Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#627723
Dimitris_P έγραψε:Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που χρησιμοποιεί Mac ;
Στις μικρότερες τάξεις είχανε κάτι apps και επειδή δεν ήθελε το ΙΤ του σχολείου να μπλέξει με ασυμβατότητες μας ανάγκαζαν όλους σε μακ.
Τώρα που μεγάλωσε βασικά όλο το Google drive έχουνε συνέχεια κάθε μέρα και τα δουλεύουνε όλα οποτε αν παίξει νέο θα είναι Windows
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#627725
KiloMeater έγραψε:Αφού το παίδεψα λέω θα πάω για επισκευή που θα μου έρθει και δωρεάν , υποθέτοντας οτι θα πέσει μέσα η εκτίμηση που ειχα πάρει
Πάω χθες το βράδυ στο ίδιο μαγαζι (συνεργαζόμενο αποκλειστικά με Apple προϊόντα μέσα ) και λέω το και το

Μου εξηγεί ο τύπος... δεν τα φτιαχνουνε εμείς αλλά τα στέλνουμε , θα πάρει 3 εβδομάδες
Κόστος θα εκτιμηθεί την πρώτη εβδομάδα και πληρώνεις 90 (ολογράφως , ενενήντα ) ευρώ για την εκτίμηση ΜΟΝΟ

Καλά του λέω ποσό ειναι το worst case ?.
Ρωτάω αφελώς γιατι δε θέλω να πάει πάνω απο 600...

Μου λέει, σεεε..λιγότερο απο .....800
(Ολογράφως , οκτακόσια )

......
Έφυγα....

Θα πρέπει να πάω κέντρο στο κανονικό apple shop όπου θα μου δώσουνε τιμή επι τόπου

50 ευρώ για επισκευή ...Αχαχα...

Δεν υπαρχει καποιο ακυρο Laptop-Repair μαγαζι, που να τα επισκευαζει επι τοπου και να μη τα στελνει καπου αλλου;;;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627726
GTS έγραψε:
50ε η οθονη, τα εργατικα θα σου παρουν οσο θελουν. Παντως και η οθονη να κανει 150 μπορεις να την αλλαξεις και μονος. Στο apple store οντως θα το κανουν αμεσως και αν ειχες apple care θα ηταν δωρεαν.


Πού μπορούμε να βρούμε οθόνη για το λαπτοπ αυτό με 50 ευρώ;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#627728
drdino έγραψε:
GTS έγραψε:
50ε η οθονη, τα εργατικα θα σου παρουν οσο θελουν. Παντως και η οθονη να κανει 150 μπορεις να την αλλαξεις και μονος. Στο apple store οντως θα το κανουν αμεσως και αν ειχες apple care θα ηταν δωρεαν.


Πού μπορούμε να βρούμε οθόνη για το λαπτοπ αυτό με 50 ευρώ;


Έχεις MacBook Air και ψάχνεις οθόνη;

ok για να σε βοηθησω κοιτα

https://www.amazon.com/Compatible-LP133 ... R36JDK07GS

και εχει και διαφορες αλλες στο αμαζον, πχ για το 11αρι 42$

ειπα 50$ γιατι τοσο κανει για το Λενοβο που εχω παρομοιας αναλυσης και ποιοτητας οποτε σκεφτηκα οτι θα κανει και για Απλ, οκ ειναι καποιος ποιο ακριβη αλλα υπαρχουν επιλογες εστω και λιγο μεταχειρισμενη.

δηλ 90$ ειναι πολλα?


< >
Τελευταία επεξεργασία από GTS και 14 Φεβ 2020, 15:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#627731 EBay πάντως βλέπω η οθόνη ΜΕ το πλαίσιο (μη μου πεις μόνο το panel , ποιος το αλλάζει αυτό....Όλα τα tutorial είναι για οθόνη με πλαισιο) κάνει πάνω από 200

Αφού θα πληρώσει η αφέλεια δε βάζω χέρι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627733
GTS έγραψε:
drdino έγραψε:
GTS έγραψε:
50ε η οθονη, τα εργατικα θα σου παρουν οσο θελουν. Παντως και η οθονη να κανει 150 μπορεις να την αλλαξεις και μονος. Στο apple store οντως θα το κανουν αμεσως και αν ειχες apple care θα ηταν δωρεαν.


Πού μπορούμε να βρούμε οθόνη για το λαπτοπ αυτό με 50 ευρώ;


Έχεις MacBook Air και ψάχνεις οθόνη;


< >


Ναι, ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#627734
drdino έγραψε:
GTS έγραψε:
drdino έγραψε:
GTS έγραψε:
50ε η οθονη, τα εργατικα θα σου παρουν οσο θελουν. Παντως και η οθονη να κανει 150 μπορεις να την αλλαξεις και μονος. Στο apple store οντως θα το κανουν αμεσως και αν ειχες apple care θα ηταν δωρεαν.


Πού μπορούμε να βρούμε οθόνη για το λαπτοπ αυτό με 50 ευρώ;


Έχεις MacBook Air και ψάχνεις οθόνη;


< >


Ναι, ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Ευκολο ειναι να βρεις, 2 λεπτα μου πηρε. Ελπιζω να ξερεις το Amazon...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#627735
KiloMeater έγραψε:EBay πάντως βλέπω η οθόνη ΜΕ το πλαίσιο (μη μου πεις μόνο το panel , ποιος το αλλάζει αυτό....Όλα τα tutorial είναι για οθόνη με πλαισιο) κάνει πάνω από 200

Αφού θα πληρώσει η αφέλεια δε βάζω χέρι


πχ στειλε την στο αδελφο, οταν πας το φτιαχνεις

https://www.amazon.com/MacBook-A1466-Sc ... PJS84287SW
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627736 Βάλε το λινκ, δεν την βρίσκω με 50 ευρώ :(
Άβαταρ μέλους
By g8777
#627740 Γιατι στον Κιλο προτεινεις τοσο ακριβο πανελ; Νομιζεις οτι εχει λεφτα για πεταμα;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#627852
Anonymous Founder έγραψε:Φορητότητα με βάρος πάνω από κιλό πως γίνεται; Είναι πολύ βαρύ το Dell.
Αν η φορητότητα είναι σημαντική, ας κοιτάξει κάτι άλλο.
https://www.skroutz.gr/s/15584166/Micro ... -64GB.html
Ακριβότερο βέβαια, αλλά πολύ καλύτερο παντού. Και μόνον 500 γραμμάρια.


Σιγά ρε. Υπερβολικός είσαι. 500 γρ μιλάμε για τάμπλετ. Είναι η εναλλακτική της. Δεν ξέρει τι να πάρει. :lol: Είναι ελκυστικό το Chromebook (τέτοια έχουν στα σχολεία στις ΗΠΑ) απλά φοβάται το άγνωστο. Το tablet είναι η safe επιλογή απλά δεν την ενθουσιάζει, είχε και παλιότερα.

Αν πάει 500 ευρώ μπαίνουμε σε άλλα χωράφια.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#627867
elteo έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Φορητότητα με βάρος πάνω από κιλό πως γίνεται; Είναι πολύ βαρύ το Dell.
Αν η φορητότητα είναι σημαντική, ας κοιτάξει κάτι άλλο.
https://www.skroutz.gr/s/15584166/Micro ... -64GB.html
Ακριβότερο βέβαια, αλλά πολύ καλύτερο παντού. Και μόνον 500 γραμμάρια.


Σιγά ρε. Υπερβολικός είσαι. 500 γρ μιλάμε για τάμπλετ. Είναι η εναλλακτική της. Δεν ξέρει τι να πάρει. :lol: Είναι ελκυστικό το Chromebook (τέτοια έχουν στα σχολεία στις ΗΠΑ) απλά φοβάται το άγνωστο. Το tablet είναι η safe επιλογή απλά δεν την ενθουσιάζει, είχε και παλιότερα.

Αν πάει 500 ευρώ μπαίνουμε σε άλλα χωράφια.


Πριν απο μερικα χρονια, σε ταξιδι εκτος εδρας με αφησε το laptop και αναγκαστικα να δανειστω ενα iPad Air
Απο τοτε σταματησα να χρησημοποιω λαπτοπ και κουβαλαω παντου μονο ενα iPad
Πηγαινε μαζι της σ ενα MediaMarkt/Κοτσωβολο/Πλαισιο να το δει απο κοντα
Δεν εχει καμια σχεση με τις μπακαταλοταμπλετες με Android
Άβαταρ μέλους
By elteo
#627868 Είναι και αυτό μια επιλογή. Είδαμε το 2019 μοντέλο αυτού που έβαλες με τις 10.2" και την άρεσε αλλά μιλάμε για 2πλη τιμή από το Chromebook. Έχει ήδη ένα λάπτοπ i5, 8gb ram, 256 ssd, 15.6".
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#627872
elteo έγραψε:Είναι και αυτό μια επιλογή. Είδαμε το 2019 μοντέλο αυτού που έβαλες με τις 10.2" και την άρεσε αλλά μιλάμε για 2πλη τιμή από το Chromebook. Έχει ήδη ένα λάπτοπ i5, 8gb ram, 256 ssd, 15.6".


Γι αυτο εβαλα το μοντελο του 2018
Το 2019 ειναι το current model με το νεο μοντελο να βγαινει καπου μεσα Σεπτεμβρη
Το μοντελο του 2018 ειναι μια χαρα απο αποψη hardware (για iPad παντα) και βγαινουν προσφορες που και που