Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#624206 Σκέφτομαι ν'αγοράσω τον παρακάτω έγχρωμο laser εκτυπωτή.
https://www.skroutz.gr/s/10540286/Kyoce ... 21cdn.html
Είναι πολύ φθηνός και βλέπω πως υπάρχουν και συμβατά τόνερ σε καλές τιμές.
https://www.bestprice.gr/cat/6219/symva ... +toner&o=2
https://www.skroutz.gr/c/926/symvata-an ... 1T02RV0NL0
Υπάρχει κάποια παγίδα που δεν βλέπω;
Θα εκτυπώνει σε εταιρικό περιβάλλον, αρκετά πράγματα. Απαιτούμενο η νορμάλ ποιότητα και το χαμηλό κόστος εκτύπωσης.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#624360 Hi-Fi......κατά τη γνώμη μου τα Kyocera είναι τα καλύτερα laser μηχανήματα που έχω δουλέψει, τόσο σε συνθήκες σπιτιού όσο και γραφείου. Έχω δοκιμάσει Lexmark, OKI, Epson, Xerox. Ricoh. Προχώρα άφοβα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#624394 Εξαρτάται τον όγκο, μηχάνημα του 100ρικου οπωσδήποτε δεν είναι για βαριά εταιρική χρήση, για κανέναν μανατζαρεο να κάνει ότι δουλεύει και να τυπώνει mail είναι οκ.
Σε διαφορετική περίπτωση η παγίδα μπορεί να είναι τα υπόλοιπα αναλώσιμα εκτός των τόνερ πχ fuser, transfer belt, maintenance kit τα οποία να χρήζουν αντικατάστασης μετά από λίγες σχετικά εκτυπώσεις σε σχέση με έναν ακριβότερο εκτυπωτή με μεγάλο κόστος.


< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#624398
dimik έγραψε:Εξαρτάται τον όγκο, μηχάνημα του 100ρικου οπωσδήποτε δεν είναι για βαριά εταιρική χρήση, για κανέναν μανατζαρεο να κάνει ότι δουλεύει και να τυπώνει mail είναι οκ.
Σε διαφορετική περίπτωση η παγίδα μπορεί να είναι τα υπόλοιπα αναλώσιμα εκτός των τόνερ πχ fuser, transfer belt, maintenance kit τα οποία να χρήζουν αντικατάστασης μετά από λίγες σχετικά εκτυπώσεις σε σχέση με έναν ακριβότερο εκτυπωτή με μεγάλο κόστος.


< >
Η τιμή δεν παίζει ρόλο.

Το συγκεκριμένο μηχάνημα έχει προτεινόμενο μηνιαίο κύκλο εργασίας έως 30000 σελίδες...

@Hifidelity


Τα θετικά:

Τα starter toner τυπώνουν έως 1200 σελίδες βάσει [url]https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso-iec:19798:ed-3:v1:en]iso/iec19798[/url]

Έχει duplex unit για εκτύπωση διπλής όψης

Τροφοδότη 550 φύλλων

Δεν χρειάζεται επιπλέον αναλώσιμα όπως drum κτλ

Εγγύηση 3 έτη ή 100000 σελίδες.

Το αρνητικό:

Δεν ξέρω αν τα συμβατά τόνερ δουλεύουν καλά και για πόσο καιρό θα τα βρίσκεις...

Εγώ θα το πρότεινα.
Δυστυχώς η Samsung = HP, όποτε για αξιοπρεπή μηχανήματα σε λογικό κόστος έμειναν kyocera & lexmark
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#624642 Μια Dell 22ρα που είχα πάρει για 2η οθόνη, εμφάνισε pixel. Δεν βλέπω όμως κάπου αναφορά στην εγγύηση για zero pixel :x

Σάξονα, για μαύρο toner σε Samsung C480W βάζουμε συμβατό;
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#624650 τιποτα δεν φτανει την καταντια της hp εδω αμα κλεισεις το hp instant account σου (αυτο που πληρωνεις καθε μηνα 25 ευρω για να σου στελνουν τσαμπα μελανια....)ο εκτυπωτης ΔΕΝ θα σε αφησει να εκτυπωσεις τιποτα με το μελανι που εχεις μεσα και πρεπει να αγορασεις αλλο ασχετα αμα ειναι γεματο η οχι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#624653 Άσχετο; Εσύ αν κλείσεις την συνδρομή κινητής τηλεφωνίας σου θα μπορείς να χρησιμοποιείς τα λεπτά/sms/data μέχρι να τελειώσουν;
Το μόνο που βρίσκω κατακριτέο σε αυτό είναι το περιβαλλοντικό κομμάτι.

Edit:
When Your Instant Ink Service is cancelled for any reason, HP will remotely disable the Instant Ink Program Cartridges and You will no longer be able to print with the Instant Ink Program Cartridges.

Instant Ink Program Cartridges Must be Returned by You to HP. You agree to return to HP all used Instant Ink Program Cartridges by following instructions for return provided to You by HP. Without limiting the foregoing, You must return to HP the Instant Ink Program Cartridges when (i) You have used all of the ink in the cartridges or You otherwise cease using them, (ii) Your Instant Ink Service is cancelled for any reason,


Oπότε τα επιστρέφεις και (ελπίζω να) τα ανακυκλώνουν.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#624711 Ποιος είναι ο πιο απλός τροπος να βάλω Wi-Fi σε ενα mini PC που έχω στην TV?
Με αυτά τα USB adapters που μπαινουν και σε PC, laptops?
Κανουν καλη δουλειά? Έχουν αποσυνδεσεις?
Θα είναι στο ίδιο δωματιο με το router οποτε λογικά δε θα έχω θέμα εμβέλειας.

Πρεπει να προσεξω κάτι στα specs? Πχ usb2 ή 3 ξερωγω?
Παιζει ρολο που τρεχει Linux?


< >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#624746 Δε νομίζω να έχεις προβλήματα, το linux με προβληματίζει λίγο καθώς δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τέτοια συσκευή με linux...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#624777 Βρες ενα στικακι που να εχει συμβατο chipset με linux! 9 στα 10, για να μην πω και 10 στα 10 θα ειναι συμβατα!
Εχω pc που υπαρχει απλα για να εξυπηρετει βασικες αναγκες με στικακι που αγοραστηκε απο πλαισιο δουλευει αρκετα χρονια χωρις κανενα προβλημα... αλλα σιγουρα θα προτιμουσα κατι ποιοτικοτερο!
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#624914 Mini PC είναι, ενα lenovo.
Πήρα ενα απλό tp link, ελπίζω να παίξει.
Θα το δοκιμασω αργότερα.

< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#625158 Ξερει κανεις πως αλλαζουμε τον κωδικο του wifi τον 16ψηφιο του κωλοτε ; απο αυτη την τεραστια τετραγωνη |λογοκρισία| ;
Άβαταρ μέλους
By otso
#625172
otso έγραψε:Ξερει κανεις πως αλλαζουμε τον κωδικο του wifi τον 16ψηφιο του κωλοτε ; απο αυτη την τεραστια τετραγωνη |λογοκρισία| ;


ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ευκολο ηταν