Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#639992
kovathe έγραψε:Μπορεί δεν το θυμάμαι.

Επίσης, θυμήθηκα και αλλη συζήτηση για εντελώς άσχετο.
Κάλυμμα για κεραμικές εστίες που να χρησιμοποιείται και για cutting board ξύλινη ή ανοξείδωτο ατσάλι.
Παιζει κάτι έτοιμο στην αγορά ή αυτοσχέδιες?

< >


Παίζουν τέτοια καλύμματα από γυαλί, κεραμικό ή ξύλο.


Το ξύλο είναι και λίγο ριψοκινδυνο για ωμά κρέατα και θέλει πολύ περισσότερο καθάρισμα.
Γενικά προτείνεται πλαστικό για κρέατα και ξύλινο για τα υπόλοιπα μιας και το πλαστικό αποστειρώνεται ευκολότερα.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#640403 Από άτομο μετρίου εμπιστοσύνης ( :shifty: ) μου προτάθηκε το πλυστικό μηχάνημα PARKSIDE που κατά καιρούς βγάζει το LIDL...

Αν δεν κάνω λάθος πάντα αρχές Απριλίου το βγάζει , μπήκα στο site στα επόμενα φυλλάδια δεν βλέπω κάτι.. :hmmm:
Αν όχι αυτό , τότε Nilfisk με κεφαλή αλουμινίου και πίεση 135 bar? :oops:




Γνώμες;;;;;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#640458 Πήρα συμπληρωματικά για το Karcher που έχω το μικρό-φορητό Parkside για να το ανεβάζω στα μπαλκόνια κλπ, είναι παραπάνω από τίμιο και κόστισε κάτι λιγότερο από 50€.

Θεωρώ ότι και το μεγαλύτερο αδερφάκι του θα είναι τιμιότατο.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sargus
#640459 Περίμενε το dimvii να σου απαντήσει που είναι γνώστης.
Πάντως εγώ πήρα ff groyp και φαίνεται τούμπανο. Εγώ πήρα το μεγαλύτερο της γκάμας αλλά φαίνονται πολύ ποιοτικά και φυσικά σε τιμές είναι ασυναγώνιστα.
Δεν συμπεριλαμβάνουν (και δεν έχω ψάξει αν μπορείς να αγοράσεις σε 2ο χρόνο) τα διάφορα μπλιμπλίκια που έχουν άλλα όπως το nilfisk ας πούμε (σε περίπτωση που σου χρειάζονται).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#640464
gianik έγραψε:Από άτομο μετρίου εμπιστοσύνης ( :shifty: ) μου προτάθηκε το πλυστικό μηχάνημα PARKSIDE που κατά καιρούς βγάζει το LIDL...

Αν δεν κάνω λάθος πάντα αρχές Απριλίου το βγάζει , μπήκα στο site στα επόμενα φυλλάδια δεν βλέπω κάτι.. :hmmm:
Αν όχι αυτό , τότε Nilfisk με κεφαλή αλουμινίου και πίεση 135 bar? :oops:




Γνώμες;;;;;


εαν δεν μπορεις να περιμενεις το παρκσαιντ,προχωρα σε νιλφισκ αφοβα.Θα πληρωσεις πολλα παραπανω ομως.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#640467 Το θεμα ειναι ποτε θα το βγαλει προς πωληση το Lidl... :hmmm:

Και αντε ντε κ το βγαζει...οπως βλεπω θα γινει αλαλαγμος..
Θα πρεπει να στηθω απ εξω απ το Lidl απ τις 06:00 τα χαραματα;;; :lol: Δεν υπαρχει περιπτωση ,ειδικα τουτη την εποχη.. :lol:
Νομιζω στα 100 ευρω που βγαινει δεν εχει patio cleaner σωστα; :hmmm:
Εχει ομως την 3ετη εγγυηση lidl που οτι κ να παθει τους το πας κ .. :s_bye
(Αραγε σου δινουν πισω τα λεφτα σου...αρα παλι πρεπει να βρεις πλυστικο μηχανημα να αγορασεις)..

Απο μια προχειρη ερευνα για ενα μετριο Nilfisk ,με 135 πιεση νερου κ με ολα τα τσιμπραγκαλα θες 180 ευρω.
Με 2 χρονια εγγυηση +ατοκες συν παντοτινη τεχνικη υποστηριξη Nilfisk...




@dimv8 ακουει;;;;;;; :help:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#640469
gianik έγραψε:Το θεμα ειναι ποτε θα το βγαλει προς πωληση το Lidl... :hmmm:

Και αντε ντε κ το βγαζει...οπως βλεπω θα γινει αλαλαγμος..
Θα πρεπει να στηθω απ εξω απ το Lidl απ τις 06:00 τα χαραματα;;; Δεν υπαρχει περιπτωση ,ειδικα τουτη την εποχη..
Νομιζω στα 100 ευρω που βγαινει δεν εχει patio cleaner σωστα; :hmmm:
Εχει ομως την 3ετη εγγυηση lidl που οτι κ να παθει τους το πας κ .. :s_bye
(Αραγε σου δινουν πισω τα λεφτα σου...αρα παλι πρεπει να βρεις πλυστικο μηχανημα να αγορασεις)..

Απο μια προχειρη ερευνα για ενα μετριο Nilfisk ,με 135 πιεση νερου κ με ολα τα τσιμπραγκαλα θες 180 ευρω.
Με 2 χρονια εγγυηση +ατοκες συν παντοτινη τεχνικη υποστηριξη Nilfisk...




@dimv8 ακουει;;;;;;; :help:
Το είχε πριν κανένα μήνα.Το πήρα εγώ.Απιστευτο.Παρα πολύ δυνατό.Καθαρισα τα μάρμαρα από το μπαλκόνι και τις πλάκες Καρύστου στη πυλωτη για πλάκα.
Έχει ακόμα και σαπούνι για τον αφρό ποιητή και περιστρεφόμενη βούρτσα.
Και όλα αυτά 99 ευρώ...
Χαλαρά ήταν ούτε περίμενα ούτε τίποτα.



< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#640472
gianik έγραψε:



@dimv8 ακουει;;;;;;; :help:


80 ευρω η διαφορα ρε Γιαννη.Εσυ αποφασιζεις.Εγω θα περιμενα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#640475 Dimviii δεν ειναι για ολους τα προϊοντα απο τα Λιντλ. Αφου τα βλεπεις. Μερικοι ειναι πλασμενοι για εργονομικες λαβες απο βοϊδοπtcha.

Σε αλλα νεα, τα εργαλεια που εβγαλε εχτες η αλυσιδα της καρδιας μας εχουν ΞΕΒΡΑΚΩΣΕΙ ο,τι κινειται στην αγορα κατω απο 100 ευρω.

Θα μου πεις, εκει που τα κοιταζεις μπορει διπλα σου να εχει και ποδια κουζινας Meradiso. :dizzy:

Μα ειναι πραγματα αυτα; :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#640485 Πιο ωραία δείχνουν σε αυτά τα χρώματα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#640510
g8777 έγραψε:Dimviii δεν ειναι για ολους τα προϊοντα απο τα Λιντλ. Αφου τα βλεπεις. Μερικοι ειναι πλασμενοι για εργονομικες λαβες απο βοϊδοπtcha.

Σε αλλα νεα, τα εργαλεια που εβγαλε εχτες η αλυσιδα της καρδιας μας εχουν ΞΕΒΡΑΚΩΣΕΙ ο,τι κινειται στην αγορα κατω απο 100 ευρω.

Θα μου πεις, εκει που τα κοιταζεις μπορει διπλα σου να εχει και ποδια κουζινας Meradiso. :dizzy:

Μα ειναι πραγματα αυτα; :thumbsdown:


να πω οτι δεν εχεις δικιο? δεν μπορω να το πω.
και η 4αμπερη μπαταρια για οποιον εχει ηδη εργαλειο,και το δουλευει με μεγαλη συχνοτητα ειναι τζαμπα, στα 25 ευρω.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#640539 Τα εργαλεία που βγάζει το lidl εξαφανίζονται συνήθως την ίδια μέρα; Έχει ένα δράπανο από εχθές αλλά αξίζει τον κόπο να βγω αύριο να το ψάξω;