Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#627524
gianik έγραψε:Σαν σήμερα Bayern μου... 13/02/2019... :inlove: :inlove:

Η αρχή του τέλους για τον σωλήνα! :s_bye :s_bye :s_bye
Ιστορική μέρα. Σε λίγα χρόνια θα τη γιορτάζουμε σαν την 25η του Μάρτη! :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#627525 την ευλογία σου πάτερ σήμερα που παίζουμε στου Ρέντη.. :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#627556 Την ευλογία μου την έχει όποιος θέλει να παίξει (ή να μιλήσει για) μπάσκετ. Όχι δίκες, δηλώσεις, ανακοινώσεις, επεισόδια, γνωμοδοτήσεις, σκεπτικά, ΕΣΑΚΕ, ΕΟΚ, σωλήνες, σιφόνια και λοιπά υδραυλικά, στοίχημα, απαγορεύσεις ενασχόλησης, discus σχόλια της κακιάς ώρας κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#627635 Ελατε Α2. Πρωταθληματάρα θα χουμε του χρονου. ΟΣΦΠ Β', ΠΑΟΚ, Αρης, Απόλλωνας Πάτρας. Μεγάλα ντέρμπι από τα παλιά.
Αφήστε τον βάζελο να τα σηκώνει μεταξύ γνωστών και φίλων με τον χαρίλαο τρικούπη, τον δρυοπιδεα, τον Ηφαιστο, τον Προμηθέα και τον Θησέα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#628259


Ήταν 17 Δεκεμβρίου το 1996 όταν ο Kobe Bryant ήρθε για πρώτη φορά αντιμέτωπος με το "είδωλό" του, τον Michael Jordan.

Στα λόγια του Kobe:

"Πήρε την μπάλα στη γωνία και βλέπω ότι έρχεται το screen. Τον έχω δει να πηγαίνει ανάποδα από το screen τόσες και τόσες φορές. Έλεγα, λοιπόν, στον εαυτό μου ότι δε θα τον αφήσω να το κάνει, απλά ανάγκασε τον να πάρει το screen. Κάνει την κίνηση να πάρει το screen και ήταν τόσο πιστευτό. Πραγματικά, πίστεψα ότι θα το πάρει.

Και τότε ο γαμημένος σπίναρε τόσο γρήγορα προς την baseline και πριν προλάβω να καταλάβω τι στο διάολο έγινε, είχε ήδη καρφώσει την μπάλα.

Ήμουν 18 χρονών και σκέφτηκα: "|λογοκρισία|, αυτό ήταν πολύ cool."

Επιστρέφοντας στην άλλη άκρη του παρκέ, με κοίταξε και μου είπε: "Πολύ πιο γρήγορο από κοντά ε;"

Άντε γαμήσου, του απάντησα."

Ο MJ σήμερα κλείνει τα 57 του χρόνια.




Εικόνα


:s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Chris
#628262 έλα παρε κι αλλο ενα, αφου θες :s_biggrin

One time we played in Washington. We played a five game series against the Bulls. It was the year they won 72 games. We lose all three games by a total of seven points. I saw Michael Jordan come into our locker room with a cigar, while it was lit, and said, ‘Who’s going to check me tonight?’ And we looked at Calbert Cheaney and we were laughing like little school kids knowing that Calbert Cheaney was going to get him, we knew it wasn’t a game for Mike. He was going to be there and he was going to be playing like he said. Game Three we get off the bus and Juwan (Howard) is from Chicago and used to workout there. I’ll never forget, Jordan was sitting on his Ferrari and Pippen was right there and they have a cigar lit. We get off the bus and we have to pass them with a lit cigar. You want to talk about posturing? Forget Phil Jackson. You got Michael Jordan there behind the scenes smoking a cigar before the game, letting us know that he’s the Red Auerbach before the game even started. It was almost like, ‘I lit the cigar. I’m celebrating already. This is just a formality, you guys getting on the court tonight.


Εικόνα

https://bleacherreport.com/articles/1739610-throwback-thursday-michael-jordan-uses-his-ferrari-and-a-cigar-as-intimidation
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#628502 Αν όλοι με πυρετό πιάνανε κρεββάτι σε νοσοκομείο , δε μας έφταναν άλλα 100 νοσοκομεία.
Τ'είν'αυτά ρε ; πάλι παρενέργειες από την ντόπα θα έχουμε; δεν άλλαξαν συνταγή ;
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#628953 Επίθεση δέχτηκαν κατά την επιστροφή τους στο ξενοδοχείο οι διαιτητές της Euroleague (ήταν στο ίδιο ταξί και ο Νίκος Πιτσίλκας, παρατηρητής διαιτησίας) και του αγώνα του Παναθηναϊκού με την Μπαρτσελόνα, ενώ τραυματίστηκε ο Λουίτζι Λαμόνικα.

Σύμφωνα με πληροφορίες δύο κουκουλοφόροι έσπασαν με σφυρί το τζάμι του οχήματος στο οποίο επέβαιναν οι διαιτητές κι ενώ είχαν φύγει από το γήπεδο και κατευθύνονταν στο ξενοδοχείο τους, όντας στο ύψος του «Υγεία».

Ο Ιταλός διαιτητής διακομίστηκε με τραύματα στο πρόσωπο στο νοσοκομείο «Υγεία», όπου του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες κι επέστρεψε στο ξενοδοχείο τις πρώτες πρωϊνές ώρες με συνοδεία αστυνομίας, ενώ το ίδιο έγινε και σήμερα το πρωί για να μεταβεί στο αεροδρόμιο και να αποχωρήσει.


https://www.iefimerida.gr/spor/epithesi ... -diaititis