Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637506 Βασιλιε απο μιση δόση του εμβολίου , οι 2 μας. :inlove:

Τα βλέπεις. ΤΑ ΒΛΈΠΕΙΣ.

Κορονοιος=ευλογία. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#637527
g8777 έγραψε:Βασιλιε απο μιση δόση του εμβολίου , οι 2 μας. :inlove:

Τα βλέπεις. ΤΑ ΒΛΈΠΕΙΣ.

Κορονοιος=ευλογία. :s_yes
+ arcanoid
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#637773 Σκέφτομαι για κανά VR gadget έτσι να σπάσει λίγο η καραντίνα

Με κάτι τέτοιο είμαι καλυμμένος;
https://www.public.gr/product/samsung-g ... 8550344pp/
Άβαταρ μέλους
By Chris
#637775 Παρε ενα χαρτινο με 20 ευρω καλυτερα, ιδια αρχη λειτουργιας εχουν, δεν ειναι 400% καλυτερο αυτο

Αλλιως σπρωξε σε oculus quest/rift s, αναλογα αν εχεις δυνατο pc ή οχι

Παιζω διαφορα στο rift s εδω και κανα χρονο, η εμπειρια ειναι εξωπραγματικη. Μολις τελειωσα το half life alyx και ηταν υπεροχο

Γενικα, ως μπουσουλας, παρε κατι που να μπορει να παιξει superhot


< >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#637779 παει και η intel απο τα laptop
κατι ετη φωτος πισω εμεινε

Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#637812
cabala10 έγραψε:παει και η intel απο τα laptop
κατι ετη φωτος πισω εμεινε
[]https://www.youtube.com/watch?v=_aLH0Q6CZF4&feature=emb_title&disable_polymer=1[/]
[]https://www.youtube.com/watch?v=Y9JcW_LtXH8&feature=emb_title&disable_polymer=1[/]



Δεν ξερω αν ειναι "ετη φωτος" οπως λες, αλλα ναι.... ηταν γερο το χτυπημα της AMD στην Intel, σε μια αγορα που τη τελευταια δεκαετια (τουλαχιστον) παιζει μονη της

Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#637884
Chris έγραψε:Παρε ενα χαρτινο με 20 ευρω καλυτερα, ιδια αρχη λειτουργιας εχουν, δεν ειναι 400% καλυτερο αυτο

Αλλιως σπρωξε σε oculus quest/rift s, αναλογα αν εχεις δυνατο pc ή οχι

Παιζω διαφορα στο rift s εδω και κανα χρονο, η εμπειρια ειναι εξωπραγματικη. Μολις τελειωσα το half life alyx και ηταν υπεροχο

Γενικα, ως μπουσουλας, παρε κατι που να μπορει να παιξει superhot


< >


Είδα τα κόστη και :dizzy: :lol:
Πιο πολύ το είχα στο μυαλό μου να το συνδυάσω με fitness apps για να μη βαριέμαι στο σκέτο, κάτι σαν Wii δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#637901 Οχι ρε, θα πεσει απο το κεφαλι σου με το χοροπηδημα, θα παπαριασει απο τον ιδρωτα, κλπ. Εδω ιδρωνεις και σε απλα shooters, που κινεισαι μονο αριστερα δεξια τον κορμο για να αποφυγεις σφαιρες, κανα βαθυ καθισμα για καλυψη κλπ.

Αυτο που εβαλες, οπως και τα χαρτινα ειναι καλα για vitrual tour σε μουσειο, 360 βιντεο στο youtube, ταινια κλπ. Στην ταινια αξιζει, γιατι τη βλεπεις κανονικα σε οθονη σινεμα *, εχει πολλη φαση

* ή στο προσωπικο μου αγαπημενο:

Εικόνα

Προσωπικα, αν με ενδιεφερε μονο να βλεπω ταινιες, μαλλον θα επαιρνα ενα μινι προτζεκτορα να ξαπλωνω στο κρεβατι και να ριχνω εικονα στο ταβανι
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#637914 Παρεμπιπτόντως, η Matrox μπορεί να εξαφανίστηκε από τα καταναλωτικά PC, αλλά ζει και βασιλεύει, έχοντας εξειδικευτεί στην παροχή λύσεων για Multi-monitor displays (video walls κλπ)
Άβαταρ μέλους
By SIHCTR
#637987 Έφτασε σφεντόνα η οθόνη Dell (και η αντίστοιχη Dell soundbar). Τώρα δεν ξέρω τί να τα κάνω τόσα pixel και τόσες ίντσες!!! :help: :lipsealed:

Πολύ άπλα σε σχέση με την παλιά. Ανοίγεις εξελόφυλλο και το φχαριστιέσαι! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By SIHCTR
#638028 Dell P2720DC η οθόνη και Soundbar AC511M για να κουμπώνει στη βάση της οθόνης. Αγοράστηκαν από το επίσημο βελγικό site της Dell Κυριακή βράδι και παραδόθηκαν σήμερα το πρωί (ξεκίνησαν από Ολλανδία Δευτέρα βράδι, τσακ μπαμ).

Συνδέω το σπιτικό workstation/θερμάστρα μέσω HDMI και το laptop της δουλειάς με usb-c (το οποίο ταυτόχρονα φορτίζει το λάπτοπ). Όλα λειτουργούν μια χαρά. 27 ίντσες είναι οριακά υπερβολικές για το χώρο που έχω στο σπίτι και την απόσταση από την οθόνη. Και με 24 θα ήμουν ΟΚ πιστεύω, αλλά φαντάζομαι μέσα σε λίγες μέρες θα έχω συνηθίσει!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#638029
SIHCTR έγραψε:27 ίντσες είναι οριακά υπερβολικές για το χώρο που έχω στο σπίτι και την απόσταση από την οθόνη. Και με 24 θα ήμουν ΟΚ πιστεύω, αλλά φαντάζομαι μέσα σε λίγες μέρες θα έχω συνηθίσει!


θα την συνηθίσεις στο τσακ μπαμ. Κι εμένα η 27αρα στην αρχή μου είχε φανεί τεράστια. Τώρα κοιτάω για 34αρα ultra wide για να την χωρίζω στη μέση και να κάνω ταυτόχρονα δουλειές. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#638067 Παιδιά, εδώ και 4+ χρόνια έχω κι εγώ μια Ultrawide 29'', LG 29UM57. Ενώ αρχικά μου φαινόταν περίεργη η αίσθησή της, τελικά μετά λίγες ώρες την είχα καταβρεί και ειλικρινά δύσκολα θα ξαναγυρνούσα σε στάνταρ αναλογία (4:3). Ειδικά σε εφαρμογές γραφείου ή αν κάποιος έχει την κακή συνήθεια να κάνει browsing με πολλά παράθυρα ανοιχτά (110 έχω αυτή τη στιγμή που γράφω) , δεν συγκρίνεται η Ultrawide με συμβατικής αναλογίας οθόνη. Πρακτικά είναι σχεδόν σαν να έχεις 2 οθόνες δίπλα δίπλα.