Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#633360 Ίσως χρειαστεί να κάνω μια παραγγελία από amazon.us αλλά επειδή δεν έχω ιδέα τι θα παίξει με το τελωνείο βλέπω ότι υπολογίζει και τα tax fees. Από κει και μετά θα χρειαστεί να πληρώσω τίποτα επιπλέον για εκτελωνισμό ή αυτή η τιμή που μου δίνει το amazon είναι η τελική;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#633379 Τελικη ειναι η τιμη. Μαλιστα απο τις τελευταιες 5 φορες που πηρα απο το .com, τις 2 φορες μετα απο λιγες μερες μου στειλανε ενα email σε στυλ "σας κανουμε refund τοσα € γιατι χρειαστηκαν λιγοτερα για το τελωνειο". Οποτε το ποσο που βλεπεις ειναι η χειροτερη περιπτωση!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#633669 Μια χαρά τότε! Και μια ακόμα απορία, η επιλογή AmazonGlobal Expedited Shipping για παραγγελία από US έχει tracking ή όχι; Η άλλη επιλογή είναι η priority. Δε με ενδιαφέρει τόσο ο χρόνος παράδοσης όσο το να έχει tracking.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#633678 Τωρα με το ϊό αγορες και αποστολες απο παγκοσμια site γινονται? Απο κινα, αμερικη κλπ?
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#634367
Giuseppe Busso έγραψε:Τελική τιμή. Κάνει το Amazon τους υπολογισμούς εκτελωνισμού για σένα.

Οπότε και το "International Priority Shipping to Greece via the Global Shipping Program", με τη χρέωση που βγάζει, είναι επίσης τελική τιμή στο χέρι για μένα, σωστά;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#634369 Nαι.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#634375 Thanks!
Πρωτάρης στο ebay :innocent:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#636227 Το camelcamel.de εχει σταματησει να κανει price tracking και βγαζει αυτο :

"In response to the COVID-19 crisis, Amazon has asked us to stop updating products in Europe until further notice. Stay safe out there."
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#636618
KiloMeater έγραψε:Το camelcamel.de εχει σταματησει να κανει price tracking και βγαζει αυτο :

"In response to the COVID-19 crisis, Amazon has asked us to stop updating products in Europe until further notice. Stay safe out there."
Περίεργο αυτό. Τι σχέση έχει ο ιός με το αν οι τιμές πέφτουν ή όχι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως οι τιμές ανεβαίνουν και δεν θέλουν να τις βλέπουμε για να μην καθυστερούμε την αγορά περιμένοντας να πέσουν;