Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#626245 9 στους 10 δίκυκλους που συναντώ στο δρόμο τον τελευταίο καιρό σφάζουν ότι κόκκινο υπάρχει, στεγνά μιλάμε.
οι 3 στους 10 ακράνωτοι και η συντριπτική πλειοψηφία παπάκηδες και σκουτεράδες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#626288
DAP έγραψε:Μια (σχετικη;) ερωτησις. Ενας ΜΗ δημοσιος παραγων εχοντας τα καταλληλα μηχανηματα μπορει να μεταφερει το οχημα του παραβατη εν απουσια του σε αλλο πλησιον σημειο;

Δηλαδη αν το καταστημα διεθεται ενα γρυλο,θα επιτρεποταν να μετακινησει το αυτοκινητο;


Στην ερώτησή σου θέλω να προσθέσω το παρακάτω link που πέτυχα τις προάλλες και μου διέγειρε την ίδια απορία

https://www.facebook.com/izet.sieh/post ... 8924781373

Αυτός λέει ότι έχει εντολή της αστυνομίας, οπότε κάποια αντίστοιχη σύμβαση θα μπορεί να κάνει κι ένας άλλος ιδιώτης :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#626813 Εικόνα

Όποιος την έχει μεγάλη...…..τη καρότσα :rtfm: μπορεί και παρκάρει το 6μετρο του σε (2)θέσεις που αναδεικνύουν το μέγεθος :svivhaha: :lol: :s_sarcastic :s_laughat :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By soch
#626824
elteo έγραψε:9 στους 10 δίκυκλους που συναντώ στο δρόμο τον τελευταίο καιρό σφάζουν ότι κόκκινο υπάρχει, στεγνά μιλάμε.
οι 3 στους 10 ακράνωτοι και η συντριπτική πλειοψηφία παπάκηδες και σκουτεράδες.

Κυκλοφορώ με μηχανή κάθε μέρα.
Υπάρχουν μηχανάκια που σφάζουν κόκκινο αλλά το 9 στους 10 το βρίσκω υπερβολικό. Στο 25% θα το έβαζα εγώ.
Επίσης, δεν υπάρχει φανάρι που να μη σφάζουν (από πορτοκαλί σε κόκκινο) 2-3 αυτοκίνητα.
Ακόμα, η χρήση κινητού στην οδήγηση αυτοκινήτου ξεπερνά το 30%.
Για να μην γράψω για τα ζώα που διπλοπαρκάρουν για να πάρουν καφέ, γλυκό, τσιγάρα, ψώνια, τα πάντα όλα.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#626830
soch έγραψε:Για να μην γράψω για τα ζώα που διπλοπαρκάρουν για να πάρουν καφέ, γλυκό, τσιγάρα, ψώνια, τα πάντα όλα.

Καί όχι μόνο. Διπλοπαρκάρουν και στα 2ρεύματα (όπου υπάρχουν) , ο ένας απέναντι απ΄τον άλλον!!! :thumbsdown:
Αποτέλεσμα: Δρόμος με 10 μ. πλάτος /2 ρεύματα, να γίνεται οριακά "μονόδρομος" ! :rant:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#628055
Dimitris_P έγραψε:
DAP έγραψε:Μια (σχετικη;) ερωτησις. Ενας ΜΗ δημοσιος παραγων εχοντας τα καταλληλα μηχανηματα μπορει να μεταφερει το οχημα του παραβατη εν απουσια του σε αλλο πλησιον σημειο;

Δηλαδη αν το καταστημα διεθεται ενα γρυλο,θα επιτρεποταν να μετακινησει το αυτοκινητο;


Στην ερώτησή σου θέλω να προσθέσω το παρακάτω link που πέτυχα τις προάλλες και μου διέγειρε την ίδια απορία

https://www.facebook.com/izet.sieh/post ... 8924781373

Αυτός λέει ότι έχει εντολή της αστυνομίας, οπότε κάποια αντίστοιχη σύμβαση θα μπορεί να κάνει κι ένας άλλος ιδιώτης :s_dunno


Τι παπαριλικια ειναι αυτα;
Τι "εντολή τροχαίας";;; Σαν την εντολη Σαμαρα φαση;;;

Εαν δεν ερχεται η τροχαια, να βεβαιωσει πρώτα την παραβαση και μετα συνοδευτικο εγγραφο για τη μεταφωρα του οχηματος απο τον χωρο παραβασης, στον χωρο φυλαξης, ο τυπος δεν εχει α πο λυ τως κανενα δικαιωμα να ακουμπήσει την περιουσια κανενος.
Ενα αυτοκίνητο να μετακινήσει, χωρίς να υπαρχουν χαρτια της αστυνομίας, που να υποδεικνύουν απο που το πηρε και που το μετεφερε, ενας μετριος δικηγορος τον γδυνει μια και καλη.

Υ.Γ 1 Πραγματικα ψηνομαι να κατεβασω κανα χαρβαλο το καλοκαιρι στη Ροδο, να γελασουμε.
Υ.Γ 2 Εχει ανεβασει αυτη τη φωτο, στο ποστ για το παρανομο παρκαρισμα.....

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By melos86
#628367 Σε παρκαρισμα εντος ιδιοκτητου χωρου τι ισχυει??
Εχω πρατηριο διπλα σε τραπεζα και αρκετοι βλεπουν τον χωρο του πρατηριου σαν "ελα μωρε 5 λεπτακια θα κανω" παρκινγκ, ειδικα κατα τις τελευταιες μερες του μηνα!
Σκεφτομαι την αγορα κλαρκ για μετακινηση αυτων σε χωρο της αρεσκιας μου! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#628372 μήπως να έκοβες εισητήριο με την ώρα; ή να βάλεις 5-10 πινακίδες με απαγορεύεται το παρκάρισμα ιδιόκτητος χώρος. Αλλά μέχρι τώρα τους αφήνεις αφού αν παρκάρει μπορεί να βάλει και μπενζίνα. έτσι δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#628380
melos86 έγραψε:Σε παρκαρισμα εντος ιδιοκτητου χωρου τι ισχυει??
Εχω πρατηριο διπλα σε τραπεζα και αρκετοι βλεπουν τον χωρο του πρατηριου σαν "ελα μωρε 5 λεπτακια θα κανω" παρκινγκ, ειδικα κατα τις τελευταιες μερες του μηνα!
Σκεφτομαι την αγορα κλαρκ για μετακινηση αυτων σε χωρο της αρεσκιας μου! :twisted:


βαλε ταμπελα παρκινγκ 8 ευρω η ωρα για τις πρωτες 3 ωρες.Οι επομενες 8 ωρες δωρεαν. :lol: