Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#648587
saxon_747 έγραψε:Για το ice burger θα συμφωνήσω.

Αλλά τα έχουμε ξαναπεί: το καλύτερο ήταν το number one, το λέει και το όνομα.
Έτσι. Όπως και το Gemini όταν ήθελα λίγο...

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#648588 Παιδια και ένα άλλο παγωτό μου ήρθε στο μυαλό,το λάτρευα και θυμάμαι τις Παρασκευές όπου οι γονείς μου το αγόραζαν και καθόμασταν το απογευμα στο μπαλκόνι και το απολαμβάναμε, ήταν το Vienetta.


< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#648632 H καραμπόλα δεν ήταν με το παιχνιδάκι από κάτω; Θυμάμαι επίσης κάθε μέρα μετά το σχολείο να τρώω παγωτό sandwhich οπότε μάλλον ήταν το iceburger.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648633 Παίδες τα ξέρω όλα αυτά διότι είχαμε παράλληλα περίπτερο πριν 30+ χρόνια στον Άγιο Νικόλα της Νίκαιας.
Ο g είπε μεγάλη αλήθεια. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#648634
Tetix έγραψε:
dimviii έγραψε:το σπρωξε γλυψε το θυμαστε?
Ήτανε κάποια υποτιθεμενη σφυριχτρα;


< >


αν θυμαμαι σωστα ηταν σε ενα κυλινδρικο κυπελλακι,στον πατο ειχε μια στρογγυλη βαση,που πανω της ειχε ενα πλαστικο αξονακι που εβγαινε απο την κατω μερια στο κυπελλακι.Εσπρωχνες το αξονακι και ανεβαινε το παγωτο μεσα στο κυπελλακι.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#648649
Tetix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Πολλα λες νομιζω.
Λόγω τιμών εννοείς;

< >
Μαλλον. Κι εγω γυρω στις 300 δρχ θυμαμαι να εχουν τα ακριβοτερα (μπος, ματζικ κλπ) τα τελευταια χρονια πριν το ευρω


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#648711 Σαν το Boss με λευκή σοκολάτα έξω και καφέ μέσα δεν είχε. Ή μάλλον είχε μόνο τη μίνι γρανίτα. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#648714
Giuseppe Busso έγραψε:Παίδες τα ξέρω όλα αυτά διότι είχαμε παράλληλα περίπτερο πριν 30+ χρόνια στον Άγιο Νικόλα της Νίκαιας.
Ο g είπε μεγάλη αλήθεια. :lipsealed:


Ως ΚΩΛΟΓΕΡΑΣ θυμαμαι (οχι απαραιτητα την ιδια εποχη/χρονιά) τα σκετα ξυλακια 4 δρχ. την Καραμπόλα 12 δρχ και την Τροϊκα 30 ή κατι τετοιο "πανακριβο".
Επισης, ψιλικατζιδικο καπου επι της Θείρων, κοντα στη ΧΑΝ, εφερνε Algida που ειχε τις καλυτερες γρανιτες ever με οχι κανονικο σχημα, ηταν σαν τοτέμ ινδιανικο καπως. Πολυ πιο σκληρες απο τις ΕΒΓΑ ΔΕΛΤΑ κλπ που ελιωναν γρηγορα, και με λιγοτερο γλυκια / λιγωτικη γευση.