Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#647220 Εθελοτυφλώ γιατί γουστάρω τρελά το ρολόι. Αυτονομία, design & αξιοπιστία με έχουν κερδίσει και όταν βγει το 3 θα το πάρω χαλαρά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#647376
elteo έγραψε:Mακρυά από mi band 4. Τα έχουμε πει αυτά. :rtfm:


Θα δώσω το band 4, με τι να το αντικαταστήσω στα ίδια λεφτά; Θέλω ό,τι και το band 4 αλλά με πιο σωστή μέτρηση βημάτων. Honor 5;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#648040
Dimitris_P έγραψε:
elteo έγραψε:Mακρυά από mi band 4. Τα έχουμε πει αυτά. :rtfm:


Θα δώσω το band 4, με τι να το αντικαταστήσω στα ίδια λεφτά; Θέλω ό,τι και το band 4 αλλά με πιο σωστή μέτρηση βημάτων. Honor 5;


up! elteo :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#648092
Dimitris_P έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
elteo έγραψε:Mακρυά από mi band 4. Τα έχουμε πει αυτά. :rtfm:


Θα δώσω το band 4, με τι να το αντικαταστήσω στα ίδια λεφτά; Θέλω ό,τι και το band 4 αλλά με πιο σωστή μέτρηση βημάτων. Honor 5;


up! elteo :lol:


Eγώ σε τύπου band θα έπαιρνα μόνο Huawei band 4 Pro με GPS. Τσούζει λίγο αλλά τα αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#649213
elteo έγραψε:Eγώ σε τύπου band θα έπαιρνα μόνο Huawei band 4 Pro με GPS. Τσούζει λίγο αλλά τα αξίζει.


Δεν μ'ενδιαφέρουν gps κλπ και αν ήθελα να δώσω πιο πολλά θα έπαιρνα smartwatch.

Οπότε πήρα σε μένα και στην :inlove: από ένα band 5. Στης :inlove: το κινητό δεν πέρναγε η εφαρμογή λόγω ενός bug που έχουν και έπρεπε να κατέβει το apk από το site τους.

Εγώ φοράω και τα δύο (mi band 4 + honor 5) τις τελευταίες 4-5 μέρες για να τεστάρω ακρίβεια και αποκλίσεις. Σε ΟΛΟΥΣ τους συνδυασμούς, το honor δείχνει παραπάνω βήματα :lol: . Συνδυασμούς εννοώ στο ίδιο χέρι και σε διαφορετικό χέρι το καθένα ολόκληρη μέρα.

Επίσης είναι αρκετά εκνευριστικό στο app Health που ενώ του λέω να μην εμφανίζει την καρδούλα στη μπάρα ειδοποιήσεων, αυτή επανεμφανίζεται και πρέπει να κλείνω και να ξανανοίγω τον διακόπτη.

Τέλος, σαν UI μ'αρέσει ένα κλικ περισσότερο το mi

Ερώτηση: υπάρχει τρόπος να κάνω manual reset τα βήματα χωρίς να περιμένω να πάει 12 το βράδυ; Δοκίμασα restart που έλεγαν αλλά δεν. Δεν θέλω να κάνω unpair/re-pair
Άβαταρ μέλους
By gianik
#649226 για όποιον ενδιαφέρεται οι μεγάλες αλυσίδες , Πλαίσιο , Κώτσος κλπ έχουν βγάλει προσφορά το huawei gt-2 και δίνουν δώρο ασύρματα HUAWEI Freebuds Lite (αξίας 56€) ...συνολική τιμή :199€.
(τιμή στο φθηνότερο σκρουτζομάγαζο μονο το ρολόι :161€)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#649229
bill33 έγραψε:Toν ύπνο στον μετράει κανονικά;


Σαν συνολικό χρόνο είναι περίπου τα ίδια με μια μικρή απόκλιση 10-15 λεπτών. Στις επιμέρους μετρήσεις για βαθύ κι ελαφρύ ύπνο βλέπω μεγάλες διαφορές όπου εκεί δεν ξέρω ποιό είναι το σωστό.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649278
Dimitris_P έγραψε:
bill33 έγραψε:Toν ύπνο στον μετράει κανονικά;


Σαν συνολικό χρόνο είναι περίπου τα ίδια με μια μικρή απόκλιση 10-15 λεπτών. Στις επιμέρους μετρήσεις για βαθύ κι ελαφρύ ύπνο βλέπω μεγάλες διαφορές όπου εκεί δεν ξέρω ποιό είναι το σωστό.

Της Huawei είναι το καλύτερο στο θέμα μέτρηση ύπνου.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#649287 Ψιλοαμφιβάλλω. Τις προάλλες με ξύπνησε το σκυλί από κάτι κοπρόγατες και σηκώθηκα να το ηρεμήσω. Το τσέκαρα το πρωί γιατί θυμόμουν ακριβώς την ώρα και με έδειχνε να κοιμάμαι REM :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#649621
Dimitris_P έγραψε:Ψιλοαμφιβάλλω. Τις προάλλες με ξύπνησε το σκυλί από κάτι κοπρόγατες και σηκώθηκα να το ηρεμήσω. Το τσέκαρα το πρωί γιατί θυμόμουν ακριβώς την ώρα και με έδειχνε να κοιμάμαι REM :lol:


Τις προάλλες ξύπνησα 3 φορές τη νύχτα. Επιασε και τις 3 φορές. Είναι ακριβέστατο στο πότε κοιμάμαι, πότε ξυπνάω, αναπνοές, ύπνος REM κτλ. Θεωρείται τοπ η Χαβάη στο θέμα μέτρηση ύπνου. Ολα αυτά στο Watch GT βέβαια. Δεν ξέρω το 'φτηνό' honor band τι μπορεί να κάνει. Λογικά όχι πολλά. Για αυτό πρότεινα το άλλο το καλό. Οτι πληρώνεις παίρνεις κοινώς. :roll: