Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#630631
panos2171 έγραψε:Τα πλυντήρια τύπου labiko απ όσο έχω δει και μου χουν πει έχουν self service βιολογικό καθαρισμό. Μια σκούπα δηλαδή που ρίχνει σαπουνάδα και αμέσως την απορροφάει για να μη γίνει μούσκεμα. Αν αφήσουμε στην άκρη στο αν κάνουν δουλειά ή όχι (απ ότι μου παν κάνουν) υπάρχει περίπτωση ζημιάς στην ταπετσαρία; Ειδικά σε μπεζ που έχω; Δε μιλάμε για ουρανούς, πόρτες κλπ παρά μόνο στη μοκέτα του σαλονιού.


αν μιλαμε για steam cleaners που εχω δει να δουλευουν σε μοκέτες εσωτερικου (πατακια κλπ) όχι δεν κανουν ζημια... απλα κοιτα να είναι καλο το μηχανημα...αυτου του είδους τον καθαρισμο το πολύ να το κανεις μια φορα τον χρονο αν μιλαμε για παλιο αμαξι με μεγαλη χρηση. για μικρη χρηση μια φορα τα 3 χρονια.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#636419 Κανένα προϊόν για προστασία των φαναριών πριν κιτρινίσουν ξέρουμε;

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#636432
Obelix έγραψε:Κανένα προϊόν για προστασία των φαναριών πριν κιτρινίσουν ξέρουμε;

< Note 6 >


Έχω σχεδόν σίγουρος πως μόνο μεμβράνες (διάφανες - UV ktl)θα κάνουν σοβαρή δουλειά
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#636436 Αυτό λες rocsta;
https://www.meguiars.gr/gr/mirror-glaze-synthetic-sealant-2-0.html
Θα είναι καλό για όλο το αυτοκίνητο

Είδα ότι έχει και ειδική κρέμα για τα φανάρια
https://www.meguiars.gr/gr/car-care/epidiorthosi-fanon/headlight-protectant.html
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#636440 Α ναι, την ειχα ξεχασει.
Η Μ21 ειναι για ολες τις επιφανειες ναι. Αλλα βλεπω αυξηθηκε πολυ η τιμη. Ήταν γυρω στα 30€.

< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#640641
Το είδα την ώρα που περίμενα στο sm και με κοίταζαν να γελάω μόνος μου...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#645406 rupes τριβειο,μερακλης ο rocsta. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#645413 Μιλάμε για απίστευτα εργαλεία. Μπορεί να είναι ακριβά, αλλά το αποτέλεσμα έρχεται σε μισό χρόνο σε σχέση με τα πολύ φθηνά, και με μισή προσπάθεια σε σχέση με τα αντίστοιχα γερμανικά :shifty:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#645422
Giuseppe Busso έγραψε:Τρομερή υδροφοβικότητα btw.

Eίναι τα κλασσικά πλέον προϊόντα της carpro για κεραμική προστασία, τα cquartz.