Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#628267
Nikos! έγραψε:
JimClark έγραψε:Είμαι και εγώ στο εκατομμήριο χλμ περίπου,(βάζω και τα 5000χλμ ποδηλατικά χλμ) κ ειμαι μονο 41. Γω πλέον πάω με τα πόδια στη(ν sic) δουλειά τώρα και επειδή, δε βαριέμαι* το κυρelation, περπατάω για τη δουλειά κ κάνω κινήσεις οτι αλλάζω ταχύτητα με το χέρι, wat.

* syntaktικό σχήμα κατα το "επειδής"


Στο άσε κάνεις και σκασίματα? :lol: :lol: :lol:

Πες τα ολα ... Εχει πειραγμενη "εξατμιση" ? :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#628278
dimviii έγραψε:peugeot 306 6 race 77.000

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By markvag
#628286
funkyreverend έγραψε:Συ είπας.


:s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By 224v
#628296
nomarxis έγραψε:
red_monster έγραψε:Γιατί χρησιμοποιείς τον μπάρμπα Ιαβέρη ως αυθεντία ? :dizzy:


Τυχαία παράθεση. Βάλε όποιο όνομα θες αντί αυτού. Βάλε 224v :iconcool:

224v έγραψε: εκτός αν τον τηρείς αλά καρτ, οπότε δεν διαφέρουμε σε τίποτα.

Εγώ αντίθετα με ότι λες ότι αλλάζεις συμπεριφορές ...


Αλά καρτ τήρηση του Κ.Ο.Κ με παραδοχή?
Συ είπας πρώτος ότι αλλάζεις συμπεριφορές ....

Θα ήταν έξυπνο να παραδεχόμουν εδώ ότι κάνω όσα έγραψα όταν κατεβαίνω Ελλάδα? Οχι βέβαια. Αλλά δεν έπιασες το νόημα του ποστ. Οπως και τσίμπησες στα διανηθεντα χιλιόμετρα :iconcool:

Αχ αυτό το ποιος την έχει πιο μεγ@λ...

παραδέχεσαι λοιπόν ότι προσπερνάς κομβόι σε διπλή γραμμή γιατί κάτι νιώθεις. Σίγουρα όχι υπομονή!
Σίγουρα και η διαγράμμιση στην Ελλάδα δεν ήταν ότι καλύτερο (δεν εννοώ ποιοτικά) στο παλιό οδικό δίκτυο. Αλλά σε περίπτωση αστυνομικού ελέγχου ή ατυχήματος (κούφια η ώρα) τι θα έλεγες?

Δεν αργεί το ρημάδι (το ατύχημα) να έρθει και πίστεψε με όλη η εμπειρία, όλη η τύχη και όλα τα συστήματα ασφαλείας δεν έχουν υπομονή. Εμείς έχουμε.

Οπότε και από μένα ευχές να συνεχιστεί το ατρακάριστο ρεκόρ σου.
Ευχαριστώ για την ευχή σου, αλλά με αδικήσει σε άλλο σημείο. Έγραψα ότι προσπερναω κομβόι αδιαφοροντας για την σήμανση, που διευκρινησα ότι συνήθως είναι διακεκομμένη όταν είσαι ευθεία με μεγάλη ορατότητα, ώστε να κρίνω ότι προλαβαίνω.
Δεν ισχυρίστηκα ότι ακολουθώ τον ΚΟΚ, πάντα όπως άλλοι εδώ μέσα, οπότε το να τον ακολουθώ αλά καρτ είναι αναμενόμενο, πάντα με γνώμονα την δική μου ασφάλεια.
Το ότι προσαρμόζω την οδήγηση μου ανάλογα με την περιοχή πχ. Κρήτη, με Τρίπολη, είναι λογικό. Εσύ μην το κάνεις αφού ακολουθείς τον ΚΟΚ, θα είσαι ασφαλείς σε κάθε περίπτωση.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#628892
Nikos! έγραψε:
JimClark έγραψε:Είμαι και εγώ στο εκατομμήριο χλμ περίπου,(βάζω και τα 5000χλμ ποδηλατικά χλμ) κ ειμαι μονο 41. Γω πλέον πάω με τα πόδια στη(ν sic) δουλειά τώρα και επειδή, δε βαριέμαι* το κυρelation, περπατάω για τη δουλειά κ κάνω κινήσεις οτι αλλάζω ταχύτητα με το χέρι, wat.

* syntaktικό σχήμα κατα το "επειδής"


Στο άσε κάνεις και σκασίματα? :lol: :lol: :lol:
Εγώ οδηγάω αυτόματο οπότε δεν κάνω ότι αλλάζω ταχύτητα αλλά σε μερικές γωνίες του δίνω λίγο γκάζι και γυρίζει, πισωκίνητο γαρ, off balance καταστάσεις, διορθώνω με αναποδάκι και μετά στα φρένα μην πέσω πάνω στην κυρία με το καροτσάκι με το μωρό. :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#649615 :omg:


Respect! :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:




εδιτ

Για το indexing του παπαΦανκυ λεω, καποιος mod το εκανε στικυ :x
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 29 Μάιος 2020, 17:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#649627
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.petrolheads.gr/viewtopic.php?f=8&t=2658

Ρε μαν μου, τι γαμώ τα μέλη έχουμε;;;; :iconcool:
Τι είσαι ρε παπαφάνκυ; :s_howdy

Το φόρουμ έχει οδηγήσει αυτοκινητάρες! :s_cool
Ειλικρινά απειρα μπράβο στον funky που έκανε τέτοια δουλειά !!!I’m speechless!!!


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#649629 πολλα κουραγια ο Πατερ! :lol:
μπραβο Παπαφανκυ! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#649677 Ευχαριστώ τον funkyreverend για την απονομή των δύο βραβείων. Ούτε γω δεν θυμόμουν ότι έχω οδηγήσει τόσα οχήματα!!
Εξαιρετική δουλειά!!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#649687 Βλέπω ότι λείπει Corsa D 1.2 από τη λίστα! Να βοηθήσω να το προσθέσουμε


< Pro Max >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#652587 Εικόνα

Renault Captur βενζίνης 130hp

Λίγων ωρών σαν ΙΧ το συγκεκριμένο, μια μικρή δοκιμή του 10λεπτου και λίγα σχόλια.
Εξωτερικά δεν ξέρω αν η Renault θα μπορούσε να το κάνει ωραιότερο. Μ' άρεσε στις φωτογραφίες του, από κοντά με ενθουσίασε. Είναι πάρα πολύ όμορφο.
Το μεγάλωσαν αρκετά σε εξωτερικές διαστάσεις, φαντάζομαι στο όριο το λένε super mini.
Εσωτερικά επίσης οι χώροι του άπλετοι. Το μάτι μου έπεσε στις πολύ λεπτές πλάτες των μπροστά καθισμάτων που σίγουρα ωφελούν τους χώρους και το αστεία μικρό και χαμηλό υποβραχιονιο που απλά υπάρχει...
Μπροστά του ο οδηγός βλέπει μοντέρνα εικόνα, ιδίως με το τεράστιο κάθετο ταμπλετ στη μέση της κονσόλας το οποίο μάλλον θέλει πολύ διάβασμα... Με κριτήριο μου το ταμπλό της νέας Α class (το θεωρώ κορυφαίο), του Captur το βρήκα οκ. Μαλακά πλαστικά, κάτι ινοξ περιγραμματα, κάποια κομμάτια piano black και 2χρωμιες σε πλαστικά και υφάσματα δεν είναι και πρωτοτυπίες το 2020!
Στα μηχανικά του το μόνο που έχω να πω είναι ότι έχει νεύρο. Οι περιορισμοί του στρωσίματος δεν δίνουν ξεκάθαρη εικόνα, αλλά ένα νεύρο σε εκκίνηση και εν κινήσει το καταλαβα. Αγαπημένο μου το ελαστικό αλλά ακριβές κούμπωμα σε γαλλικό κιβώτιο, στο συγκεκριμένο 6ταχυτο χειροκίνητο, τις σχέσεις θα τις έλεγα μακριές. Λείπει πλέον και το πάλαι ποτέ τιναγμα του λεβιέ...
Πολύ καλή δουλειά πρέπει να έχει γίνει στην ηχομόνωση. Εσωτερικά δεν ακούγεται τίποτα από έξω.
Συνολικά πρόκειται για ένα πολύ καλό αυτοκίνητο στην κατηγορία του με 22500€ το πακετάκι, τα οποία όμως θεωρώ πολλά αν και μάλλον δικαιολογουνται λόγω ίππων και εξοπλισμού.
ΥΓ1. Αν έβαζα στον σχολιασμό μου και την εγκαθετιλα μου άνετα θα έλεγα ότι πρόκειται για άλλη μια κορυφή για την αγαπημένη Renault!
ΥΓ2. Η φωτογραφία είναι επεξεργασμενη όχι από καλλιτεχνική μου ανησυχία, αλλά το φόντο της είναι σε περιοχή με πολύ ιδιαίτερα χαρακτηριστικά!
Τελευταία επεξεργασία από cosneo και 20 Ιουν 2020, 13:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#652593
Giuseppe Busso έγραψε:Ακόμη και αυτή η έκδοση, έχει ταμπούρα πίσω όμως νομίζω.


εγ@μηθηκες με τα ταμπουρα.Ουτε καν που θα με ενοιαζε,εαν τικαριζε τα υπολοιπα κουτακια.