Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627518 Ωραίο το Focus F/L

Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#630003
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#631366 Εικόνα

https://www.evo.co.uk/hyundai/i20/22627 ... 0-n-teased
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649123 Παιδια απο τον Ιανουαριο εχω ενα Ι 30 Ν 250 ps.Απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου σε αυτην την κατηγορια αυτοκινητων, καθως κατοχος στο παρελθον Hot hatches οπως type r fn2,Leon cupra 280 ps,Golf gti 200 ps και μιας αλλης κατηγορειας κουπε ειχα Gvt alfa romeo V6 και Fiat coupe 225ps καθως και Rx-7 fd,εχω να πω οτι μετα απο την καθημερινη 5μηνη συνηπαρξη μου καθε μερα με το I 30N εχω μεινει μεχρι στιγμης [ειναι ακομα νωρις φυσικα]απολυτα ικανοποιημενος,με την ανταποκριση του σε οτι θελω.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#649138 Ε πες μας και τίποτα παραπάνω, δώσε καμιά φωτογραφία!
Καλοτάξιδος και στο φόρουμ και γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#649141 καλωσηρθες! Ωραια επιλογη!
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649146 Να σαι καλα ευχαριστω,με τις φωτο δεν τα πηγαινω καλα γενικα.Το χρωμα ειναι το Micron grey το οποιο μου αρεσε πολυ οταν το ειδα.Τωρα στο ζουμι το αυτοκινητο στο eco πραγραμμα σε μια διαδρομη που κανω συχνα 42 χιλιομετρων με μετρημενη οδηγηση στην εθνικη σταθερα 120 περιπου ειδα πιο χαμηλη τιμη 7.1 /100 ακομα και με τετοια οδηγηση απο τα αλλα που ειδα το πιο οικονομικο ηταν 7.3 /100 στην ιδια διαδρομη στο type r fn2 που ειχα.
Το στρωνω συμφωνα με τις οδηγιες απο την αντιπροσωπια.
Εχω δοκιμασει το σπορ προγραμμα 2-3 φορες τελευταια παντα συμφωνα με οτι μου εχει πει η αντιπροσωπια,και ειναι αρκετα γρηγορο και ακομα στρωνεται και δεν εχω βαλει ποτε το ν η το custom που εχω φτιαξει.Η παραμετροποιηση του αυτοκινητου ειναι τρομερη εχει πολλες επιλογες και απο οτι εχω δει μεχρι τωρα εχουν πραγματικα μεγαλες διαφορες.Π.Χ στο eco εκτος οικονομιας ειναι μαλακη η αναρτηση δεν καταλαβαινεις τιποτα,στο sport γινεται πιο γρηγορο,πολυ πιο γρηγορο και σκληραινουν αναρτησεις τιμονη πανω απο αισθητα.Αυτα σε γενικες γραμμες
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#649162 Ωραίο εργαλείο και καλά χιλιόμετρα να έχεις.
Απλά νομίζω είναι κρίμα που δεν πήρες το 275άρι με τις σπορ εξατμίσεις που είναι εθιστικές!

Για φωτογραφίες χρησιμοποίησε το postimage.org.
Και κάνε copy το hotlink για forum.
Άβαταρ μέλους
By glf
#649199 Πολύ ενδιαφέρον που έχουμε νέο κάτοχο με αυτό το αυτοκίνητο. Και μένα μου άρεσε απο τη στιγμή που κυκλοφόρησε και βασικά όλοι καλά λόγια θα πούνε.
Ευκαιρία να το δούμε τώρα από τον κάτοχο σε καθημερινές συνθήκες.
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649204
Giuseppe Busso έγραψε:Ωραίο εργαλείο και καλά χιλιόμετρα να έχεις.
Απλά νομίζω είναι κρίμα που δεν πήρες το 275άρι με τις σπορ εξατμίσεις που είναι εθιστικές!

Για φωτογραφίες χρησιμοποίησε το postimage.org.
Και κάνε copy το hotlink για forum.

Ευχαριστω δεν πηρα το 275 για 2 λογους [η διαφορα τιμης ηταν κατω απο 2000 ευρω]
1)εχει μπλοκε διαφορικο αυτο για μενα σημαινει οτι το 90% των καθημερινων οδηγων σαν εμενα δεν θα καταλαβουν ποτε την διαφορα,τωρα εαν καποιος μπαινει σε πιστες και ξερει και απο αγωνιστικη οδηγηση και εχει πειρα,εκει κανει διαφορα στο γυρολογιο και γινεται αντιληπτο απο τετοιον οδηγο και απο την αισθηση και απο το χρονομετρο,μεσο ορο 1 και κατι δευτερολεπτο πιο γρηγορο στον γυρο φυσικα.
2)19 ζαντες στο παρελθον μου εχουν στραβωσει πολλες τετοιες και προτιμω τις 18 αρες που ποτε δεν ειχα κανενα θεμα στο παρελθον.Ο ηχος βασικα με αφηνει αδιαφορο.
Άβαταρ μέλους
By ANEMOS
#649208 Το εψαξα πολυ το θεμα παρα πολυ πηρα την γνωμη του πατερα μου [συνταξιουχος μηχανικος αυτοκινητων,μηχανολογος και εχει παρει μερος σε αγωνες στο εξωτερικο πολλες φορες].Η γνωμη του ηταν απλη εαν δεν παρεςι το type r που κανει 50.000 ευρω και ειναι υπεροχο σε ολα πας με κλειστα ματια στο I 30 N που ειναι υπεροχο αξιοπιστη μαρκα καλη εγγυηση και αυτο και προταντων φτηνο γιαυτα πυ προσφερει ακι το εχει φτιαξει ο πρωην επικεφαλης του M division οποτε φτανει.
Επισης ειναι φτηνο για να πιασει θα ανεβει η τιμη του και οταν δουν ποσο καλο ειναι το επομενο θα κανει 40.000 ευρω αυτην ηταν η γνωμη του οταν πηγαμε και ειδαμε το I 30N ,Type r,Golf gti [δεν θα το επαιρνα ποτε με αυτα που ειχα τραβηξει στο παρελθον απο περιεργεια πηγαμε]απο την Seat δεν περασαμε ουτε απεξω για Cupra το ιδιο και για το 308gti.
Οδηγησα σε τεστ ντραιβ το αυτοκινητο ηταν πολυ καλα απο οτι ειδα στα λιγα λεπτα,ο πατερας μου ειδε μηχανη και εβαλε να το μετρησουν σε εγκεφαλο παροτι περιεργη απαιτηση δεχτηκαν.Ιδανικες τιμες με σωστα πραγματα σε ολα τα επιπεδα ηλεκρονικων μου ειπε,εαν και ποτε δεν ξερεις τι θα βγαλει,εχει πληρη ισορροποια σε ακαμψια,μοτερ,ηλεκτρονικα.Οποτε το αποφασισα ηταν και το πιο φτηνο στην κατηγορεια [τωρα αυξηθηκε η τιμη του]με εξαιρετικο εξοπλισμο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#649212
ANEMOS έγραψε:,Golf gti [δεν θα το επαιρνα ποτε με αυτα που ειχα τραβηξει στο παρελθον απο περιεργεια πηγαμε

τι προβλήματα αντιμετωπίσατε?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#649219
ANEMOS έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Ωραίο εργαλείο και καλά χιλιόμετρα να έχεις.
Απλά νομίζω είναι κρίμα που δεν πήρες το 275άρι με τις σπορ εξατμίσεις που είναι εθιστικές!

Για φωτογραφίες χρησιμοποίησε το postimage.org.
Και κάνε copy το hotlink για forum.

Ευχαριστω δεν πηρα το 275 για 2 λογους [η διαφορα τιμης ηταν κατω απο 2000 ευρω]
1)εχει μπλοκε διαφορικο αυτο για μενα σημαινει οτι το 90% των καθημερινων οδηγων σαν εμενα δεν θα καταλαβουν ποτε την διαφορα,τωρα εαν καποιος μπαινει σε πιστες και ξερει και απο αγωνιστικη οδηγηση και εχει πειρα,εκει κανει διαφορα στο γυρολογιο και γινεται αντιληπτο απο τετοιον οδηγο και απο την αισθηση και απο το χρονομετρο,μεσο ορο 1 και κατι δευτερολεπτο πιο γρηγορο στον γυρο φυσικα.
2)19 ζαντες στο παρελθον μου εχουν στραβωσει πολλες τετοιες και προτιμω τις 18 αρες που ποτε δεν ειχα κανενα θεμα στο παρελθον.Ο ηχος βασικα με αφηνει αδιαφορο.

Με γεια και να το χαρείς! Εξαιρετική επιλογή, στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο.
Για τα δύο που αναφέρεις, συμφωνώ για τις 19άρες, αλλά διαφωνώ για το μπλοκέ. Θεωρώ πως στους ελληνικούς δρόμους και με τόσα άλογα, θα κάνει διαφορά. Υποθέτω βέβαια πως και το ηλεκτρονικό μπλοκέ που έχει το δικό σου, δουλεύει μια χαρά στις περισσότερες περιπτώσεις.
Φωτογραφίες, όπως σου είπε ο GB στο https://postimage.org/ ή και στο https://snipboard.io/, και τα δύο είναι μια χαρά.
Καλώς ήλθες! :s_yes :s_howdy