξιοπιστίας βγάζουν Hyundai/Kia στην κορυφή. Γενικώς, όχι τα συγκεκριμένα μοντέλα.

Είναι το φθηνότερο.

Αυτά θα μου αρκούσαν, αν στρεφόμουν σε αυτή την κατηγορία.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#649362
ANEMOS έγραψε: και τα παραθυρα οπως λεει ο φιλος συμφωνω.


Αυτούς τους γρύλους από το 1999 (που έσπαγαν μέρα παρά μέρα στο Golf IV της μάνας μου) δεν έχουν δεήσει ακόμα να τους φτιάξουν στην VW;;; :lol: :lol: Τρομερός σεβασμός στον πελάτη το γκρουπ... :s_rofl :s_rofl

Μου θύμισες αυτό το Golf IV... Μακράν ότι πιο τραγικό έχει περάσει από τα χέρια μου ή της οικογένειάς μου σε ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστία... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649465
EDDIE_147 έγραψε:Σάμπα έχεις μπει και στα δυο;



Είχα μπει στην έκθεση που είχε γίνει στον Ελληνικό πριν 2-3 χρόνια. Θυμάμαι είχα πει πόσο ωραίο είναι στο εσωτερικό του. Έχει ένα πανέμορφο τιμονάκι με τις Ν-ρυθμίσεις και ένα πολύ ωραίο κάθισμα. Δεν είμαι 100% αλλά δεν νομίζω να είναι τόσο πίσω από το Leon.
Σκέψου για μένα, το εσωτερικό του Leon ήταν για χρόνια αποτρεπτικός παράγοντας.
Εσύ εννοείς ότι έχουν μεγάλη διαφορά ποιοτική σε τέτοιο βαθμό που να είναι σαν χάσμα; Εγώ δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο.

Τα retrofits και τα P&P από μεγαλύτερα vag-ομοντέλα, είναι άλλο story.
Όπως και η βελτιωσιμότητα επίσης.

Από εκεί και πέρα το i30N είναι αρκετά πιο φθηνό από το Cupra πια, έχει μια καταπληκτική εξαγωγή. Προχθές πέτυχα ένα γκρι μεταλλικό στον Πειραιά και έκανε μόνο του σκασίματα ενώ ο οδηγός του πήγαινε σχεδόν ρελαντί. Φαντάζομαι αυτό είναι ποιοτικό και πορωτικό χαρακτηριστικό. Είναι λόγος αγοράς; δεν ξέρω. Ίσως είναι όμως.

Σε στήσιμο όλοι λένε τα καλύτερα για το Ν με μπλοκέ.

Έχει το αρνητικό ότι δεν είναι τόσο γρήγορο ενώ είναι και πιο βαρύ από το Cupra.

Σε περίπτωση δε, που θες διπλοσύμπλεκτο, πας αποκλειστικά στον Βαγγέλη.

Προσωπικά μιλώντας, εξατμίσεις, manual, μπλοκέ, 28500 με το κλειδί στο χέρι, θα με πήγαιναν ταμείο για τον Κορεάτη αν έφτανα στα λεφτά του.
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649500 Νομιζω οτι εχει την καλυτερη σχεση τιμης σε σχεση με αυτα που προσφερει.Οι προτασεις στην κατηγορεια ειναι πολλες και εχει για ολους αναλογα τα γουστα.Ανυπομονω να βαλω το N και το custom N να τα δοκιμασω.Το παω για εναν τυπικο ελεγχο αρχες ιουνιου οπως μου ειπε η αντιπρωσωπεια και μετα μου ειπαν απο αυτο ετοιμο βαλε οτι θες και κανε οτι θες.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#649503 Μην ξεχάσεις να ξανακοιτάξεις τιμές εγκεφάλου μετά τον έλεγχο της αντιπροσωπείας !!
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649504
red_monster έγραψε:Μην ξεχάσεις να ξανακοιτάξεις τιμές εγκεφάλου μετά τον έλεγχο της αντιπροσωπείας !!

OK θα το κανω.Επισης δυστηχως ο πατερας μου ειναι στο τελος της ζωης του που του ειχα πληρη εμπιστοσυνη οποτε θα δω τι θα κανω.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#649507
Dimsabas έγραψε:Τα περιοδικά έχουν γράψει τα καλύτερα λόγια για το οδηγικό σκέλος.

Οι έρευνες αξιοπιστίας βγάζουν Hyundai/Kia στην κορυφή. Γενικώς, όχι τα συγκεκριμένα μοντέλα.

Είναι το φθηνότερο.

Αυτά θα μου αρκούσαν, αν στρεφόμουν σε αυτή την κατηγορία.


Όταν φτάσει η ώρα να πληρώσεις θα τα δεις από κοντά και δεν θα σου αρκεί τι γράφει ο κάθε τσομπάνης στα περιοδικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649511 Εικόνα

Σε στρουμφακί χρώμα πριν λίγο.

Τι χρώμα είναι το δικό σου Άνεμε;
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649513 ΧΑΧΑ αυτο με το χρωμα στρουμφακι το ειχα πει και εγω οταν το ειχα δει στην εκθεση στο Ελληνικο.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#649516
Giuseppe Busso έγραψε:Σε περίπτωση δε, που θες διπλοσύμπλεκτο, πας αποκλειστικά στον Βαγγέλη.

“It’s coming” reads the caption of Hyundai N’s Instagram post over Easter weekend. “The fun-to-drive feeling of N, with the N 8-Speed Wet Dual-Clutch Transmission.”
https://www.topgear.com/car-news/hot-ha ... shift-auto
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#649518 Έχουμε ένα τέτοιο στη γειτονιά,ωραίο χρώμα αλλά του έχω περάσει το παρατσούκλι "πυτζαμοήρωας"
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649519
rocsta έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Σε περίπτωση δε, που θες διπλοσύμπλεκτο, πας αποκλειστικά στον Βαγγέλη.

“It’s coming” reads the caption of Hyundai N’s Instagram post over Easter weekend. “The fun-to-drive feeling of N, with the N 8-Speed Wet Dual-Clutch Transmission.”
https://www.topgear.com/car-news/hot-ha ... shift-auto


Μάλιστα. Κάνουν σοβαρή δουλειά στη Hyundai.