Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#640003 Διαφωνώ κάθετα σε αυτό, όπως είχα εξηγήσει και στο θέμα περί χώρων στάθμευσης. Οι αποστάσεις που πρέπει να καλύψεις με περπάτημα από εκεί που έχεις βρει να παρκάρεις είναι σαφώς μικρότερες. Και είναι λογικό γιατί είναι μικρότερες οι αποστάσεις συνολικά. Φάση βρίσκω από κάτω από εκεί που θέλω δεν παίζει σε καμία μεγάλη πόλη. Εννοείται ότι μιλάω για κέντρα πόλεων, στις συνοικίες παίζουν πολλά χαρακτηριστικά, π.χ. μετρό, δρόμοι με καταστήματα, ύπαρξη χώρου στις πολυκατοικίες κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#640005
funkyreverend έγραψε:Διαφωνώ κάθετα σε αυτό, όπως είχα εξηγήσει και στο θέμα περί χώρων στάθμευσης. Οι αποστάσεις που πρέπει να καλύψεις με περπάτημα από εκεί που έχεις βρει να παρκάρεις είναι σαφώς μικρότερες. Και είναι λογικό γιατί είναι μικρότερες οι αποστάσεις συνολικά. Φάση βρίσκω από κάτω από εκεί που θέλω δεν παίζει σε καμία μεγάλη πόλη. Εννοείται ότι μιλάω για κέντρα πόλεων, στις συνοικίες παίζουν πολλά χαρακτηριστικά, π.χ. μετρό, δρόμοι με καταστήματα, ύπαρξη χώρου στις πολυκατοικίες κλπ.


Εγώ μένοντας Θέρμη, πήγαινα να παρκάρω εδώ
https://www.google.gr/maps/@40.6395701, ... 6656?hl=el
ναι, το Leon,
και έπειτα ποδαράτος για οπουδήποτε.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#640068 Το βάζεις στο parking στο λιμάνι που είναι κι φθηνό για μέρα,ή αλλιώς για βραδινή έξοδο το βάζεις στο parking στο εμπορικό με 5€ όλη νύχτα και είσαι άρχοντας!


< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#640073 Εγώ πάντως όταν είχα μείνει Αρμενοπούλου το 2015, το πάρκαρα στην Εθνικής Αμύνης και ποδαράτο παντού. Την κλήση την είχα φάει το '12 νομίζω, και πραγματικά δεν έβρισκα θέση για δείγμα.

Πέρυσι το Μάρτη που έμεινα στο δυτικό άκρο του δήμου Νεάπολης - Συκεών (δεν είχα πάρει εγώ τουτούνι), το παρκάραμε όπου βρίσκαμε. Βρίσκαμε πάντως, κυρίως κοντά στη γωνία Εγνατίας - Λαγκαδά, σε κάτι γραφεία IIRC (προσεγγιστικά μιλάω, δεν τα θυμάμαι πολύ καλά :oops: ).

Το βασικό είναι ότι οι αποστάσεις παλεύονται, τουλάχιστον για εμένα που το έβλεπα και σαν βολτίτσα, τώρα, εάν βιάζεσαι να κάνεις μια δουλειά, σίγουρα θα κατεβαίνουν μπόλικα καντήλια.
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#640126
manoliossss έγραψε:Το βάζεις στο parking στο λιμάνι που είναι κι φθηνό για μέρα,ή αλλιώς για βραδινή έξοδο το βάζεις στο parking στο εμπορικό με 5€ όλη νύχτα και είσαι άρχοντας!


< >

Και εάν το σπίτι σου είναι τσιμισκή δίπλα στο εμπορικό που το βάζεις? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#640155
thanasisr16 έγραψε:
manoliossss έγραψε:Το βάζεις στο parking στο λιμάνι που είναι κι φθηνό για μέρα,ή αλλιώς για βραδινή έξοδο το βάζεις στο parking στο εμπορικό με 5€ όλη νύχτα και είσαι άρχοντας!


< >

Και εάν το σπίτι σου είναι τσιμισκή δίπλα στο εμπορικό που το βάζεις? :hmmm:
Εκεί αλλάζει το θέμα.εκει παρακαλάς να είσαι παντα τυχερός ..


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#642393 Gymkhana lockdown (το είδατε εδώ πρώτοι, all rights reserved)
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#644691 Το χαλαρωτικό μου...

Εικόνα


Εικόνα

1 χρόνο μετά , σκέφτομαι ότι είναι από τις καλύτερες αυτοκινητιστικές αποφάσεις μου κι ας χρειάστηκε δουλειά και χρήματα για να γίνει αξιοπρεπές .