Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629833
otso έγραψε:ρε βυσματα δεν εχετε παει στο στρατο ;


Στην ΠΑ πήγα. :oops:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#629838 Sorry αλλά τις μάσκες τις φοράνε οι νοσούντες. Οι υπόλοιποι απλά δεν τους χρειάζεται. Μπορείς να κολλήσεις από χέρια, πόδια, αυτιά, σεξ, ζώα, κοκ. Γιατί τόσος πανικός για να αγοράσουν?

don't panic
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#629841 αυτός ο πανικός παγκοσμίως, μου κάνει κι εμένα εντύπωση... θα ζήσουμε κωμικοτραγικές καταστάσεις με το ανθρώπινο είδος. Ξύλο πέφτει σε μάρκετ για να προλάβουν, γονείς ζητάνε καραντίνες σε παιδιά που γυρίζουν από εκδρομές κλπ...

πάντως κάποιοι βγάζουν τρελά λεφτά με την επιρροή στις αγορές...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#629843
italakias έγραψε:Οποιος θελει φοραει.



Και στολή ψαροντουφεκά φοράει όποιος θέλει, δεν θα τον εμποδίσει κανείς :shifty:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#629845
MIXOStsi έγραψε:αυτός ο πανικός παγκοσμίως, μου κάνει κι εμένα εντύπωση... θα ζήσουμε κωμικοτραγικές καταστάσεις με το ανθρώπινο είδος. Ξύλο πέφτει σε μάρκετ για να προλάβουν, γονείς ζητάνε καραντίνες σε παιδιά που γυρίζουν από εκδρομές κλπ...

πάντως κάποιοι βγάζουν τρελά λεφτά με την επιρροή στις αγορές...

Παπάρια! 2 μέρες περιμένω μία συγκεκριμένη μετοχή να πέσει να ψωνίσω κάνα ξεροκόμματο κι αυτή ατάραχη πάνω στο χαμό χάνει 1-1.5% κάθε μέρα όταν άλλες κατακερματίζονται. :x
Άβαταρ μέλους
By GTS
#629848
Deleted User 1 έγραψε:
MIXOStsi έγραψε:αυτός ο πανικός παγκοσμίως, μου κάνει κι εμένα εντύπωση... θα ζήσουμε κωμικοτραγικές καταστάσεις με το ανθρώπινο είδος. Ξύλο πέφτει σε μάρκετ για να προλάβουν, γονείς ζητάνε καραντίνες σε παιδιά που γυρίζουν από εκδρομές κλπ...

πάντως κάποιοι βγάζουν τρελά λεφτά με την επιρροή στις αγορές...

Παπάρια! 2 μέρες περιμένω μία συγκεκριμένη μετοχή να πέσει να ψωνίσω κάνα ξεροκόμματο κι αυτή ατάραχη πάνω στο χαμό χάνει 1-1.5% κάθε μέρα όταν άλλες κατακερματίζονται. :x


Παρε αλλες που ειναι σε προσφορα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629849 Χίος: Κάτοικοι μπήκαν στα ξενοδοχεία που μένουν τα ΜΑΤ και τους ξυλοκόπησαν!

Χίος: Εθνοφρουροί παρέδωσαν τα όπλα τους για πρώτη φορά στην ιστορία του νησιού

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... p/2983338/


Λεσβος
https://www.newsit.gr/ellada/lesvos-nea ... e/2983344/
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#629850
GTS έγραψε:Παρε αλλες που ειναι σε προσφορα.


To sell-off έχει τελειώσει και ο ΓΔ διόρθωσε κάπως. Το πλί πέταξε μέχρι την επόμενη ευκαιρία.

Βέβαια ο μουσάτος είναι ο κατάλληλος για τέτοιες κουβεντούλες.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#629852
dimviii έγραψε:Χίος: Κάτοικοι μπήκαν στα ξενοδοχεία που μένουν τα ΜΑΤ και τους ξυλοκόπησαν!

Χίος: Εθνοφρουροί παρέδωσαν τα όπλα τους για πρώτη φορά στην ιστορία του νησιού

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... p/2983338/


Λεσβος
https://www.newsit.gr/ellada/lesvos-nea ... e/2983344/


μπέρδεψες τα topics, αγαπητέ... :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629878 Η 38χρονη σύμφωνα με πληροφορίες του newsit.gr επέστρεψε το βράδυ της Κυριακής (23/02/2020) στις 8 με πτήση της Ryanair στο αεροδρόμιο Μακεδονία. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, στην Ελλάδα δεν υπήρχε κανένας απολύτως έλεγχος, αλλά την ημέρα που γύρισε ήταν μια χαρά και δεν αισθανόταν κάτι. Την επόμενη μέρα ωστόσο είχε λίγο πυρετό με αποτέλεσμα να ανησυχήσει και την Τρίτη πήγε στο νοσοκομείο.

Όλοι είναι σοκαρισμένοι ενώ σύμφωνα με πληροφορίες έχουν ενημερωθεί οι πάντες που την έχουν δει ανάμεσα τους και μέλη του δημοτικού συμβουλίου της πόλης ώστε να κάνουν εξετάσεις. Θα εξεταστούν σύμφωνα με πληροφορίες όλοι όσοι ήρθαν σε επαφή μαζί της και φυσικά και τα μέλη της οικογένειάς της που έχουν απομονωθεί ήδη οικειοθελώς. Πληροφορίες αναφέρουν ότι έχουν τεθεί σε απομόνωση τουλάχιστον 15 άνθρωποι.

https://www.newsit.gr/ellada/koronaios- ... h/2983392/
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#629881
cmarin έγραψε:Sorry αλλά τις μάσκες τις φοράνε οι νοσούντες. Οι υπόλοιποι απλά δεν τους χρειάζεται. Μπορείς να κολλήσεις από χέρια, πόδια, αυτιά, σεξ, ζώα, κοκ. Γιατί τόσος πανικός για να αγοράσουν?

don't panic
Γιατί αυτοί που φοβούνται θέλουν να πιστεύουν ότι θα τους σώσει η μάσκα. Από την άλλη, παρατηρώ ότι πολλοί που έχουν συμπτώματα λοίμωξης του αναπνευστικού δεν φοράνε μάσκα ( μάλλον λειτουργεί η λογική, " αφού αρρώστησα δεν με νοιάζει αν θα κολλήσουν και άλλοι"). Ελπίζω να αλλάξει λίγο αυτό με αφορμή τον κορωνοϊο

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629882
red_monster έγραψε:Σιγά μην έχουν χαθεί οι ffp2 μάσκες. Σήμερα πήρα καμία 200αρια


Τέτοιες ποσότητες βρίσκεις, δεν αντιλέγω, για παραπάνω, πιο χλωμό από τη χλωμάδα... :lol:

Αν κάποιος έχει βρει προμηθευτή που να έχει αποθέματα, pm me. :ninja:

Έχει τρελαθεί ο κόσμος και έχω μερικούς πωλητές που έχουν χεστεί πάνω τους, λογικό ή μη δεν έχει σημασία, απλά δεν μπορούμε να τους αφήσουμε χωρίς καν αυτό το βασικό... Έχω φυσικά, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα... :lol:


cmarin έγραψε:Sorry αλλά τις μάσκες τις φοράνε οι νοσούντες. Οι υπόλοιποι απλά δεν τους χρειάζεται. Μπορείς να κολλήσεις από χέρια, πόδια, αυτιά, σεξ, ζώα, κοκ. Γιατί τόσος πανικός για να αγοράσουν?

don't panic


Ε, α βγάλε άκρη εσύ...