Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pik.
#631
βυζοlover έγραψε:κλείσαν οι καλλονές :s_cry

ναι αυτο δεν μου αρεσε να πω την αληθεια.... :s_cry

:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By tzampo
#765 Μ'αρέσει που αρχίζει και "χειμωνιάζει"...
Μ'αρέσει που παρήγγειλα νέο κινητό.
Μ'αρέσει που τον Νοέμβρη θα πάω διακοπές.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#2334 Δεν μου αρέσει που έχω πάρει 1-2 κιλάκια και είναι όλα στην κοιλιά. :s_cry

Δεν μου αρέσει που έσπασε ένα ρακόρ στο σύστημα ποτίσματος το βράδυ και το πρωί όταν ξύπνησα ο κήπος είχε γίνει βιότοπος με κορμοράνους και κροκόδειλους. :s_mad
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#2344
Χρήστος Λάππας έγραψε:Δεν μου αρέσει που έχω πάρει 1-2 κιλάκια και είναι όλα στην κοιλιά. :s_cry

Δεν μου αρέσει που έσπασε ένα ρακόρ στο σύστημα ποτίσματος το βράδυ και το πρωί όταν ξύπνησα ο κήπος είχε γίνει βιότοπος με κορμοράνους και κροκόδειλους. :s_mad

Μη παραπονιέσαι, φαντάζεσαι να έπαιρνες τα κιλά στην περιφέρεια? :s_omg
Να φέρω τον Σήφη να κάνουν παρέα τα κροκοδειλάκια ?
Άβαταρ μέλους
By vengas
#4937 Δε μου αρέσει που τις τελευταίες μέρες ασχολούμαι με ταλάκες recruitment agents...
δεν έχουν ιδέα από προγραμματισμό και εκτός από αυτό με παίρνουν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν θέλω να με προτείνουν για δουλειές που ζητούν άλλα σε σχέση με αυτά που ξέρω εγώ(και θα πάρουν μπόνους αν προτείνουν άτομο) και όχι για τις δουλειές που κάνω αίτηση...
επίσης έχω βάλει πεντακόσια λινκ με το πορτφόλιό μου και αυτοί οι καρνάβαλοι δεν το προσέχουν/ανοίγουν και αν το ανοίξουν πάλι δε θα καταλάβουν τι ακριβώς ξέρω αφού δεν είναι προγραμματιστές :s_crazy
Θα αρχίσω να τους βρίζω πλέον...
επίσης περνάει μια ολόκληρη εβδομάδα για να προχωρήσει η αίτηση και να πάει στην εταιρεία προγραμματισμού...

Μόνο σε 1-2 αιτήσεις που δεν εμπλέκονταν αρχίδι@ recruiters προχώρησε αμέσως το πράγμα επειδή είδαν το πορτφόλιο....αλλά η δουλειά δεν ήταν αυτά ακριβώς που ήθελα εγώ :s_no
Τα πράγματα σε αυτή τη διαδικασία είναι καλύτερα στην Ελλάδα που οι εταιρείες δεν βασίζονται σε recruiters. Αίτηση κατευθείαν στην εταιρία με πορτφόλιο και τελείωσε η υπόθεση, τι διάολο εμπλέκεται ο κάθε άσχετος recruiter που θέλει και cover letter...Από το cover letter θα πειστεί ο προγραμματιστής που προσλαμβάνει, ναι σίγουρα....πόσο μαλάκες :s_mad
Τελευταία επεξεργασία από vengas και 08 Σεπ 2014, 14:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#4942 Δεδομένου οτι το καλοκαίρι θα το περνούσα άνεργος στη χαλκιδικη με το ετερον ήμισυ να εργάζεται, εβαλα μπρος ενα εντατικό γυμναστικό προγραμματάκι, τεσπα μονο "άκι" δεν ήταν. Όταν κλείσει θα συνοψίσω. Στα πλαίσια αυτού μου αρέσει που εχω ήδη χάσει πάνω απο 6 7 κιλά σε ούτε δίμηνο και σήμερα κατάφερα τρέξιμο 22 χλμ, με στόχο να ξεπεράσω έστω κ λίγο τον ημιμαραθώνιο. Όλο άσφαλτος με ¹ λιτρο νερό κατά τη διάρκεια.

Το αστείο ηταν οτι χθες το κάψαμε λιγο με τηγανητα σουτζουκια και μουστάρδες και κρασιά κτλ, αλλά η συννεφιά βοήθησε στο τόλμημα. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#4953 Σωστη η συμβουλή, έχουν τελειώσει πολλα γόνατα, αλλά με τραβάει η ρημάδα. Παρακολουθώ πονους κ πονάκια κ αισίως δεν έχω τπτ. Σωστό ζεσταμα κ κρύωμα επίσης έχουν ληφθεί υπόψιν.