Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#624397
cabala10 έγραψε:
trident1971 έγραψε:
cabala10 έγραψε:κατι σχετικο ασχετο

ξερει κανεις τι $^%%^$^$%^$% αναλυση θελει το ΑΣΕΠ οταν ανεβαζεις φωτογραφιες απο τα πτυχια σου? οτι και να εχω ανεβασει δεν λεει να το δεχτει με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ


Μηπως εχει περιορισμο στο μεγεθος αρχειου ή στον τυπο και σου σκαει εκει?
150 δπι ειναι αρκετα συνηθως για "φωτοτυπιες"

απο scanner ειναι οσο και χαμηλη να την εχω παλι δεν το δεχεται :dizzy:


Τσεκαρε και διαθεσιμους τυπους αρχειων που δεχεται, και φτιαξε το αρχειο σου με αλλη εφαρμογη
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#624399 Δοκίμασε σε pdf.
Κάπου στις οδηγίες για το βιογραφικό λέει για pdf μέχρι 2mb ή κάτι τέτοιο. Μήπως ισχύει και για επισύναψη άλλων αρχείων.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#624401
cabala10 έγραψε:κατι σχετικο ασχετο

ξερει κανεις τι $^%%^$^$%^$% αναλυση θελει το ΑΣΕΠ οταν ανεβαζεις φωτογραφιες απο τα πτυχια σου? οτι και να εχω ανεβασει δεν λεει να το δεχτει με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ
Pdf θέλει

https://www.ilovepdf.com/
Άβαταρ μέλους
By g8777
#624419 ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΣΟ ΟΤΣΟ :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower:

Ο πρωτος που θα μου φερει πτυχιο Καμπαλα δωρο φωτο με Πανο Καμμενο σε μακροβουτι. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#624436
Nikos! έγραψε:Καμπάλα, μήπως κατά λάθος ανέβασες καμία περίεργη φωτογραφία και το έκοψε ο σερβερ?

< 1 >

Εικόνα
δεν το δεχτηκαν :(
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#624955 Previously on Δουλειά δεν είχε ο διάολος.

Zorz έγραψε:ο ρόλος αφορά σχετικά λίγο με πωλήσεις (και δεν έχουν καθόλου στόχους πωλήσεων κλπ) και είναι περισσότερο σχεδιασμός προϊόντων, quotes, προδιαγραφές κλπ. Τεχνική δουλειά, αλλά εντελώς εφαρμοσμένη, κατά βάση γραφείου.

Βασικά είμαι εντελώς overqualified για τη θέση, και αυτό είναι κάτι που συνειδητοποίησαν και έθιξαν στην συνέντευξη. Προσωπικά το βρίσκω ενδιαφέρον ως αντικείμενο, αλλά δεν με βλέπω να γίνομαι chartered μακροπρόθεσμα με αυτή τη δουλειά. (...)
Κι ενώ περίμενα ότι δεν θα υπάρξει συνέχεια, μου πρότειναν να περάσω από 2η συνέντευξη από κοντά, στο τέλος του μήνα.


Ήλθον, είδον, απήλθον και μου έκαναν πρόταση.

Η δουλειά είναι τελικά ακόμα πιο εφαρμοσμένη και διαδικαστική απ'ότι περίμενα (και υπάρχει ένας στην ομάδα με διδακτορικό, αυτός είναι που πρέπει να κόβει φλέβες εκεί μέσα :oops: ). Το περιβάλλον εκεί φαίνεται εντάξει (οκ, απ'ότι μπορεί να δει κάποιος επιφανειακά μέσα σε λίγες ώρες), ως εταιρία είναι προσγειωμένοι και έχουν επίγνωση των SWOTs τους, και περηφανεύονται για το καλό staff retention τους.

Στα λεφτά, μου προσέφεραν το ταβάνι του range τους (~ 7-9% κάτω από εκεί που ήθελα), με ανοιχτή παραδοχή εκ μέρους τους ότι είναι σχετικά λίγα λεφτά ως έχει. Η αιτιολογία είναι ότι αυτό το μπάτζετ έχει δωθεί από ψηλά, καθώς και ότι υπάρχει ένα άλλο μέλος της ομάδας με μερικά χρόνια προΰπηρεσία που παίρνει τα ίδια τώρα. Η προσφορά περιλαμβάνει μισθολογικό review σε 6 μήνες. Επίσης προσφέρουν ένα ομολογουμένως καλό πακέτο για τα έξοδα μετακόμισης μου + πληρωμένα νοίκια για 6 μήνες.


Τι με χαλάει; Ότι με αυτή τη στροφή βλέπω το C.Eng μελλοντικά να πάει περίπατο. Α, και ότι τη προηγούμενη Παρασκευή προέκυψε από το πουθενά τηλεφωνική συνέντευξη για θέση research analyst στο Λονδίνο. Το συμβόλαιο είναι 6μηνο (πρόκειται για συγκεκριμένο project), οπότε είναι ρίσκο από μεριάς μου. Αν μου τη προσφέρουν όμως πάω με τα τσαρούχια, μιλάμε για ένα πολύ πολύ μεγάλο όνομα του χώρου -που βασικά ανοίγει πόρτες ύστερα- και σε αντικείμενο/μεθοδολογία που είναι κυριολεκτικά η πτυχιακή μου από το πανεπιστήμιο. :metalo: Το επίφοβο είναι ότι από το ύφος της recruiter στο τηλέφωνο δεν φαινόταν να έδινε τόσο προσοχή. Κάποια πράγματα που τόνισα μπορεί να πέρασαν στο ντούκου, οπότε τόνισα ξανά τα κύρια σημεία στο ευχαριστήριο email μου. Διλήμματα. :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#625727 Αναγνωρίζετε από κοινού ότι είσαι overqualified, οι απολαβές είναι μικρότερες, ήδη βλέπεις στασιμότητα αναφερόμενος στον PhD, βλέπεις ότι θα σε απομακρύνει από το chartered engineer. Δε βλέπω κανένα δίλημμα εδώ και δεν γνωρίζω καν τον τομέα. Καλή συνέχεια στην άλλη συνέντευξη! :lol:

Σε άλλα νέα, χαίρομαι πολύ για το επίπεδο του φόρουμ μας που δεν αναφέρθηκε η ετήσια κωμική έρευνα της Manpower για το 77% των Ελλήνων εργοδοτών που δεν βρίσκουν πωλητές, τεχνικούς, διοικητική/γραμματειακή υποστήριξη και customer care προσωπικό. Θα τη σχολίαζα εγώ, αλλά το edit mod θα πήγαινε σύννεφο και θα έκανα παρέα στον pop. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#625732 Αν δεν τίθεται θέμα επιβίωσης, συνεχίζεις το ψάξιμο.
Η δέχεσαι την δουλειά και πιστολιαζεις μόλις βρεθεί κάτι σοβαρότερο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#625752
funkyreverend έγραψε:Σε άλλα νέα, χαίρομαι πολύ για το επίπεδο του φόρουμ μας που δεν αναφέρθηκε η ετήσια κωμική έρευνα της Manpower για το 77% των Ελλήνων εργοδοτών που δεν βρίσκουν πωλητές, τεχνικούς, διοικητική/γραμματειακή υποστήριξη και customer care προσωπικό. Θα τη σχολίαζα εγώ, αλλά το edit mod θα πήγαινε σύννεφο και θα έκανα παρέα στον pop. :ninja:


:twisted: :twisted: :twisted:

Κύριε μοντ μπορώ εγώ;;; :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#625760
cabala10 έγραψε:
trident1971 έγραψε:
cabala10 έγραψε:κατι σχετικο ασχετο

ξερει κανεις τι $^%%^$^$%^$% αναλυση θελει το ΑΣΕΠ οταν ανεβαζεις φωτογραφιες απο τα πτυχια σου? οτι και να εχω ανεβασει δεν λεει να το δεχτει με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ


Μηπως εχει περιορισμο στο μεγεθος αρχειου ή στον τυπο και σου σκαει εκει?
150 δπι ειναι αρκετα συνηθως για "φωτοτυπιες"

απο scanner ειναι οσο και χαμηλη να την εχω παλι δεν το δεχεται :dizzy:
Βγάλε το φωτογραφία, γιατί θέλεις το σκσναρισμενο να στείλεις??

< Note >