Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637751
Anonymous Founder έγραψε:Ε, δεν ψάχνω να βρω εξαιρέσεις για να την γλιτώσω, και δεν συζητώ το πρόστιμο. Αυτό που συζητώ αν το να πάει η κοπέλα στον καλό της έχει κάτι το επικίνδυνο, πέρα από το πρόστιμο. Θεωρώ πως δεν έχει, και ακόμη και αν πληρώσει το πρόστιμο, χαλάλι στην τελική, δεν είναι και το τέλος του κόσμου αν χάσεις 150€.
Απλώς, θα ήταν μεμπτό αν έκανε όντως κάτι επικίνδυνο. Και δεν βλέπω κάτι τέτοιο, αυτό λέω.


Ε;

Αντιλαμβάνεσαι ότι η συλλογιστική σου μπορεί να υιοθετηθεί από σχεδόν όλους αυτούς που έχουν κλειστεί μεσα;

Ελα μωρε, μια βόλτα στο βουνό ήρθα, μόνος μου, τι το επικίνδυνο έχει;

Παιδιά,δεν την πάλεψα άλλο μακρυά από τον Corsair, ΈΠΡΕΠΕ να έρθω Θεσσαλονίκη, πήγαινα σιγά , μέχρι 80 χλμ/ωρα.

Αν για το οτιδήποτε ξεκινάμε να βρούμε το παραθυράκι ,ποιο το νόημα εξαρχής; :s_dunno

Btw , σήμερα που με σταμάτησαν και μένα καθοδόν για το σπίτι, τους έδειξα την Βεβαίωση Κατοικίας Ειδικής Χρήσης μαζί με το εκκαθαριστικό και όλα πήγαν καλά,δεν άνοιξαν το μπορμπαγκαζ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#637752
dimviii έγραψε:
GTS έγραψε:
theo13 έγραψε:Μιλώντας από προσωπική εμπειρία έχοντας κάτσει ήδη 16 (14+2 δώρο από μένα) σε απομόνωση μέσα σε δωμάτιο στο σπίτι μου λόγω του ότι Υπηρεσιακά είχαμε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα (εγώ όχι άμεση αλλά...) και καπάκι μπήκε για έκτακτο χειρουργείο η γυναίκα μου και αναγκαστικά καθόμαστε πάλι μέσα αυστηρά λόγω του ότι είναι χειρουργημένη και απαγορεύεται κάθε επαφή με οποιονδήποτε, θα συνιστούσα να κάτσει ο καθένας σπίτι του. Αλλά εγώ έχω πιο ειδικούς λόγους όπως βλέπετε.
Μπορεί να σου έρθει (όπως και σε μένα) από εκεί που δεν το περιμένεις. Δε χρειάζονται καθόλου ρίσκα. Νομίζω ότι η περίοδος ζητά να ξεπεράσουμε τα ατομικά και συναισθηματικά μας "θέλω" και να ακούσουμε μόνο το συλλογικό "πρέπει".

Δεν μας λες που ακριβως συναντησες το κρουσμα, να ξερουμε που κυκλοφορουν.

Μια φιλη δουλευει στο Αττικον. Θα κανω δυο χρονια να την δω, δεν μπορω να ρισκαρω την ζωη των γονιων μου.


Βριλλησια ειναι τουλαχιστον 5.
Πρωτος ξαδερφος μου διασωστης εκαβ,που κολλησε απο τη γυναικα, δυο παιδια,και η πεθερα επισης.

https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/sto ... a-sto-ekav

Πηγα στον ΑΒ στα βριλλησια ηταν αθλια εμπηρεια οποτε δεν θα ξαναπηγαινα ετσι και αλλοιως στην περιοχη.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#637753
g8777 έγραψε:Ελα μωρε, μια βόλτα στο βουνό ήρθα, μόνος μου, τι το επικίνδυνο έχει;


Ευχαριστω που εθεσες το θεμα g μου. Γιατι μου δινεις την αφορμη να σου εξηγησω μερικα πασιφανη πραγματα που δε δειχνεις να εχεις καταλαβει απο μονος σου.

Ο σοφος ανθρωπος που αποφασισε να αθληθει ΜΟΝΟΣ του στο βουνο, προστατευει απο τα (πιθανον τιγκα στον κορονοιο) χνωτα του καμποσους ανθρωπους που θα συναντουσε στην πολη (εσενα, τα παιδια σου και οσους αγαπας). Επισης αυτος ο ανθρωπος ειναι διατεθειμενος να βοηθησει την οικονομια της χωρας και να πληρωσει απο την τσεπη του (κληση + καυσιμο) ωστε να ειναι ακομα ασφαλεστεροι οι συνανθρωποι του (του ιδιου και της οικογενειας του συμπεριλαμβανομενων). Τελος με τα χρηματα αυτου του φιλανθρωπου, θα μπορεις εσυ να παρεις τα ψιχουλα που θα μοιρασει ο Κουλης χωρις να στα χρεωσει με αλλα μελλοντικα μετρα. Εσυ θα επρεπε να παρακαλας να υπαρχουν πολλοι τετοιοι φιλανθρωποι και να τρωνε απο μια κληση τη μερα. Και διπλασιασμο να κανουν στο προστιμο, ακομα καλυτερα για σενα. Εσυ σα νομοταγης πολιτης δε θα φας κληση ποτε, οποτε δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. Ακομα και οταν πας στο ΣΜ δε θα πας στο αγαπημενο σου ΣΜ. Θα πας στο πλησιεστερο ωστε να μη μπορει το οργανο να σου πει "απ' οτι βλεπω θα μπορουσατε να πατε στο ταδε ΣΜ που ειναι 121 μετρα πιο κοντα στον τοπο κατοικιας σας κυριε g (μου)¨. Καθαρο κερδος για την υγεια και το πορτοφολι σου g μου. Μεχρι και αγαλμα θα επρεπε να του κανεις g μου αντι να τον κατηγορεις!

Think now, thank me later :s_yes
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 30 Μαρ 2020, 21:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JBT
#637756 Τα καλά νέα τώρα

Από συνάδελφο απευθείας στο Βέλγιο έχει εμπειρίες από 55 ασθενείς πλέον που βγήκαν όρθιοι ενώ είχαν πνευμονία κάνοντας τετραπλό σχήμα με φάρμακα

Οι 8 εξ αυτών ήταν από ΜΕΘ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#637757
GTS έγραψε:
dimviii έγραψε:
GTS έγραψε:
theo13 έγραψε:Μιλώντας από προσωπική εμπειρία έχοντας κάτσει ήδη 16 (14+2 δώρο από μένα) σε απομόνωση μέσα σε δωμάτιο στο σπίτι μου λόγω του ότι Υπηρεσιακά είχαμε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα (εγώ όχι άμεση αλλά...) και καπάκι μπήκε για έκτακτο χειρουργείο η γυναίκα μου και αναγκαστικά καθόμαστε πάλι μέσα αυστηρά λόγω του ότι είναι χειρουργημένη και απαγορεύεται κάθε επαφή με οποιονδήποτε, θα συνιστούσα να κάτσει ο καθένας σπίτι του. Αλλά εγώ έχω πιο ειδικούς λόγους όπως βλέπετε.
Μπορεί να σου έρθει (όπως και σε μένα) από εκεί που δεν το περιμένεις. Δε χρειάζονται καθόλου ρίσκα. Νομίζω ότι η περίοδος ζητά να ξεπεράσουμε τα ατομικά και συναισθηματικά μας "θέλω" και να ακούσουμε μόνο το συλλογικό "πρέπει".

Δεν μας λες που ακριβως συναντησες το κρουσμα, να ξερουμε που κυκλοφορουν.

Μια φιλη δουλευει στο Αττικον. Θα κανω δυο χρονια να την δω, δεν μπορω να ρισκαρω την ζωη των γονιων μου.


Βριλλησια ειναι τουλαχιστον 5.
Πρωτος ξαδερφος μου διασωστης εκαβ,που κολλησε απο τη γυναικα, δυο παιδια,και η πεθερα επισης.

https://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/sto ... a-sto-ekav

Πηγα στον ΑΒ στα βριλλησια ηταν αθλια εμπηρεια οποτε δεν θα ξαναπηγαινα ετσι και αλλοιως στην περιοχη.

μεσα στη βρωμα και αυτοι? :thumbsdown:


https://twitter.com/holdmyale/status/12 ... 5840574464
Άβαταρ μέλους
By markvag
#637758
elteo έγραψε:
JBT έγραψε:
Η Ιταλία είναι έτοιμη να φύγει από το ευρώ.


E; :s_omg


Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα;; :lol: Η Ιταλία έχει ήδη οριακό χρέος, το κόστος της επιδημίας και τα μέτρα που πρέπει να πάρει, θα εκτοξεύσουν το χρέος της σε τεράστια νούμερα. Και η Ιταλία δεν είναι Ελλάδα που με 300δις καθάρισες, θέλει τρις... Οπότε είτε βάζει χοντρό χέρι στην τσέπη η Γερμανία και η Ολλανδία, είτε η Ιταλία πετάει ένα Bella ciao και μία χρεοκοπία (κόβοντας στο μισό το χρέος της, μετατρέποντας το υπόλοιπο σε λιρέτες που θα υποτιμηθούν σε χρόνο dt) και τα λέμε την επόμενη φορά...

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είναι καλή λύση (τα παραπάνω γράφηκαν με ελαφρώς χιουμοριστικό τόνο), είναι πολύ κακή λύση, αλλά πιθανότατα η Ιταλία να μην έχει άλλη επιλογή, αν η γραμμή της ΕΕ παραμείνει η ίδια με αυτά που έκανε το 2010...

theo13 έγραψε:
Y.V έγραψε:https://www.enikos.gr/sports/710734/salos-sti-formoula-ena-apo-ti-dilosi-axiomatouchou-tis-red-bull

:iconcool:


Αυτοί οι άνθρωποι παίρνουν εκατομμύρια....


Το κορυφαίο είναι πως το συζήτησε και η διοίκηση για να το απορρίψει... :lol: :lol: Πληρώνω λεφτά από βίντεο της στιγμής που σκάει η ιδέα. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#637759
JBT έγραψε:Τα καλά νέα τώρα

Από συνάδελφο απευθείας στο Βέλγιο έχει εμπειρίες από 55 ασθενείς πλέον που βγήκαν όρθιοι ενώ είχαν πνευμονία κάνοντας τετραπλό σχήμα με φάρμακα

Οι 8 εξ αυτών ήταν από ΜΕΘ

Τι φάρμακα έδωσαν και κατάφεραν να βγούνε? Έμαθες?

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#637761 Όλα φτηνά κι αυτό το κάνει ακόμα καλύτερο νέο

Βέβαια το δείγμα ακόμα είναι μικρό αλλά αυτή τη στιγμή μάλλον οι περισσότεροι αυτό δοκιμάζουν

Πιστεύω μέσα σε 2-3 μέρες θα έχουμε επίσημη κατευθυντήρια γραμμή
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637762 Γιώργο Πρι αν ανεβάσεις τα Volt της Ραμ σου θα μπορέσεις ακόμα και εσύ να καταλάβεις τί μπούρδες γράφεις.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#637764
g8777 έγραψε:Γιώργο Πρι αν ανεβάσεις τα Volt της Ραμ σου θα μπορέσεις ακόμα και εσύ να καταλάβεις τί μπούρδες γράφεις.


Εγω ειμαι ηδη σε overclocking mode g μου. Πως πας να με κοντραρεις με μαμα settings g μου? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#637766
JBT έγραψε:Όλα φτηνά κι αυτό το κάνει ακόμα καλύτερο νέο

Βέβαια το δείγμα ακόμα είναι μικρό αλλά αυτή τη στιγμή μάλλον οι περισσότεροι αυτό δοκιμάζουν

Πιστεύω μέσα σε 2-3 μέρες θα έχουμε επίσημη κατευθυντήρια γραμμή

Λέει διάφορα εδώ...

Κοροναϊός : Τι γίνεται με τη χλωροκίνη στην Ελλάδα – Διευκρινίσεις Τσιόδρα


https://www.in.gr/2020/03/30/health/hea ... i-tsiodra/

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#637767 edit mod. Απαράδεκτες εκφράσεις.+warn.[Admin]