Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#629366 Σκοτς το Ibiza είναι στοκ. Σε καμία περίπτωση δεν έχει καγκουρευτεί.

Είναι το Seat Ibiza Bocanegra.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#629367
Geo f1 έγραψε:https://www.protothema.gr/greece/article/978075/tragodia-stin-asfalto-gurnouse-apo-ti-vaftisi-tou-paidiou-tou-kai-skotothike-mazi-me-ton-koubaro-tou/

σχόλια:
Dimitris
24/02/2020, 15:10
Δυστυχώς έτσι είναι . Επειδή εδώ στη Πάτρα μάθαμε τις λεπτομέρειες , πίνανε σε μπαρ από τις 7 το απόγευμα . Έτρεχαν πάνω από 150χλμ πριν γίνει η σύγκρουση . Κ μας λένε ότι φταίει ο δρόμος. Αυτός είναι ο δρόμος , ας προσαρμοστούμε . Καλό ταξίδι στα παιδια , κριμα να φεύγουν έτσι νέοι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#629368
elteo έγραψε:Σκοτς το Ibiza είναι στοκ. Σε καμία περίπτωση δεν έχει καγκουρευτεί.
Είναι το Seat Ibiza Bocanegra.

:lipsealed: i stand corrected
Βγαίνει καγκουρεμένο, δεν χρειάζεται τίποτα :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#629371 Ολο γερμανογαλλικα και ιαπωνοκορεατικα τρακαρουν.
Πολυ σπανια ιταλικα.
Φαινεται οι κατοχοι των απο πανω εχουν λαθος νοοτροπια ενω εμεις οι ιταλακιδες κραταμε τα ινια με την σοβαρη και σβελτη οδηγηση μας χωρις να γινομαστε δημοσιοι κινδυνοι.
Ο κοσμος θα σκοτωνεται οσο δεν βαζει μυαλο και δεν τον σωνουν ουτε 100 αστερια κρας τεστ.
Και επιτελους αυτη η βλαχονοοτροπια ,τα ηπια και τρεχω,οδηγει στον θανατο.
Κανονικα πρεπει να τους πιανουν οι μπατσοι και να τους μαυριζουν στο ξυλο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#629372
mousatos έγραψε:
Geo f1 έγραψε:https://www.protothema.gr/greece/article/978075/tragodia-stin-asfalto-gurnouse-apo-ti-vaftisi-tou-paidiou-tou-kai-skotothike-mazi-me-ton-koubaro-tou/

σχόλια:
Dimitris
24/02/2020, 15:10
Δυστυχώς έτσι είναι . Επειδή εδώ στη Πάτρα μάθαμε τις λεπτομέρειες , πίνανε σε μπαρ από τις 7 το απόγευμα . Έτρεχαν πάνω από 150χλμ πριν γίνει η σύγκρουση . Κ μας λένε ότι φταίει ο δρόμος. Αυτός είναι ο δρόμος , ας προσαρμοστούμε . Καλό ταξίδι στα παιδια , κριμα να φεύγουν έτσι νέοι άνθρωποι


Κριμα και παλι κριμα.....Τους γονιους εγω σκεπτομαι.Ποιος θα μπορεσει να καταπραϋνει τον αβαστακτο πονο τους;; :hmmm: :( :(
Άβαταρ μέλους
By otso
#629374 Oyte krima oyte tipota δεν λετε που πεσαν πανω σε φορτηγα και δεν ξεκληρισαν καμμια οικογενεια;
οπως τα λεει απο πανω αυτος ειναι ο δρομος πρεπει να παω με χιλια με το εργαλειο ; ασε που ηταν πιτα απ την βαφτιση.
αυτοι ηταν δολοφονοι που την πατησαν.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#629383 όταν βλέπω "δημόσια πρόσωπα" που ασχολούνται με τα κοινά να λένε σαν τσοπάνηδες "δεν πληρεί καμία προϋπόθεση για να είναι εθνικός δρόμος." triggάρομαι...

δηλαδή ποιες είναι οι προϋποθέσεις ένας δρόμος να συμπεριλαμβάνεται στο εθνικό δίκτυο???
Άβαταρ μέλους
By 224v
#629386 Ότι έγραψε ο otso, μεθυσμένοι, τι περιμένεις??
Όταν περνούσα από αυτό το κομμάτι πηγαίνοντας στην Κυλλήνη και αντιστροφα, δεν κινδύνεψα ποτέ, μεσημέρι η βραδυ κλπ. Βέβαια ούτε περιπολικά έβλεπα να υπάρχουν ώστε να φοβούνται κάτι οι οδηγοί. Τα βράδυα έχουν πολλοί τα προβόλια ομίχλης ανοιχτά!! Χωρίς λόγο. Αυτός ο δρόμος έτσι είναι ας προσέχουν, ώστε να μην παίρνουν και αθώους στο λαιμό τους.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#629387 Εγω θυμαμαι να τον λένε επικίνδυνο αυτόν τον δρόμο απο τα τρακτέρ που κυκλοφορουν καθώς και απο τις διαβάσεις πεζών που υπάρχουν ,Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και κάποιο Λύκειο εκεί .Αμα τρέχουν χωρίς αυριο ................
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629392
bill33 έγραψε:Εγω θυμαμαι να τον λένε επικίνδυνο αυτόν τον δρόμο απο τα τρακτέρ που κυκλοφορουν καθώς και απο τις διαβάσεις πεζών που υπάρχουν ,Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και κάποιο Λύκειο εκεί .Αμα τρέχουν χωρίς αυριο ................

Βιλλ αυτον τον δρομο τον κανω καθε 40 μερες,οντως ειναι επικινδυνος ακομα και χωρις να τρεχεις,θελει να εχεις την προσοχη σου στο 110%.
Το οτι δεν εχει τρακαρει ο 224 ή ο Ντιμης δεν τον καθιστα ασφαλη.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#629402 ΟΚ lesson learned.

ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ 100% = ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

:omg:


Θα βγαλει χαρτες η Garmin για χαραξη πορειας με ενα 70% ... να μπορεις να ταξιδεψεις βρε παιδι μου ξυνοντας λιγο δεξι παπαρι. Πιανοντας μπουτακι συνοδηγου....
Να φας ρε αδερφε και μια τυροπιτα on the go ξεγνοιαστος!!!

Χρειαζομαστε καλυτερους δρομους, για ενα και μοναδικο λογο.
Την αυτοκαταστροφικη μανια μερικων, δεν μπορεις να την σταματησεις με οποιοδηποτε αλλο τροπο.
Ενα ρευμα κυκλοφοριας, διαχωριστικος τοιχος 1 μετρου υψος, περιφραξη αριστερα και δεξια, οχηματα με 1002 ηλεκτρονικα βοηθηματα passive + active.
Τελευταία επεξεργασία από Morx και 24 Φεβ 2020, 23:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#629404 Τον δρόμο αυτό τον έχω περάσει κι εγώ. Είναι ένας κλασσικός επαρχιακός δρόμος. Μιας και τον περνούσαμε για 1η φορά πηγαίναμε στα όρια ταχύτητας καθώς 1ον δεν ξέραμε το δρόμο και δεύτερον δεν ξέραμε αν και που υπάρχουν μπλόκα και τη φάμε. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι τον δρόμο αυτό τον κάνουν επικίνδυνο οι οδηγοί. Ανασφαλείς νιώσαμε όταν εμφανιζόταν άλλο αυτοκίνητο με προσπεράσματα δίχως αύριο και μεγάλες για τον δρόμο ταχύτητες.

Δεν φταίει κανένας δρόμος αν κάποιος δεν τηρεί τα όρια ταχύτητας. Επίσης οι Πελοποννήσιοι δεν είναι λιγότερο σκ@τα σαν οδηγοί από τους Κρητικούς, τα ίδια χάλια. Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα και έχω περάσει από στενούς χωρίς σήμανση, φωτισμό δρόμους με ''αγροτική'' κίνηση οπότε δεν είναι πρωτοτυπία ο κακός δρόμος Πατρών-Πύργου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629408
Morx έγραψε:ΟΚ lesson learned.

ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ 100% = ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

:omg:


Θα βγαλει χαρτες η Garmin για χαραξη πορειας με ενα 70% ... να μπορεις να ταξιδεψεις βρε παιδι μου ξυνοντας λιγο δεξι παπαρι. Πιανοντας μπουτακι συνοδηγου....
Να φας ρε αδερφε και μια τυροπιτα on the go ξεγνοιαστος!!!

Χρειαζομαστε καλυτερους δρομους, για ενα και μοναδικο λογο.
Την αυτοκαταστροφικη μανια μερικων, δεν μπορεις να την σταματησεις με οποιοδηποτε αλλο τροπο.
Ενα ρευμα κυκλοφοριας, διαχωριστικος τοιχος 1 μετρου υψος, περιφραξη αριστερα και δεξια, οχηματα με 1002 ηλεκτρονικα βοηθηματα passive + active.


αρα δεν χρειαζονται αυτοκινητοδρομοι,μπαριερες ,νησιδες.Απλα λιγο μεγαλυτερη προσοχη.
μαλακες πιαστηκαμε που φτιαξαμε αυτοκινητοδρομους.
βγαλτε και τα ηλεκτρονικα βοηθηματα,τζαμπα αγορασατε αυτοκινητα με ολα αυτα.Λιγο προσοχη παραπανω και ειστε κομπλαν.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#629410
dimviii έγραψε:
Morx έγραψε:ΟΚ lesson learned.

ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ 100% = ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

:omg:


Θα βγαλει χαρτες η Garmin για χαραξη πορειας με ενα 70% ... να μπορεις να ταξιδεψεις βρε παιδι μου ξυνοντας λιγο δεξι παπαρι. Πιανοντας μπουτακι συνοδηγου....
Να φας ρε αδερφε και μια τυροπιτα on the go ξεγνοιαστος!!!

Χρειαζομαστε καλυτερους δρομους, για ενα και μοναδικο λογο.
Την αυτοκαταστροφικη μανια μερικων, δεν μπορεις να την σταματησεις με οποιοδηποτε αλλο τροπο.
Ενα ρευμα κυκλοφοριας, διαχωριστικος τοιχος 1 μετρου υψος, περιφραξη αριστερα και δεξια, οχηματα με 1002 ηλεκτρονικα βοηθηματα passive + active.


αρα δεν χρειαζονται αυτοκινητοδρομοι,μπαριερες ,νησιδες.Απλα λιγο μεγαλυτερη προσοχη.
μαλακες πιαστηκαμε που φτιαξαμε αυτοκινητοδρομους.
βγαλτε και τα ηλεκτρονικα βοηθηματα,τζαμπα αγορασατε αυτοκινητα με ολα αυτα.Λιγο προσοχη παραπανω και ειστε κομπλαν.

Μιλησες για επικινδυνο δρομο.

Δειξε μου εναν επικινδυνο δρομο και θα σου δειξω 1002 τροπους για τον διασχισεις ανωδυνα.

Αντε ξεκολλατε πια με τς επικινδυνοι δρομοι! :dizzy: