Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#627084 Κι εγώ δεν τους "πάω" αλλά θυμάμαι κάποιες τιμές του 2000 λίγο πριν το ευρώ . δεν ήταν Γερμανοί αυτοί που τις ανέβασαν και χάθηκε η ανταγωνιστικότητα.
καρπούζι 10 δρχ το κιλό
πεπόνι 30 δρχ το κιλό
ματσάκι κρεμμύδια-μαρούλια 50δρχ

Με ένα πεντοχίλιαρο γέμιζες καλάθι στο SM .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#627086
mousatos έγραψε:Κι εγώ δεν τους "πάω" αλλά θυμάμαι κάποιες τιμές του 2000 λίγο πριν το ευρώ . δεν ήταν Γερμανοί αυτοί που τις ανέβασαν και χάθηκε η ανταγωνιστικότητα.
καρπούζι 10 δρχ το κιλό
πεπόνι 30 δρχ το κιλό
ματσάκι κρεμμύδια-μαρούλια 50δρχ

Με ένα πεντοχίλιαρο γέμιζες καλάθι στο SM .


εισαι εκτος θεματος.Εαν εγραφες εκθεση θα επαιρνες 0.
Άβαταρ μέλους
By otso
#627093 πω πω ρε Δημητρη με κανεις και σε φοβαμαι .
Ρε συ Δημητρη σκεφτομουνα να παρω μια Porsche boxter καλη ευκαιρεια , ευτες φτιαχνονται στην Φινλανδια αλλά τωρα με μπερδεψες.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#627148 Δεν φοβάμαι τίποτε. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην κυβέρνηση μας. :s_yes
Τα έχει καταφέρει περίφημα στην εξωτερική πολιτική μέχρι σήμερα και είμαι βέβαιος πως στην Χάγη θα θριαμβεύσουμε. Θα πάρουμε και την Πόλη, ή έστω την Σμύρνη. Ή και την Ιμβρο έστω.
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By markvag
#627158
Anonymous Founder έγραψε:Δεν φοβάμαι τίποτε. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην κυβέρνηση μας. :s_yes
Τα έχει καταφέρει περίφημα στην εξωτερική πολιτική μέχρι σήμερα και είμαι βέβαιος πως στην Χάγη θα θριαμβεύσουμε. Θα πάρουμε και την Πόλη, ή έστω την Σμύρνη. Ή και την Ιμβρο έστω.
:s_yes


Μέχρι Αντιόχεια. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#627229 https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/70 ... lzpBQeSMm4

700.000 τουρκοι που ηταν γραμμενοι στην προνοια της γερμανιας χρησιμοποιησαν τα λεφτα για να παρουν συνταξη στην τουρκια ετσι ωστε να μπορουν να παρουν συνταξη μεσω τουρκιας στην γερμανια

τωρα η γερμανια τους απεκλεισε και μηνυσε τους παντες ωστε να τα παρει πισω με επιτοκιο το ιδιο εκανε και η τουρκια περιπου 35.000 ευρω ο καθενας
Άβαταρ μέλους
By Chris
#627235 ευχαριστω για το λινκ, ηταν απολαυστικο αναγνωσμα :thumbsup:

Ξεσκουριασα λιγο και τα τουρκικα μου να ειμαι ετοιμος οταν πατησει το κουμπι ο σουλτανος :vava:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#636123 Η υπερφίαλη πατριδοκαπηλεία είναι ο φερετζές του ανίκανου και του λαμόγιου:


* Brazil's Jair Bolsonaro says coronavirus crisis is a media trick

* Netanyahu Has Hijacked Israel's Coronavirus Response, Sidelining Top Health Experts

* Trump wants to ‘reopen’ the economy by Easter despite rapid coronavirus spread

Εικόνα

Την ίδια ώρα που δημόσια δήλωναν ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, διάφοροι (κυρίως Ρεπουμπλικάνοι) senators που είχαν λάβει ενημέρωση από τις μυστικές υπηρεσίες (ως μέλη της σχετικής κοινοβουλευτικής επιτροπής) πουλούσαν τις μετοχές τους:
* The Coronavirus Profiteers in the Senate

* Coronavirus: ten days that shook Britain — and changed the nation for ever
(επειδή είναι πίσω από πέηwall, αναφέρει καταγγελίες ότι ο Dominic Cummings ήταν πίσω από τη στρατηγική της ανοσίας αγέλης).

ΓΤΠ καβάλα.-
Άβαταρ μέλους
By GTS
#636128 Νεα Υορκη κανουν πολλα τεστς και λογικα θα το περιορισουν συντομα. Ο Τραμπ ηδη μιλαει για ανοιγμα των μαγαζιων σε μερικες μερες.

Θα προτιμουσα να ημουν σε ένα μερος που κανει μαζικα τεστς παρα σε ένα άλλο που δεν κανει καθολου εκτος και μπεις στο νοσοκομειο και εισαι σοβαρα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#636133
GTS έγραψε:Νεα Υορκη κανουν πολλα τεστς και λογικα θα το περιορισουν συντομα. Ο Τραμπ ηδη μιλαει για ανοιγμα των μαγαζιων σε μερικες μερες.

Θα προτιμουσα να ημουν σε ένα μερος που κανει μαζικα τεστς παρα σε ένα άλλο που δεν κανει καθολου εκτος και μπεις στο νοσοκομειο και εισαι σοβαρα.


εισαι σιγουρος για τα μαζικα τεστ? 15κ ημερησιως σκοπευει να κανει η Αυστρια πχ.

Σε σημερινό tweet του, ο Τραμπ δήλωσε πως η Πράξη για την Παραγωγή είναι εν πλήρη ισχύ, αλλά ακόμη δεν την έχει εφαρμόσει. Λίγο αργότερα, το δίκτυο CNN μετέδωσε πως η κυβέρνηση σχεδιάζει να προμηθευθεί 60.000 διαγνωστικά πακέτα στο πλαίσιο ενεργοποίησης της Πράξης.

https://www.newsit.gr/kosmos/koronoios- ... p/3000244/
Άβαταρ μέλους
By Chris
#636186
GTS έγραψε:Νεα Υορκη κανουν πολλα τεστς και λογικα θα το περιορισουν συντομα. Ο Τραμπ ηδη μιλαει για ανοιγμα των μαγαζιων σε μερικες μερες.

Θα προτιμουσα να ημουν σε ένα μερος που κανει μαζικα τεστς παρα σε ένα άλλο που δεν κανει καθολου εκτος και μπεις στο νοσοκομειο και εισαι σοβαρα.
Τρολολολολολ και για το ποστ γενικοτερα και για τη δηλωση τραμπ ειδικοτερα. Η usa εχει ηδη τρελο αριθμο κρουσματων χωρις κανενα λοκνταουν και ο μονος λογος που δεν εχουν εκατομβες νεκρων ακομα ειναι οτι ολα αυτα τα κρουσματα εχουν εμφανιστει σε ελαχιστες μερες. Ερχεται τρομερη κατραπακια σε 1-2 βδομαδες και ο αλλος ονειρευεται να μην πεσουν οι πωλησεις πασχαλινων αυγων.


< >