Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#628256 Tα G-Shock ειναι φιλοσοφια η το πιανεις η δεν. Δεν τα συγκρινεις με "κανονικα" ρολογια.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#628260
harpymonk έγραψε:Tα G-Shock ειναι φιλοσοφια η το πιανεις η δεν. Δεν τα συγκρινεις με "κανονικα" ρολογια.



:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#628266
harpymonk έγραψε:Tα G-Shock ειναι φιλοσοφια η το πιανεις η δεν. Δεν τα συγκρινεις με "κανονικα" ρολογια.



Τα g shock είναι θέμα γούστο όπως τα περισσότερα πράγματα σε τούτη τη ζωή.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#628272
KiloMeater έγραψε:Το οτι ειναι το αδερφάκι του....

Εικόνα


Το έχω αυτό και είμαι σίγουρος πως δεν μοιάζει καθόλου με το casio.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#628275 Σαφώς και είναι θέμα γούστου και περί αυτού κολοκυθόπιττα αλλά σχετικά με την αναφορά στις δυνατότητες του μοντέλου "θερμοκρασία, βαρόμετρο, πυξίδα, υψόμετρο. Solar & radio controlled" και την χρήση του σαν καθημερινό θέλω να ρωτήσω. Καταλαβαίνω για το solar και το ράδιο. Αλλά ποιος είσαι και που κυκλοφορείς στην καθημερινή σου ζωή. Σε ποια μονοπάτια και σε ποιες βουνοκορφές και μάλιστα για μέρες ώστε να μην μπορείς να βασιστείς στο κινητό (που έχει πυξίδα, GPS, βαρόμετρο, οθόνη της προκοπής κλπ).
Για το μέγεθος και σχήμα φοβάμαι ότι θα βρίσκει εύκολα (βγαίνει και με ζαφείρι;). Για την ευκολία να χωρέσει στο πουκάμισο, μπουφάν δεν το συζητάω (για να βγάλεις το ρούχο ακόμα χειρότερα). Εκτός αν το αφήνεις εκτός ρούχων για να πιάνει θερμοκρασία. Αλλά έχω περιέργεια, η ένδειξη θερμοκρασίας τι νόημα έχει, δεν επηρεάζεται από το χέρι σου που είναι στους 37°C; Εκτός αν απλά έχει θερμόμετρο για να διορθώνει τις ενδείξεις του βαρομέτρου οπότε είναι άχρηστο σαν θερμόμετρο και κακώς το αναφέρεις σαν καταναλωτικό πλεονέκτημα.
Αλλά είπαμε περί γούστου..... εδώ άλλοι παίρνουν καν και καν....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#628280 Το φοράμε κυρίως για το resin strap, είναι τρομερά σεξουαλικά διεγερτικό, δοκίμασε το καμιά φορά.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#628281 Αλλος μπορει να θελει να διεγειρει σεξουαλικα μια ωριμη/μεγαλη κυρια. Σ΄αυτη την περιπτωση το G-Shock ειναι ικανο μεχρι και να βρει το (χαμενο εδω και χρονια) σημειο G της συγκεκριμενης κυριας :s_yes

Αν το target group σου ειναι τιποτα νεαροτερα θηλυκα, ενα smartwatch ειναι μονοδρομος. Το βλεπουν και .......... :lipsealed:

Ειπαμε, βιτσια ειναι αυτα και ο καθενας διαλεγει ρολοι συμφωνα με τις σεξουαλικες του προτιμησεις :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#628282 Περα απο την πλακα, το G-Shock εχει γραψει ιστορια. Οι περισσοτεροι απο μας πιστευω οτι περασαμε μια φαση που ειχαμε ή θελαμε να παρουμε ενα τετοιο ρολοι.

Αλλα προσωπικα το σχεδιο μου φαινεται πολυ παλιακο πλεον. Και οχι παλιακο-ρετρο οπως αλλα ρολογια που δε με χαλανε να φορεσω. Περισσοτερο σε παλιακο-ντεμοντε μου κανει.

Αυτο του mirage μου αρεσε καπως περισσοτερο απο τα υπολοιπα, γιατι ξεφευγει απο το κλασικο αθλητικο στυλακι του G-Shock.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#628284
sknipper έγραψε:Σαφώς και είναι θέμα γούστου και περί αυτού κολοκυθόπιττα αλλά σχετικά με την αναφορά στις δυνατότητες του μοντέλου "θερμοκρασία, βαρόμετρο, πυξίδα, υψόμετρο. Solar & radio controlled" και την χρήση του σαν καθημερινό θέλω να ρωτήσω. Καταλαβαίνω για το solar και το ράδιο. Αλλά ποιος είσαι και που κυκλοφορείς στην καθημερινή σου ζωή. Σε ποια μονοπάτια και σε ποιες βουνοκορφές και μάλιστα για μέρες ώστε να μην μπορείς να βασιστείς στο κινητό (που έχει πυξίδα, GPS, βαρόμετρο, οθόνη της προκοπής κλπ).
Για το μέγεθος και σχήμα φοβάμαι ότι θα βρίσκει εύκολα (βγαίνει και με ζαφείρι;). Για την ευκολία να χωρέσει στο πουκάμισο, μπουφάν δεν το συζητάω (για να βγάλεις το ρούχο ακόμα χειρότερα). Εκτός αν το αφήνεις εκτός ρούχων για να πιάνει θερμοκρασία. Αλλά έχω περιέργεια, η ένδειξη θερμοκρασίας τι νόημα έχει, δεν επηρεάζεται από το χέρι σου που είναι στους 37°C; Εκτός αν απλά έχει θερμόμετρο για να διορθώνει τις ενδείξεις του βαρομέτρου οπότε είναι άχρηστο σαν θερμόμετρο και κακώς το αναφέρεις σαν καταναλωτικό πλεονέκτημα.
Αλλά είπαμε περί γούστου..... εδώ άλλοι παίρνουν καν και καν....


Από την άλλη μπορείς να πεις γιατί να δώσει κάποιος από 500€ μέχρι 5-10Κ€ για να έχει ένα αυτόματο ρολόι που δεν δείχνει καν σωστή ώρα;
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#628285 Γι' αυτούς που λένε ότι ότι κάνει το G-Shock το κάνει και ένα κινητό να θυμίσω ότι ένα κινητό μπορεί να το κάνει για 1-2 ώρες. Σε περίπτωση που κάποιος πρέπει να βασίζεται στο εξοπλισμό του τίποτα δεν συγκρίνεται με ένα G-Shock.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#628340 τα g-shock είναι κυρίως για άτομα που η εργασία τους είναι στη βιομηχανία, στις κατασκευές, στο πρωτογενή τομέα, κτλ.
τα περί εμφάνισης είναι υποκειμενικό θέμα ( ή μήπως όχι; :shifty: )
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#628347 αυτό που πόσταρε ο g πριν 1-2 σελίδες είδα οτι ζυγίζει 68γρ , δηλαδίς τίποτις . Άλλες είναι οι γκουμούτσες των 200 γραμμαρίων .
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#628356
sknipper έγραψε:...Αλλά είπαμε περί γούστου..... εδώ άλλοι παίρνουν καν και καν....
mousatos έγραψε:αυτό που πόσταρε ο g πριν 1-2 σελίδες είδα οτι ζυγίζει 68γρ , δηλαδίς τίποτις . Άλλες είναι οι γκουμούτσες των 200 γραμμαρίων .
Giuseppe Busso έγραψε:Από την άλλη μπορείς να πεις γιατί να δώσει κάποιος από 500€ μέχρι 5-10Κ€ για να έχει ένα αυτόματο ρολόι που δεν δείχνει καν σωστή ώρα;
Η αρχική μου τοποθέτηση το κάλυπτε.

sknipper έγραψε:... Σε ποια μονοπάτια και σε ποιες βουνοκορφές και μάλιστα για μέρες ώστε να μην μπορείς να βασιστείς στο κινητό (που έχει πυξίδα, GPS, βαρόμετρο, οθόνη της προκοπής κλπ)...
harpymonk έγραψε:Γι' αυτούς που λένε ότι ότι κάνει το G-Shock το κάνει και ένα κινητό να θυμίσω ότι ένα κινητό μπορεί να το κάνει για 1-2 ώρες. Σε περίπτωση που κάποιος πρέπει να βασίζεται στο εξοπλισμό του τίποτα δεν συγκρίνεται με ένα G-Shock.
Όπως βλέπετε πάντως έχω ήδη προ-απαντήσει σε όλα όσα λέτε.

Αλλά μην ξεχνάμε και τις κλασσικές παραδοσιακές πυξίδες που δεν τελειώνουν ποτέ, δεν έχουν μπαταρία ή οθόνη που θα τα παίξει με τα κρύα ή τις ζέστες. Και τοποθετούνται και πάνω στον χάρτινο χάρτη για να χαράξεις πορεία κλπ. Το G-shock δεν το κάνει αυτό. Άρα θα έχεις και κανονική πυξίδα έτσι κι αλλιώς για να βρεις την πορεία που θα τηρήσεις με το ρολόι... γιατί έτσι.

Τα της σεξουαλικότητας όμως δεν με απασχόλησαν, βλέπω όμως ότι υπάρχει τεχνογνωσία, είμαι περήφανος για εσάς, ίσως οι προεξοχές να έχουν φαλλικούς συνειρμούς...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#628362 Τί τα θες, πάλι καλά που το κόστος είναι ΦΤΗΝΟΥΛΙΑ :metalo: , σκέφτεσαι να βγάζαμε τη λίμπιντο μας σε αυτοκίνητα πχ; :omg:
Παει άλλος και παίρνει αμάξι με 280 άλογα,λες και θα τα χρησιμοποιήσει ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ. :s_sarcastic

Η ενισχυτή 2 x 200 Watt, λες και θα τα χρησιμοποιήσει ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ. :s_sarcastic

Η κινητό με 170 megapixel camera ,λες και θα τα χρησιμοποιήσει ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ. :s_sarcastic

Ή κουζίνα με 300 βαθμούς φούρνο,λες και θα τα χρησιμοποιήσει ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ. :s_sarcastic


Ή απορροφητήρα με δυνατότητα απορρόφησης 3.6 Σαμπρινες,λες και θα τα χρησιμοποιήσει ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ. :s_sarcastic



ΚΑΊ ΠΟΎ ΝΑ ΠΆΩ ΚΑΊ ΣΤΟ ΜΠΆΝΙΟ ΣΚΝΙΠΕΡ. :s_bye