Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#623303 Τραγικό τροχαίο στη Λιβαδειάς - Θηβών: Κόπηκε στη μέση το αυτοκίνητο των δυο φίλων που έχασαν τη ζωή τους

https://www.protothema.gr/greece/articl ... l88qcDadQA
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#623317 Δεν έμεινε τίποτα.Τραγικο.
Κριμα .Το βράδυ σε αυτό το δρόμο το πατανε πολύ...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By edmond
#623326 Ότι έχει αναπτύξει ταχύτητα στην κατηφόρα μετά το ύψωμα του Αλιάρτου(προς το τέλος του βίντεο, πιο απότομη απ' όσο φαίνεται) και πάνω στην αριστερή στροφή παίχτηκε η φάση. Ακολουθεί ψιλοατελείωτη ευθεία μέχρι την Θήβα, συνήθως εκεί τρέχουν σαν διάολοι, θα ορκιζόμουν ότι κάπου εκεί έγινε το μοιραίο.
Κρίμα τα παιδιά.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#623345 Εκεί στo τέλος της κατηφόρας στη "Στενή" έγινε. Συνήθως εκεί προσπερνάνε γιατί πριν έχει στροφές όπως έρχεσαι από Αλίαρτο.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#623387 Σίγουρα είναι επί της εθνικής ή πρόκειται για κανάν παράδρομο ή επαρχιακό-παλιά εθνική; Γιατί έχω την εντύπωση ότι σε όλο το μήκος της η εθνική είναι τουλάχιστον 2 λωρίδες ανά κατεύθυνση με στηθαίο στη μέση; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#623395 Μετα την Αλιαρτο προς Θηβα βρε, ποια εθνικη? Μια και μια με διπλη διαχωριστικη ειναι.

Edit ειναι θεμα του τι οριζουμε ως εθνικη. Προφανως αυτος ο δρομος επισημως θεωρειται εθνικη οδος (και πολλοι αλλοι παρομοιοι φανταζομαι). Στο μυαλο μου εθνικες ειναι η Αθηνα-Θεσσαλονικη-Πατρα-Εγνατια κλπ, οχι κατι τετοιες καρμανιολες
Τελευταία επεξεργασία από Chris και 20 Ιαν 2020, 11:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
Chris έγραψε:Edit ειναι θεμα του τι οριζουμε ως εθνικη. Προφανως αυτος ο δρομος επισημως θεωρειται εθνικη οδος (και πολλοι αλλοι παρομοιοι φανταζομαι). Στο μυαλο μου εθνικες ειναι η Αθηνα-Θεσσαλονικη-Πατρα-Εγνατια κλπ, οχι κατι τετοιες καρμανιολες

Ακριβώς αυτό, εγώ δεν εννοούσα αυτή, αλλά την ΠΑΘΕ (E75). Θεωρείται εθνική αυτή :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
Dimitris_P έγραψε:Σίγουρα είναι επί της εθνικής ή πρόκειται για κανάν παράδρομο ή επαρχιακό-παλιά εθνική; Γιατί έχω την εντύπωση ότι σε όλο το μήκος της η εθνική είναι τουλάχιστον 2 λωρίδες ανά κατεύθυνση με στηθαίο στη μέση; :hmmm:

αυτό είναι αυτοκινητόδρομος... +Α/Κ

αυτοκινητόδρομος=/εθνικής οδού...