Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#648063
gianik έγραψε:Με αφορμή τον MJ , πιστεύετε ότι είναι ο Ν.1 ever αθλητής στον κόσμο σε ομαδικό αλλα κ ατομικό άθλημα;;;; :hmmm:


Δεν έχω γνώμη για ατομικά αθλήματα, μα στα ομαδικά είναι μακράν το νούμερο 1.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#648073 Αν πάντως το ντοκιμαντέρ είναι μια ακριβής σκιαγράφηση της προσωπικότητας του, τότε επιβεβαιώνεται το πόσο σκ@τ@νθρωπος είναι. Χωρίς να μειώνω φυσικα την αναμφισβήτη παικτική του αξία, σε εμένα βγαίνει τρομερή αντιπάθεια βλέποντας το ντοκιμαντέρ.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#648078 Όπως έχει γράψει και ο greo, ποιος άλλος αθλητής 22 χρόνια μετά το τελευταίο γεγονός της μίνι σειράς (ή 18 χρόνια μετά την τελευταία εμφάνισή του στο παρκέ) θα προκαλούσε τέτοια προσμονή/ανατριχίλα/δεν_ξέρω_πως_αλλιώς_να_το_πω ;!;!

Πραγματικά στενοχωρήθηκα/συγκινήθηκα που ολοκληρώθηκε. Θέλω κι άλλο :protest:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648083
gianik έγραψε:Με αφορμή τον MJ , πιστεύετε ότι είναι ο Ν.1 ever αθλητής στον κόσμο σε ομαδικό αλλα κ ατομικό άθλημα;;;; :hmmm:


Νο1 αθλητής όλων των σπορ, όλων των αθλημάτων. Όπου όλων των αθλημάτων, βάλε μέσα και τον σκακιστή Κασπάροφ ή και τον Βασίλη Σπανούλη αν θες.

Για να καταλάβεις μετά την ομάδα των Chicago Bulls που είναι και η καλύτερη ομάδα όλων των εποχών ίσως σε ομαδικά αθλήματα, έστω και για λίγο από αυτήν του πόλο ανδρών του Ολυμπιακού, η καλύτερη ομάδα που είδε ποτέ το Ευρωπαϊκό μπάσκετ σε διασυλλογικό επίπεδο, ήταν το δημιούργημα του Ιωαννίδη Γιάννη και έπειτα η κορύφωση του Σοφού, η ομάδα μπάσκετ του 1997 του Ολυμπιακού που κόντραρε τον Michael Jordan και την παρέα του όσο μπορούσε στο McDonald's στο Παρίσι.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#648084 Το μεγαλυτερο κ@λοπαιδο παντως κατ εμε δεν ηταν ο MJ αλλα... ο Πιππεν!!!
Παρατησε την ομαδα του ξανα και ξανα και ξανα και μια ζωη εκανε σαν κακομαθημενη ντιβα ειτε γιατι δεν πληρωνοταν οσο πιστευε οτι αξιζε ενω ο ιδιος ηταν αυτος που πηρε τα λιγα εξ αρχης για να εξασφαλιστει ειτε γιατι δεν πηρε τα κρισιμα σουτ και εκ του αποτελεσματος εκτεθηκε ανεπανορθωτα!!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648364


Εδώ ήσουν μέσα στο εξοχικό γιανικ; το πραγματικό εξοχικό ή θυμάσαι επιλεκτικά;
Τότε που 20000 κρεμαστήκατε από τα ΣΤΑΦΥΛΙΑ του μπαμπά με το 7;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#648366 Αστα Busso.... Ένα είναι το εξοχικό.....




Κ στο άλλο όμως που λες ήμουν...
Κ φύγατε σαν κύριοι..
Με βηματισιο πρωτάθλημα.
Αλλά βλέπεις, δεν είμαστε ίδιοι...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648378 Δεν έχετε ομάδα πουθενά. Σε κανένα άθλημα. Δεν ασχολείστε ούτε με το μπάσκετ πια. Σας το κόψαμε και αυτό. Το μόνο που σας έμεινε και το δουλεύετε καθημερινά για να βελτιώνεστε, είναι το άθλημα της προπαγάνδας. Η γέννηση του πορτοκαλί βόθρου έχει γεννήσει πολλούς gianik. Απλά κάποιοι το κάνετε τσάμπα. Τουλάχιστον να έβγαζες κάνα 60λεπτάκι στο κάθε παρόμοιο ποστ, να άξιζε.
https://www.to10.gr/anonymous/925081/tr ... NLYsXa9gzg


Μου κουνάς λοιπόν το δάχτυλο; εσύ που έκλεψες ολόκληρο Ευρωπαϊκό πριν 24 χρόνια και βγήκε επισήμως η ίδια η Διοργανώτρια Αρχή να ζητήσει συγγνώμη;

Εκεί που δεν υπάρχει Σωλήνας όμως, στη Ευρωλίγκα, έχεις μια νίκη μέσα στο ΣΕΦ και έχω 6. Και στο ΟΚΑΝΑ έχεις 4 νίκες και έχω 2.
Για ποια εξοχικά μιλάς;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648638
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#648734
Η τηλεδιάσκεψη των 11 ομάδων με εγγυημένο συμβόλαιο στη Euroleague, ολοκληρώθηκε με την απόφαση να είναι η οριστική διακοπή της φετινής σεζόν. Η πρόταση του Τζόρντι Μπερτομέου στην έναρξη της διαδικασίας πέρασε τελικά, οπότε η σεζόν 2019-20 δεν θα συνεχιστεί.


https://www.newsit.gr/athlitika/episimo ... e/3037199/
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648749 MJ's salary broke down as follows, with numbers not adjusted for inflation:

1990-91: $2.5 million
1991-92: $3.25 million
1992-93: $4 million
1994-95: $3.85 million
1995-96: $3.85 million

Jordan became a free agent in 1996 when that contract expired, which meant that the rules on the salary cap didn't apply the same way anymore; at the time, teams were allowed to exceed the salary cap in order to sign or re-sign their own players. As a result, he was able to sign a one-year contract for $30.1 million for the 1996-97 season. They then repeated the process for the 1997-1998 season, when the salary cap was roughly $27 million. Jordan again signed a one-year contract, this time for $33.1 million, which NBC notes was the highest single-season salary in NBA history until the start of the 2017 season, when both LeBron James and Steph Curry made more.

https://www.popsugar.com/fitness/michae ... r-47449450
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648751 To 95 πόσα είχαν δώσει οι Παυλοθανάσηδες στον Ουίλκινς;
1 μύριο ντάλαρζ;