Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648566 εφοπλιστές(λεφτά) υπάρχουν
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#648626 Έχουν κυκλοφορήσει μερικά. Πολύ ωραίο.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#648656 Και εγώ είδα ένα σταθμευμένο, όντως πολύ ενδιαφέρον...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648796 Μετά από σύντομο προβληματισμό σχετικά με το καταλληλότερο τοπικό που θα πρεπε να ποσταριστεί



Το πρώτο χιμπρίντ Πόρτσε στην ιστορία της μάρκας.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#650909 XC40 T5 dual engine. Η επανάσταση ξεκινάει απ' τα εξοχικά. Ο κατασκευαστής μας, έβλεπε πολύ μπροστά πριν 15 χρόνια που είχε προβλέψει πρίζα για κάθε θέση στάθμευσης. Εικόνα

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#650926 Όχι. Η κλασική, αλλά απ' το τίποτα....

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#650941 Δικό σας? Αν οχι να πληρώσει την ΔΕΗ :rtfm: :rtfm: , εκτιμώ ένα φιλικό κόστος 80ευρω :shifty:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#650947
Focusman91 έγραψε:Όχι. Η κλασική, αλλά απ' το τίποτα....

< Note 8 >

Πιστεύω να έχει προβλέψει καμια προστασία, απο την αλμύρα της θάλασσας,γιατί εκεί στην Πεταλού με τον αέρα που βγάζει,μην έχετε κανα βραχυκύκλωμα... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#650956
Thomas_C200K έγραψε:Δικό σας? Αν οχι να πληρώσει την ΔΕΗ :rtfm: :rtfm: , εκτιμώ ένα φιλικό κόστος 80ευρω :shifty:
Ναι ρε αν ήταν δικό μας δεν θα το είχα φλεξαρει με 45.000 φωτογραφίες στου Φουμπου, λολ.
postruck έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Όχι. Η κλασική, αλλά απ' το τίποτα....

< Note 8 >

Πιστεύω να έχει προβλέψει καμια προστασία, απο την αλμύρα της θάλασσας,γιατί εκεί στην Πεταλού με τον αέρα που βγάζει,μην έχετε κανα βραχυκύκλωμα... :lipsealed:
Έχει βάλει κουτί και την κλείνει ευτυχώς!!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#650985 Δεν γνωρίζω από ηλεκτρολογικα κλπ, στην Peugeot λένε ή για εντελώς ξεχωριστή γραμμή από το δίκτυο ή απευθείας από τον πίνακα όπως γίνεται με την ηλεκτρική κουζίνα.
Την δεύτερη περίπτωση μου την είπαν και για το Leaf.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#651093
rx8_drifter έγραψε:Πες μου οτι εχετε τριφασική πρίζα :s_omg

Όχι, μόνο ξυλόσομπα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#651101 ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΣ :protest:

Ναι, δεν εχει νοημα να ειναι κοινη γραμμή με άλλες πριζες. Θέλει ξεχωριστή ασφάλεια στον πίνακα και αν ειναι μονοφασική παροχη να ναι αν ειναι δυνατόν 25άρα ασφάλεια.
Μιας και πιάσαμε το θέμα φορτιστών, έκλεισα ενα test drive ετούτο:

https://www.lexus.eu/car-models/ux-300e/

Κοίταζα λοιπόν τί παίζει με τον φορτιστή του και δεν δίνουν τριφασικό :dizzy:

Wall outlet:

You can charge your Lexus UX Electric with power from a standard electrical outlet. However, we do not recommend this. You can only charge with a maximum of 2.3 kW - and that takes a very long time.

Lexus Wallbox:

Better - and much faster - is to charge with a Lexus Wallbox. We connect this to a separate group in the meter cupboard and, depending on the connection value of your home, can charge the Lexus UX Electric with 3.7 kW - 6.6 kW. When charging with 3.7 kW (phase 1), it takes approximately 5 hours to charge 100 km driven. 3 phase charging is not possible



Παίζουν πολλά πόνους πάντως αμα κάνεις το βήμα, αλλά μου φαίνεται αρκετά πισω απ την Τέσλα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#651102