Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#631899
g8777 έγραψε:Εικόνα

Έτοιμοι καί μεις. :thumbsup:

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, βέβαια ούτε άσχημο είναι. :hmmm:


καθετοποιηση παραγωγης σε κτηνοτροφικη μοναδα;

κεντρο εκπαιδευσης νεαρων μουσουλμανων μεταναστων;

πυρηνικό εργοστασιο σχεδιασμενο και φτιαγμενο απο ηπειρωτες ;

και σημιτζης στην πολη , γιατι το λενε αυτο οι γιαννιωτες;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#632004
g8777 έγραψε:
Για Γιαννιώτες δεν θέλω να ξανακουσω όσο ζω, μην ρωτήσεις γιατί.


Οτσο ουτε αυτος πηρε προικα. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By otso
#632048 τον καταλαβαινω λοιπον και τον συμπονω
αλλά εσυ βρε κερατα καταφερες με δωρο μια 30αρα τηλεόραση arielli 800χ600 στην πεθερα , να σου γραψει το σπιτι στην κερκυρα ε τι να πω μας εβαλες σε ολους τα γυαλια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#632051
otso έγραψε:τον καταλαβαινω λοιπον και τον συμπονω
αλλά εσυ βρε κερατα καταφερες με δωρο μια 30αρα τηλεόραση arielli 800χ600 στην πεθερα , να σου γραψει το σπιτι στην κερκυρα ε τι να πω μας εβαλες σε ολους τα γυαλια.


το σπιτι το εγραψε πριν 10 χρονια.
Ανελαβα τον ενφια,ανελαβε δεη+ συντηρηση σπιτιου(σχετικα νεο,δεν θελει και πολλα)
Την τηλεοραση ειναι τυχερη που την πηρε,γιατι το καλοκαιρι,η βρυση του μπανιου ειχε πιασει αλατα,και ισα ισα που ετρεχε,και ταλαιπωριομουν στο ντους,εσκυβα να ξεπλυνω το κεφαλι,μπηκε νερο στο αυτι=ημικουφος στις διακοπες(μικρο το κακο,τα ματια μην παθουν τιποτα και πανε στραφι οι διακοπες)
Οπως ειδες οτσο μου στο μνημονιο μεταξυ εμου και της πεθερας ημουν αψογος στις πληρωμες ενφια.Αυτη ομως αμελησε την βρυση του μπανιου που περιλαμβανει η συντηρηση.
Ειναι η τελευταια φορα που κανω τα στραβα ματια να ξες.
Εσυ πως πηγες απο προικα?
Άβαταρ μέλους
By otso
#632058 Τωρα ξεφτιλιζουμε το τοπικ αλλά , οταν πρωτοπηγα η πεθερα ειχε ενα σπιτι στην ακρη του καμμια 150ρια στρεμματα δασους
μετα γινοταν σαν κοιλαδα καμμια 300αρια στρεμματα χωραφια που μεσα κοιλουσε ποταμι . ειχα παθει την πλακα μου ηταν οπως στα παραμυθια . ο συχωρεμενος ο αντρας της ομως ο μεθυστακας ειχε υπογραψει σε δανεια αλλων αλκοολικων φιλων εγγυητης
Αποτελεσμα τα πηραν ολα οι τραπεζες εκτος απο το σπιτι και 10 στρ γυρω . Το πουλησε κι αυτο και αγορασε διαμερισμα στο κεντρο της πολης το οποιο εχει πει οτι θα το αφησει στα εγγονια της , που σημαινει στα φινλανδικα πουλημα για να πληρωθουν οι φοροι και αντε να τους μεινουν απο καμμια 20000 χιλ γιουρο το πολυ .Ονειρο ηταν και παει. καπου πρεπει να εχω φωτος.
Παντα ημουν υπερβολικα τυχερος.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#633032 Λέμε ΟΧΙ στο ps4, λεμε ΟΧΙ στο xbox, λέμε ΟΧΙ στην tv 24ωρες/μερα....
Μένουμε σπίτι κ απασχολιομαστε δημιουργικά..
Εικόνα





υ.γ
όποιος του αρέσει το σπορ , υπάρχει το https://www.epuzzle.gr, δίπλα από το μετρό του Αη Γιάννη , ότι πιο ψαγμένο σε παζλ κλπ ....
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#639938
PeterPan έγραψε:
JBT έγραψε:1/8 ηλεκτρικό έχουμε να προτείνουμε κάτι; κάτι σοβαρό προφανώς :s_music

edit ανωμάλου εννοείται

Θα σου πρότεινα από Hpi racing ή losi.

https://www.hpiracing.com/de/kits/CEPF

Έχω το buggy σε νίτρο και αυτό το buggyκαι το truggy επίσης σε νίτρο. Πολύ καλή ποιότητα. Είναι σχετικά βαριά κ επομένως όχι τόσο σπίρτα θα έλεγα για αγώνες.

Σε μπαταρία έχω το kyosho inferno . Καλή ποιότητα κ αυτό, μεγάλη εταιρία.

Προσωπικά αγαπώ πιο πολή τη hpi, πολύ στιβαρά αμαξώματα. Αν κ στούκαραν πολλές φορές, δεν έσπασαν ποτέ. Παλιότερα είχα της thunder tiger, φθηνότερα μοντέλα, αλλά κάθε φορά που η ρόδα έβρισκε σε πέτρα έσπαγαν ψαλίδια κ στο τέλος το πλήρωνες 3 φορές.

Δες να έχεις καλό σέρβις, δλδ ανταλλακτικά εύκολα προσβάσιμα. Εγώ έχω να τα παίξω 3 χρόνια τώρα, κάθονται στο υπόγειο. Σε 1-2 χρόνια που ο μεγάλος θα γίνει 5 θα μπορώ να τον παίρνω κ να πηγαίνουμε μαζί.

Επίσης πολύ καλό που ήθελα να πάρω αν έβρισκα κάποια καλή μεταχειρισμένη καρότσα είναι το Losi 8-eight

Ειδικά το τελευταίο είναι πολύ αγαπητό και καλό σε αναβαθμίσεις κτλ. Κάνει για αγώνες αργότερα και πιστεύω θα σε καλύψει.

Μην πάρεις carson, tamiya κτλ.

ψάξε να δεις βιντεάκια στο youtube, έχει άπειρες παρουσιάσεις.
Τελικά αποφάσισα να κάνω το βήμα και ήρθε σήμερα το HPI Vorza flux. Είναι ready to run κ πιάνει περί τα 115 χαω με μπαταρία 6Lipo.

Ήθελα να πάρω της Losi το 8-ight E ready to run αλλά καταργήθηκε μάλλον κ δεν το έβρισκα πουθενά. υπάρχει το Losi 8-ight XE που μάλλον το αντικατέστησε κ μόνο η καρότσα κόστιζε 700€! Με μοτέρ κ τηλεκατεύθυνση και σέρβο θα έβγαινε τα διπλάσια λεφτά, πάρα πολλά κατ´ εμέ κ αχρείαστα. Είναι για πολλή λόξα.

Εικόνα




< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#639980 Αυτά είναι

Καλές τούμπες!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#640038 Καλορίζικο! :thumbsup:

Πόσο βγήκε, αν επιτρέπεται;

Εντωμεταξύ, είπα να το δω στο Youtube και μου έκανε εντύπωση πόσο αλλάζει η συμπεριφορά του, με μια απλή αλλαγή στα λάστιχα!



Άβαταρ μέλους
By JBT
#640041 Πόσο βγήκε τελικά το μηχάνημα; Με όλα του τα παρελκόμενα τελική τιμή

Πόση ώρα βγάζουν οι μπαταρίες και πόση ώρα θέλουν για φόρτιση;

Τι μας έκανες τώρα ρε πετραν