Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By postruck
#628414 melos,ουτε αγορα κλαρκ,ουτε "βαρβαρότητες".Οταν θα έρθει το βυτίο,αφου ξεφορτώσει,πες του να παρκάρει με τρόπο :iconcool: πίσω απο τους παράνομους.Φυσικά μιλάμε για συρόμενο ή επικαθήμενο.Το ξεφουσκώνει και μολις έρθει ο πρώτος του λες,χάλασε ο ξυραντήρας του αέρα και έμεινε απο αέρα και φυσικά,ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ :s_cool Επίσης βάλε και τους πυροσβεστήρες τριγύρω και πες,φύγεται μακριά γιατί μέσα έχει 30000 λίτρα αμόλυβδη :twisted: ομορφα και προβλεπόμενα πράγματα :rtfm: :s_whiteflag
Τις κάμερες να γράφουν με ήχο και ζουμ μην ξεχάσεις. :)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#628427
axel12p έγραψε:Ότι και να κάνεις αυτοί που είναι ζώα δεν πρόκειται να καταλάβουν... :thumbsdown:

Σωστά

Εξίσου ζώα είναι αυτοί που στο βενζινάδικο παρατάνε μπροστά σου το όχημα και πάνε μέσα να πληρώσουν, αντί να το κουνήσουν 2 μέτρα να το πάνε στην άκρη. ΒΟΔΙΑ :x Και πάνε και με το πάσο τους λες και οι πίσω ήρθαν να περάσουν την ώρα τους
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#628430 Πω. Τι μου θύμησες τώρα. Χρόνια έχω να πάω σε βενζινάδικο που πρέπει να το πας λίγο στην άκρη αφού βάλεις βενζίνη (βενζινάδικα της μιας ή δύο αντλιών). Εξωτερικό δε, δε θυμάμαι να έχω πετύχει κανένα τέτοιο.

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#628432 Δε νιώθουν τίποτα...

Χθες πάω να ξεπαρκάρω από ιδιωτικό χώρος στάθμευσης, όπου έχω παρκάρει κάθετα. Μπροστά μου έχει έρθει και με έχει κλείσει "κυρία" η οποία περιμένει να παραλάβει κάποιον.
Με βλέπει να ανοίγω το αυτοκίνητο και να μπαίνω στην θέση του οδηγού. Τίποτα...
Βάζω μπροστά τον κινητήρα. Τίποτα....
Ανάβω φώτα... Βλέπω την φάτσα της...

Εικόνα

Με κοιτάει με αυτό το βλέμμα, γυρίζει βαριεστημένα προς τα πίσω, να δει αν μπορώ να φύγω χωρίς να χρειαστεί να μετακινηθεί. Αργά, αργά βάζει μπροστά και το πάει δύο μέτρα παρακάτω...

Είναι σίγουρος ο Δαρβίνος ότι καταγόμαστε από τον πίθηκο και όχι από το μοσχάρι; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#628456
axel12p έγραψε:Δε νιώθουν τίποτα...

Χθες πάω να ξεπαρκάρω από ιδιωτικό χώρος στάθμευσης, όπου έχω παρκάρει κάθετα. Μπροστά μου έχει έρθει και με έχει κλείσει "κυρία" η οποία περιμένει να παραλάβει κάποιον.
Με βλέπει να ανοίγω το αυτοκίνητο και να μπαίνω στην θέση του οδηγού. Τίποτα...
Βάζω μπροστά τον κινητήρα. Τίποτα....
Ανάβω φώτα... Βλέπω την φάτσα της...

Εικόνα

Με κοιτάει με αυτό το βλέμμα, γυρίζει βαριεστημένα προς τα πίσω, να δει αν μπορώ να φύγω χωρίς να χρειαστεί να μετακινηθεί. Αργά, αργά βάζει μπροστά και το πάει δύο μέτρα παρακάτω...

Είναι σίγουρος ο Δαρβίνος ότι καταγόμαστε από τον πίθηκο και όχι από το μοσχάρι; :hmmm:



Δευτερα που μας περασε, σταματαω στη Wind επι της Λ. Αμφιθεας, η οποια εχει χωρο σταθμευσης πανω στο πεζοδρομιο.
Βγαινω εξω, βλεπω Saxo να μ εχει κλεισει, Μπαινω, βαζω μπροστα, παταω κορνα και απο το διπλα καταστημα Vodaphone, βγαινει μια "κυρία" κατι μου δειχνει, κατι μου λεει και ξαναμπαινει μεσα
:lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:

Μετα απο 5 λεπτα βγαινει εξω, μπαινει στ αμαξι, κανει πιο μπροστα το saxo, μισο στο δρομο, μισο πανω στο πεζοδρομιο.
Ξεπαρκαρω και ξεκιναω. Ακριβως την ωρα που ξεκιναω, αποφασιζει να ξεκινησει, χωρις να κοιταξει καν αν ερχεται καποιος.
Την ειδα να ακουμπαει την τσαντα της, να βαζει πρωτη και να ξεκιναει!
Δεν ξερω τι και πως εγινε και ΔΕΝ τρακαραμε.
:rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

5 λεπτα αργοτερα, στο φαναρι Λ. Αμφιθεας με Αγ. Βαρβαρας τσουλαω για να στριψω αριστερα.
Απο το πουθενα εμφανιζεται δεξια μου μπαρμπας πανω σκουτερ, ο οποιος εχει προσπερασει απο δεξια ολους που περιμεναν να στριψουν αριστερα και κανει ελιγμο προς τα αριστερα, ακριβως μπροστα μου.
Ο τυπος μαλλον νομιζε οτι ειμαι ακομα ακινητοποιημενος στο φαναρι...

Συνδιασμος φρενα + κορνα για να μη περασω απο πανω του και τον πληρωνω για ανθρωπο.
Ο τυπος γυριζει, λες και δεν τρεχει τιποτα και με κοιταει οπως κοιταει η αγελαδα το υπερπεραν....

:s_mad :s_mad :s_mad :s_mad :s_mad

Καποια στιγμη στις εξετασεις για το διπλωμα πρεπει να μπει και τεστ iQ
Άβαταρ μέλους
By Serf
#629134 Σιγά μην πάω 100μ πιο κάτω που έχει άνοιγμα και σιγά μην το κατεβάσω στη ράμπα του parking. Θα κλείσω το πεζοδρόμιο και σας γράφω όλους στα cohones μου!ΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By skous
#629190 Ωραίος

Κατι τετοιους τους «έγραφα» και εγω κυριολεκτικά με το καροτσάκι του μωρού που απλα επειδη δεν χωρούσε είχε επαφη με χειρουργικό τρόπο :)


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#634425 Όπως έλεγε και η ελληναράδικη διαφήμιση του rx8 "και όλοι οι άλλοι είναι εμπόδια", ε τώρα ο ελληνάρας που δεν έχει εμπόδια μπροστά του τι θα κάνει; Δεν θα τουπατήσει του 'ργαλείου;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#634629 Η αλήθεια είναι ότι τρέχουν πιο πολύ-και πολλοί- τώρα που έχουν αδειάσει οι δρόμοι, το έχω παρατηρήσει τις τελευταίες ημέρες
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#634630 Η κατάσταση στους δρόμους, έχει βγει εκτός ελέγχου πια.
Ειδικά τις μέρες τις καραντίνας όπως λέτε.
Το να πηγαίνεις βάσει ΚΟΚ, είναι πλέον εξαίρεση.
Παράνομες αναστροφές, σφάξιμο κόκκινου, αλλοπρόσαλλη οδήγηση είναι πλέον κανόνας στους δρόμους μας.
8 μέρες τώρα δεν έχω διανύσει παραπάνω από 15 απαραίτητα χιλιόμετρα και παρότι μειωμένη η κίνηση, είδα διάφορες ομορφιές. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#648399 Μάλλον λόγω καραντίνας όχι κάποιοι αλλά πολλοί ξέχασαν, είτε να οδηγούν, είτε τον ΚΟΚ είτε και τα δύο. Σήμερα κινήθηκα μόνο στο επαρχιακό δίκτυο και η κατάσταση ήταν χωρίς υπερβολή επικίνδυνη κυρίως από προσπεράσεις δίχως αύριο...