Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#639747 When they see us

Μίνι σειρά σχετική με τα γεγονότα γύρω από τον βιασμό μιας κοπέλας που εκανε τζόγκινγκ στο Central Park το 89

Βαρύ και καλογυρισμένο. Δεν την ήξερα την υπόθεση.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#639758 Πολύ δυνατό.
Έχει ξανασυζητηθει εδώ μέσα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#639778
drdino έγραψε:When they see us

Μίνι σειρά σχετική με τα γεγονότα γύρω από τον βιασμό μιας κοπέλας που εκανε τζόγκινγκ στο Central Park το 89

Βαρύ και καλογυρισμένο. Δεν την ήξερα την υπόθεση.


Δειχνει καλο. Αυτο θα ειναι το επομενο που θα δω! Thanks :s_smile
Άβαταρ μέλους
By elteo
#639780
drdino έγραψε:When they see us

Μίνι σειρά σχετική με τα γεγονότα γύρω από τον βιασμό μιας κοπέλας που εκανε τζόγκινγκ στο Central Park το 89

Βαρύ και καλογυρισμένο. Δεν την ήξερα την υπόθεση.


Ούτε εγώ. Πωωωω πώς επέζησε αυτή η κοπέλα μάγκα μου :s_omg :s_omg :s_omg
Άβαταρ μέλους
By pro
#639791
vasilis έγραψε:Υπερβολές.
Σεζόν 1 και 2 μια χαρά. Στην 3 έκανε κοιλιά και η 4 ήταν καλούτσικη. Φυσικά δεν πάει για οσκαρ, αλλά περνάει ευχάριστα η ώρα.


Αυτό ακριβώς. Απλά είμαστε της υπερβολής και στις θετικες αντιδράσεις και στις αρνητικές. Το 8.5 βεβαια του imdb δεν το αξιζει, αλλα ενα 7.5 - 8παρά το πιάνει.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#639838 Έχω συνδρομή στο Amazon Prime αλλά λόγω εγκλεισμού ξεκίνησα συνδρομή στο netflix (να δούμε τι έχει να προσφέρει). Στα + τα ξεχωριστά προφίλ, ό,τι έχει το βλέπεις χωρίς έξτρα πληρωμή και μάλλον έχει πιο πολλά, στο - ότι δεν σου δείχνει κανενός είδους σκορ για να ξέρεις αν θα δεις πατάτα ή όχι.
Η κόρη ενθουσιασμένη με όλες τις σειρές του How to train your dragon, η σύζυγος βλέπει μερικά που είχε δει την πρώτη σαιζόν κλπ και εγώ έσωσα διάφορα αλλά ξεκίνησα με το Money Heist (Casa di papel=χαρτόσπιτο). Είχα δει την πρώτη (1+2) σαιζόν και μόλις ξεκίνησα την 3, είδα τα 3 πρώτα επεισόδια. Πετυχημένος ο μεταγλωττισμός στα αγγλικά (αλλά άλλα ακούς και άλλα λένε οι υπότιτλοι). Στο γνωστό στυλ γενικά μου αρέσει πολύ. Φυσικά έχοντας δει την 1-2 είσαι πιο προετοιμασμένος και δεν σου προκαλεί τον ίδιο ενθουσιασμό όπως την πρώτη φορά.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#639851
Asimov έγραψε:Η πρώτη σεζόν (parts 1&2 στο Netflix) ήταν πρωτότυπη και πολύ σπιντατη
Μετά το γαμησανε και ψόφησε κλασικά
Ακριβώς αυτό...
Τελειωσα το 3 με πολύ ζόρι .Το 4 δε θα το προσπαθήσω καν...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#639878
sknipper έγραψε: Πετυχημένος ο μεταγλωττισμός στα αγγλικά (αλλά άλλα ακούς και άλλα λένε οι υπότιτλοι).


Ελπίζω από σήμερα να βρεις την επιλογή για ήχο στα ισπανικά
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#640025 Ειμαι ηδη στο 2ο επεισοδιο Unorthodox και θελω να ριξω πυρηνικα στο Williamsburg και τους κατοικους του.

Δειτε το, τρομερα ενδιαφερον μου φαινεται.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#640026 Πρέπει να είναι δυνατό, όντως. Το έβαλα στην λίστα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#640033
vasilis έγραψε:
sknipper έγραψε: Πετυχημένος ο μεταγλωττισμός στα αγγλικά (αλλά άλλα ακούς και άλλα λένε οι υπότιτλοι).


Ελπίζω από σήμερα να βρεις την επιλογή για ήχο στα ισπανικά
Θα ήταν καλή επιλογή όντως.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#640035
trident1971 έγραψε:Ειμαι ηδη στο 2ο επεισοδιο Unorthodox και θελω να ριξω πυρηνικα στο Williamsburg και τους κατοικους του.

Δειτε το, τρομερα ενδιαφερον μου φαινεται.


Μόλις το ξεκίνησα κι εγώ και πρέπει να ειναι πολύ δυνατό.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#640043
trident1971 έγραψε:Ειμαι ηδη στο 2ο επεισοδιο Unorthodox και θελω να ριξω πυρηνικα στο Williamsburg και τους κατοικους του.

Δειτε το, τρομερα ενδιαφερον μου φαινεται.

Απίστευτο όντως. :dizzy: Απορώ οι αμερικανικοί νόμοι δεν ισχύουν για αυτούς?
Το περίεργο είναι ότι εκτός απο τους παράφρονες η συγκεκριμένη συνοικία μαζεύει και πολύ προοδευτικό κόσμο,hipsters κτλ...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#640047
kostis20 έγραψε:
trident1971 έγραψε:Ειμαι ηδη στο 2ο επεισοδιο Unorthodox και θελω να ριξω πυρηνικα στο Williamsburg και τους κατοικους του.

Δειτε το, τρομερα ενδιαφερον μου φαινεται.

Απίστευτο όντως. :dizzy: Απορώ οι αμερικανικοί νόμοι δεν ισχύουν για αυτούς?
Το περίεργο είναι ότι εκτός απο τους παράφρονες η συγκεκριμένη συνοικία μαζεύει και πολύ προοδευτικό κόσμο,hipsters κτλ...


Ισχυουν οι νομοι, αλλα απο οτι εχω διαβασει παιζει και το δικο τους "εσωτερικο" δικαιο... πχ ενδεχομενως αν πινεις και ριχνεις καμμια ψιλη στη γυναικα, να στειλει ο ραββινος κανα δυο γεροδεμενους νταγλαραδες να σε "συνετισουν" με τον ιδιο τροπο. :iconcool:

Το ειδα ολο μονορουφι, επαθα πλακα. Ξυπναει εντονα συναισθηματα το συγκεκριμενο.