Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#637906 Φυσιολογικό δεν είναι αυτό που σου συμβαίνει.
Αδειάζεις το κάτω κουτάκι με τις χρησιμοποιημενες κάψουλες? Όταν γεμίζει δύσκολα κλείνει η θήκη της κάψουλας.

ΥΓ. Ο μοχλός επάνω θέλει σταθερή και αργή κίνηση.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#638138 Το κουτάκι το αδειάζω κάθε φορά μετά την χρήση, οπότε δεν φταίει αυτό. Εντωμεταξύ ο μηχανισμός φαίνεται πολύ απλός για να έχει σπάσει/ χαλάσει κάτι.

Θα το τσεκάρω τις επόμενες ημέρες και αν συνεχίσει τα ίδια θα επικοινωνήσω με την Nespresso όσο είναι καιρός.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#638217 Μερικές φορές πιανει στραβά την κάψουλα.
Δοκίμασε να κρατάς το στεφανάκι της με το δάχτυλο ενω κινείς τον μοχλό, ωστε να θηλυκώσει σωστά το πίσω μέρος.

Δεν είναι λυση αυτή βέβαια, εμενα μπυ το έκανε παλια μηχανη με πλαστικές κάψουλες
Άβαταρ μέλους
By otso
#640268 εχετε προλαβει την εποχη που γινοταν χαμος στις καφετεριες με τον ζεστο νες και το θορυβο απο το χτυπημα του κουταλιου στην κουπα; τι εποχες
χειμωνα εννοειται καλοκαιρι φραπεδια , ο φουκαρας ο καφετεριας ενω τον χειμωνα δεν χρειαζοταν να κανει τιποτα το καλοκαιρι επρεπε να χτυπαει με το σεικερ.
Άβαταρ μέλους
By otso
#640277 θαθελα να ακουγα οτι ζει ,οτι ειναι καλα και οτι οταν τελειωσει ολο αυτο ,θα εφτιαχνες 2 τετοια καφεδακια να πιειτε μαζι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#640394 Τέτοιες ιστορίες τρόμου μου διηγουνταν οι δικοί μου, όντες φοιτητές στη θεσσαλονική τέλος ‘60. Νομίζω οτι απο κει ξεκίνησε η φάση :lol:
Πάντως ρε παιδιά, νες εγώ οριακά πρόλαβα και προφανώς οχι χτύπημα