Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#625014 Η απόφαση για περιορισμό της κατανάλωσης στα 3Gb / μέρα ήταν εμπορικής φύσης και όχι αδυναμία δικτύου.
Επικοινωνήθηκε όμως με λάθος τρόπο από την εμπορική διεύθυνση της εταιρείας κάτι που δεν με εξέπληξε..... :s_biggrin
Τελευταία επεξεργασία από babakos και 29 Ιαν 2020, 11:23, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#625057 Το πλαφόν αυτό υπάρχει εδώ και χρόνια στη voda.
Μάλιστα μέχρι πριν 2 χρόνια ήταν στο 1,3-1,4GB αν θυμάμαι καλά (τουλάχιστον στα καρτοκινητά).
Πέρσι το ανέβασαν στα 3GB.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#628152 Η πεθερά μου, ετών 77, διαθέτει κινητό με κάρτα που δεν την συμφέρει και δυσκολεύεται να βάζει μονάδες κλπ και θέλει κάποιου είδους πακέτο που να πληρώνει με το μήνα. Τώρα πληρώνει περί τα 20-30 το μήνα και έχει κάρτα της Vodafone αλλά δεν την πειράζει να αλλάξει αριθμό και πάροχο. Τι να της προτείνω;
- να μετατρέψει την κάρτα σε μηνιαία πληρωμή (σύν έξοδο για αλλαγή κάρτας σε πιο μικρή για να χωρέσει σε κινητό που της προσφέρει η κόρη της).
- να πάρει καινούργια κάρτα-μηνιαία πληρωμή κάποιας εταιρείας
- να πάρει καινούργιο πακέτο τηλέφωνο-κάρτα-συμβόλαιο
- κάτι άλλο που δεν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
By otso
#628167 Εγω απο δω κανω ανανεωση χρονου της μικρης , του βαζω 5 ε στον λογαριασμο του και του λεω σε ποιο νουμερο τηλεφωνου να μπουν και την ιδια στιγμη η μικρη εχει ανανεωση χρονου .
πολυ καλος

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1531494-ανανέωση-cosmote-5€-12€/
Άβαταρ μέλους
By bebes
#628169
sknipper έγραψε:Η πεθερά μου, ετών 77, διαθέτει κινητό με κάρτα που δεν την συμφέρει και δυσκολεύεται να βάζει μονάδες κλπ και θέλει κάποιου είδους πακέτο που να πληρώνει με το μήνα. Τώρα πληρώνει περί τα 20-30 το μήνα και έχει κάρτα της Vodafone αλλά δεν την πειράζει να αλλάξει αριθμό και πάροχο. Τι να της προτείνω;
- να μετατρέψει την κάρτα σε μηνιαία πληρωμή (σύν έξοδο για αλλαγή κάρτας σε πιο μικρή για να χωρέσει σε κινητό που της προσφέρει η κόρη της).
- να πάρει καινούργια κάρτα-μηνιαία πληρωμή κάποιας εταιρείας
- να πάρει καινούργιο πακέτο τηλέφωνο-κάρτα-συμβόλαιο
- κάτι άλλο που δεν ξέρω.

Δεν μας είπες τι απαιτήσεις (ανάγκες) έχει.

Μπορείς να της παρεις κάποιο καρτοκινητο και να βαζεις εσυ χρήματα και λεπτα ομιλίας απο την εφαρμογή,
μπορει να παρει καποιο φτηνο καρτοσυμβόλαιο...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628192 Ποσο μιλαει η πεθερα ετων 77 και βαζει 20-30 ευρω καρτα το μηνα?
Εγω πανω απο 15 ευρω σπανια βαζω.... Με 30 ευρω νομιζω και σε συμβολαιο πας ανετα!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#628194
melos86 έγραψε:Ποσο μιλαει η πεθερα ετων 77 και βαζει 20-30 ευρω καρτα το μηνα?

Κρίνοντας από τη δική μου, τα βασικά λέει του sknipper :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#628200
Scotch έγραψε:
melos86 έγραψε:Ποσο μιλαει η πεθερα ετων 77 και βαζει 20-30 ευρω καρτα το μηνα?

Κρίνοντας από τη δική μου, τα βασικά λέει του sknipper :shifty:


η δικια μου τη βγαζει με 10 ευρακια,αλλα βογγαει το σταθερο με τα δωρεαν υπεραστικα.Πρεπει να εχει πανω απο 20 ωρες καθε μηνα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#628276
bill33 έγραψε:Kαρτοκινητό με αυτόματη ανανέωση πακέτου κάθε μήνα;
Καρτοκινητό έχει τώρα στη Vodafone. Μπορεί να γίνει κάπως και να γίνεται αυτόματη ανανέωση 10-20 ευρώ όταν τελειώνουν τα προηγούμενα; Όχι πακέτο όμως. Και λίγο που το κοίταξα τα συμβόλαια δεν συμφέρουν. Δεν της χρειάζονται ούτε μηνύματα, ούτε δεδομένα, ούτε δωρεάν λεπτά ομιλίας για την ίδια εταιρεία. Απλά να μπορεί να παίρνει τον άντρα της (τελείωσα, έρχομαι), την αδελφή της (έλα σε περιμένω, έρχεσαι;) και την άλλη κόρη της (τι γίνεται, όλα καλά). Άρα θέλει μερικά λεπτά προς όλους.

Για αυτόματη ανανέωση χρειάζεται πιστωτική (που δεν έχει) ή κάνει και χρεωστική; Πως το ξεκινάνε, τι χρειάζεται, ταυτότητα, εκκαθαριστικό και χρεωστική κάνει ή θέλει κάτι άλλο, πχ λογαρισμό για να φαίνεται η διεύθυνσή της (οι λογαριασμοί είναι στο όνομα του άντρα της); Ρωτάω γιατί μάλλον εγώ θα την πάω οπότε να πάμε προετοιμασμένοι ώστε να τελειώσουμε με την μία.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#628277 Με 10€ κάρτα έχει πακέτο προς όλους για ένα μήνα.Αν δεν βάλει πακέτο θα το πληρώνει ο κούκος αηδόνι.Οπως το λες και τα 10€ είναι πολλά.Χρεωστική ,paypal ,πιστωτική.Μπορείς να το κάνεις εσύ μια φορά κάθε διμηνο δλδ να βαζεις 20€ και κάθε μήνα να μπαίνει το πακέτο μόνο του.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#628713 Φανταστικη αναπροσαρμογη των πακετων εκει στην CU. :metalo:

Ελαχιστο πακετο=οσο η ελαχιστη καρτα ΠΡΟ ΦΟΡΩΝ :iconcool: (+αντικατασταση των 100 λεπτων bonus ομιλιας με data)

Εικόνα


:s_bye
Άβαταρ μέλους
By bill33
#628716 Το έβλεπα χθες το βράδυ που ήθελα να βάλω πακέτο στο κινητό της συζύγου .

< G (5S) >